x-kom hosting

panoramka 19"

psp360
utworzono
utworzono

Witam !

Pora się przesiąść na LCD z mojego 7 letniego CRT 17".

Myślę że wystarczy mi 19" calowa panorama.

Mam ok 400zł do wydania.

Co sądzicie o tym monitorze i czy są w tej cenie jakieś lepsze, godne uwagi ?

http://www.agito.pl/19/lg-19-lcd-w1941s-pf.351.339234.html

Z góry dzięki za pomoc, pozdr ;)

psp360
komentarz
komentarz

No nie wiem, może nie zauważyłeś, ale myślę o monitorku do 400zł, a nie 500 ;)

Słuchajcie, lepiej wziąć 16:10 zamiast tego co wymieniłem ?

Jeśli tak to proszę o propozycje do 390zł, najchętniej LG ;)

Machej666
komentarz
komentarz

ten się wydaje ciekawy :

LG W1952TQ

psp360
komentarz
komentarz

NISu, rzeczywiście na papierze całkiem całkiem, wygląd też niczego sobie, wezme go pod uwagę ;)

No i czekam na kolejne propozycje.

EDIT : dopiero zauważyłem że kosztuje te 375zł w tym głupim oszukanym sklepie, który podaje ceny 400zł za monitory kosztujące 600zł...

Machej666
komentarz
komentarz
EDIT : dopiero zauważyłem że kosztuje te 375zł w tym głupim oszukanym sklepie, który podaje ceny 400zł za monitory kosztujące 600zł...

Zapamiętam na przyszłość :)

psp360
komentarz
komentarz

Może nie podają oszukanych cen, ale jak monitorek koszuje 600zł to dziwnym trafem u nich tylko 350 :D potem się okazuje, że jest niedostępny i że nikt nie dodał komentarza. Dlatego chce omijac ten sklep.

KuKu
komentarz
komentarz

Nikt nie widzi tego:

"Monitory są NOWE zgodne z normą ISO 13406-2:II, która dopuszcza ilość nieprawidłowych punktów na powierzchni matrycy.

Monitory zostały sprawdzone przez producenta i każdy posiada tylko 1 martwy subpixel (jest to 1/3 pixela, punkcik o wymiarach 0,1mm x 0,1mm). Praktycznie niezauważalny w normalnej pracy.

Gwarancja na produkt: 12 miesięcy."

psp360
komentarz
komentarz

Rzeczywiście nie zauważyłem, wielkie dzięki KuKu ;)

Słuchajcie, bo jęsli LG wymienia monitorki wciagu 30 dni od daty zakupu, jeśli mają martwe pixele, to mówigłbym kupic ten monitor z tego sklepu, a potem oddać na gwearancje LG ? ;p

WinstonWolf
komentarz
komentarz

teoretycznie mógłbyś tak zrobić i nie powinno być problemu, ale nie wiem czy jeżeli ceny są znacznie niższe to czy nie jest to sprzęt już ówcześnie wymieniony...

P.S. jeżeli jest to nowy sprzęt i jest objety pełną gwarancją LG to możesz tak zrobić, a ta inforamcja o martwym pikselu może być tylko inforamcją która musi być umieszczona żeby nie wprowadzac klientów w błąd. Dlatego że monitor czasami może miec "bada" w większości przypadków nie ma.

psp360
komentarz
komentarz

Chyba mimo wszystko wolałbym coś z Agito.

I teraz nadal nie wiem czy lepiej 16:10 czy 16:9, niby filmy mają 16:9 jeśli chodzi o wielkość monitora to prawie taka sama.

fakuzdysi
komentarz
komentarz
Słuchajcie, bo jęsli LG wymienia monitorki wciagu 30 dni od daty zakupu, jeśli mają martwe pixele, to mówigłbym kupic ten monitor z tego sklepu, a potem oddać na gwearancje LG ?;p

tylko jest jeden problem, w monitorach LG o ile się nie mylę dopuszczalna ilość martwych pixeli to 5 więc ci nie wymienią jak masz 1...:/

psp360
komentarz
komentarz

Wiecie co, jednak mam ochotę zaryzykować i kupić coś w tym sklepie.

