x-kom hosting

[Rozwiązany] Pytanie o moc zasilacza

Twetty
utworzono
utworzono

Mam pytanie czy jak pisze że zasilacz ma 500W i np 280 zł i ten sam tylko 550W i 290zł to chyba opłaca się ten większy, i moje pytanie czy to zjada 550W cały czas czy tylko w sytuacjach stresu temperatury? Bo jak zawsze bierze 550W to opłaca się kupić mi tego 500W bo wystarczy ale jeśli to tylko w sytuacjach awaryjnych np. kilka gier na raz włączonych czy coś.

Może mi ktoś to wytłumaczyć z góry dzięki, bo jak to nie bierze cały czas to lepiej by mi kupić len większy i lepiej się zabezpieczyć.

Gość
komentarz
komentarz

Na początek napisz jaki zasilacz masz zamiar kupić - to bardzo ważne :)

Zasilacz pobiera prąd wraz z zapotrzebowaniem (jeżyli potrzebuje 300W to pobiera 300W) :D

Twetty
komentarz
komentarz

Dalej nie rozumiem, wraz za potrzebowaniem czyli nie bierze zawsze np 550W, więc jest np sens dopłacić do 550W na wszelki wypadek choć wiedząc że 500W jest wystarczalny a nawet 450W by pociągła.

Pytanie teoretyczne więc firma nie ma znaczenia ale jeśli potrzebne to np Chieftec

tomek.b9
komentarz
komentarz

Jesli zasilacz ma moc 550W, to nie znaczy, że non-stop ciągnie 550W, tylko tyle ile mu jest potrzebne.

Chieftec dobra firma ;)

Twetty
komentarz
komentarz
Jesli zasilacz ma moc 550W, to nie znaczy, że non-stop ciągnie 550W, tylko tyle ile mu jest potrzebne.

Chieftec dobra firma ;)

Więc lepiej dołożyć 10 zł do 550W i czuć się bezpiecznie, dzięki wielkie

Gość
komentarz
komentarz
Więc lepiej dołożyć 10 zł do 550W i czuć się bezpiecznie, dzięki wielkie

To zależy jaki masz sprzęt :P

elvis321
komentarz
komentarz
czy to zjada

Zjada :)? Bierz mocniejszy lepszy do oc.

Michał Paluch
komentarz
komentarz
Może mi ktoś to wytłumaczyć z góry dzięki, bo jak to nie bierze cały czas to lepiej by mi kupić len większy i lepiej się zabezpieczyć.

Tłumaczę: Zasliacz pobiera tyle ile potrzebuje:

Przykład: Jeżeli komponenty kompa w danej chwili pobierają moc z zasilacza równą 300W, to zasilacz pobierze z sieci energetycznej ok 300W.

Jeżeli poziom stresu się podniósł i komponenty potrzebują 350W, to zasilacz będzie pobierać ok 350W z sieci (Pierwsze Prawo Kirchhoffa o tym mówi :P)

Twetty
komentarz
komentarz
Tłumaczę: Zasliacz pobiera tyle ile potrzebuje:

Przykład: Jeżeli komponenty kompa w danej chwili pobierają moc z zasilacza równą 300W, to zasilacz pobierze z sieci energetycznej ok 300W.

Jeżeli poziom stresu się podniósł i komponenty potrzebują 350W, to zasilacz będzie pobierać ok 350W z sieci (Pierwsze Prawo Kirchhoffa o tym mówi :P)

Dzięki za jasne i przejrzyste plusik dla Ciebie, oby było więcej takich ludzi jak Ty, dzięki wielkie, innym też dziękuje za wypowiedzi. Temat rozwiązany do zamknięcia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.