x-kom hosting

laptop urywa zasilanie

arfer
utworzono
utworzono

Witam zakupilem uzywany laptop ktorego jedyna wada jest zasilanie, chodzi o to ze podczas pracy potrafi przerwac zasilanie i laptop przechodzi w stan pracy z baterii. Czasem nie chce sie nawet wlaczyc bo bateria slaba i jak nie zalapie zasilacz to starcza jedyni do logowania.

Zasilacz nie jest orginalny ale moje pytanie brzmi czy to napewno wina zasilacza? Ktos spotkal sie moze z takim problemem? Jestem w stanie wydac te 100 zl na nowy zasilacz ale jesli to wina komputera to tylko wydam niepotrzebnie pieniadze.

Laptop to Acer Aspire 1670

Co radzicie?

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Sprawdź przewody zasilacza, czy gdzieś nie wyłażą druty, czy gdzieś nie ma widocznych zagięć.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Przyczyną może też być uwalona sekcja zasilania, bądź poprostu odłamanie się jakiegoś kabelka, lutu itp. Miałem kiedyś coś podobnego w HP 6000, naprawa niestety kosztowała mnie niecałe 200zł, przy czym jestem prawie pewny że sprowadziła się ona do kilku machnięć lutownicą... Jeśli masz możliwość to sprawdź na innym zasilaczu (idź nawet z lapkiem do sklepu), to rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

arfer
komentarz
komentarz

Tak zrobie tymbardziej ze czasem w tym zasilacz jakby cos strzelalo ale o dziwo teraz smiga wszystko jak nalezy (wlasnie pisze post z latopa) :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.