Co myślicie o takim monitorku ? http://www.ico.waw.pl/product.php?id=1651

Rozmawiałem z panem z tego sklepu, monitorki mają rok ich gwarancji, gwary LG (w tym tych 30 dni) niestety nie ma.

Są nowe, pixele zostały wykryte w produkcji lub sklepie, jeśli nie jest to najgorszy monitorek to mam ochotę go wziąć ;)

Więc prosiłbym o opinie o tym modelu ;)

MagiK44
komentarz
komentarz
psp360
komentarz
komentarz

W sumie jedyne róznice jakie zauważyłem to kolor, ten ma większy kontrast no i niestety nie jest dostępny ;)

WinstonWolf
komentarz
komentarz

Mimo że W2241S ma nieco większy kontrast, to wydaje mi się że L225WS będzie lepszy - dodatkowo monitor z linii L maja możliwość

KuKu
komentarz
komentarz

Znowu:

"Monitory są NOWE zgodne z normą ISO 13406-2:II, która dopuszcza ilość nieprawidłowych punktów na powierzchni matrycy.Monitory zostały sprawdzone przez producenta i każdy posiada tylko 1 martwy subpixel (jest to 1/3 pixela, punkcik o wymiarach 0,1mm x 0,1mm). Praktycznie niezauważalny w normalnej pracy.

Gwarancja na produkt: 12 miesięcy."

psp360
komentarz
komentarz

No tak, to też zauwazyłem , zresztą nie jest dostepny, więc chciałem już tylko opinie o tym http://www.ico.waw.pl/product.php?id=1651

WinstonWolf
komentarz
komentarz

monitor jest naprawdę dobry szkoda że nie ma szybszego czasu reakcji chociaż nie wszyscy sa wstanie dostrzec różnicę więc sądzę że powinieneś być z niego zadowolony

pzdr.

psp360
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam jeszcze jedno pytanko.

Ile procent wydajności mogę mieć mniej na 22" niż na 19" pod 9600GT ?

Odpowie ktoś ? bo nie wiem czy myśleć o 22" czy jednak 19"

Edytowane przez psp360
Gość
komentarz
komentarz

Hyundai N90W ;)

jeśli chodzi o rozdziałkę

22 - 1680x1050 - 1,76 Mpx

19 - 1440x900 - 1,29 Mpx

o jakieś 27% niższa wydajność przy takich samych detalach w grach

psp360
komentarz
komentarz

Te LG co podalem sa raczej lepsze od tego hundayia, bo mają dużo większe kontrasty.

Aha i nadal nikt nie napisał w sprawie 16:10 i 16:9, bo rozmiarami są takie same ;)

Gość
komentarz
komentarz

Bierz monitor 16:9, nie będą cię wkurzać paski na dole i górze ekranu przy oglądaniu filmów :), a i obraz będzie bardziej naturalny bo oko widzi mniej więcej w takich proporcjach :) 16:10 to tylko wymysł do monitorów, tv mają przecież 16:9, ale widzę że producenci coraz więcej produkują 16:9. Ale 19" (16:10), 18,5" (16:9) nie polecam bo to jednak małe monitory. Lepiej dołożyć i mieć 22" :)

psp360
komentarz
komentarz

Ok rozumiem, ja wygląda 16:9 19" to wiem bo widziałem w sklepie tego LG, więc wiem jak wygląda i jaką ma wielkosć

A co powiecie o tym benq 20" i 1680x1050 ? http://www.agito.pl/powyzej-19/benq-20-lcd...352.339248.html ;)

WinstonWolf
komentarz
komentarz

ja jestem za tym żeby dołożyć do któregoś z modeli LG 19" , 20" (np.W1952TQ-PF lub W2052V) lub 21,5" w foramcie 16:9

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.