x-kom hosting

Out Of Range

Paolka
utworzono
utworzono

Może już gdzieś jest taki temat ale nie znalazłam go...

Mam problem...po wlaczeniu komputera ukazuje sie napis "out of range 75.0 kHz / 60 Hz"

Czy da sie jakos ustawic czestotliwosc czy rozdzielczosc (nie wiem czy to jest przyczyna problemu, ale tak mi sie wydaje) w BIOS??

Gość
komentarz
komentarz

Paolka, W biosie nie ma szans. Jedyne co możesz zrobić, to odpalić windows w trybie awaryjnym (przy starcie wciskaj F8 i wybierz tryb awaryjny) i w tym trybie zmienić rozdzielczość i odświeżanie na inne.

Paolka
komentarz
komentarz

hmmmm...

wciskam F8 ale jakos nic sie nie dzieje, moge jedynie wcisnac f2 (to run setup)

Gość
komentarz
komentarz

Paolka, Troszkę później, zaraz po tabelce opisującej sprzęt, a przed logo windows.

tazman
komentarz
komentarz

Możesz to zrobić w trybie awaryjnym, ustawić w właściwościach ekranu :arrow: odświeżanie i ustaw wartość 75Hz

Paolka
komentarz
komentarz

Hmmmm...

Tabelka ze sprzetem wogole sie nie pokazuje (nie wiem dlaczemu)

hmmm...

pokazuje sie to pierwsze okno, pozniej czrny pusty ekran a nastepnie logo windows a ponim ten komunikat z OUT OF RANGE

Wciskam caly czas f8 ale komputer na to nie reaguje ;/

meticom
komentarz
komentarz

sproboj jeszcze f5

jezeli masz XP to dy zaczyna sie logowac windows czyli sie pojawi logo systemu nacisnij restart kompuetra i wtedy powinnien byc wybor czy uruchumic awaryjnie czy norlamnie

Gość
komentarz
komentarz

Paolka, Najlepiej od momentu, gdy usłyszysz dźwięk "pik" wciskać kilka, kilkanaście razy F8. To na 100% skutkuje, potem z menu wybrać tryb awaryjny.

Paolka
komentarz
komentarz

A to psikus....po wlaczeniu trybu awaryjnego nic sie nie zmienilo...

co ja mam z tym zrobic?? ;(

Gość
komentarz
komentarz

W trybie awaryjnym możesz usunąć kartę graficzną. Komputer po restarcie powinien wystartować w najmniejszej możliwej rozdzielczości, a potem trzeba tylko dograć sterowniki do karty graficznej.

Ps. Nie widzę innej możliwości i to jest chyba najprostsze rozwiązanie w Twoim przypadku.

Paolka
komentarz
komentarz

hmmmm...ale ten tryb awaryjny nawet sie nie wlacza...

tzn...biore wciskam enter na zaznaczonym napiszie "tryb awaryjny"...ale wszytsko jest jak bylo...nie mam jak cokolwiek usunac...

Gość
komentarz
komentarz

Paolka, To już jest problem! Jedyne wyjście to podłączenie dobrego monitora do tego komputera i zmiana rozdzielczości. Inaczej raczej się nie da.

Paolka
komentarz
komentarz

super...podłączyłam tamtego kompa do ekranu od tego na którym obecnie pracuje...i wszystko sie włączyło...zmieniłam rozdzielczość, podłączyłam do tamtego kompa i wszystko DZIAŁA!!!!!!!

wielkie dzięki, jesteś koffany :*

Gość
komentarz
komentarz

To bardzo dobrze :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.