x-kom hosting

nie formatuje dysku

SverigeSE
utworzono
utworzono

Witam użytkowników, posiadam dysk twardy od laptopa 60GB hitachi, w trakcie formatowania partycji przy wgrywaniu systemu, staje na 20% i wyskakuje komunikat o zepsutym dysku. Dysk wcześniej działał, myślę że jak formatuje, to coś innego mu leży na duszy... kombinowałem ze zworkami, jest jakiś program który po wgraniu na płytę cd sprawdza czysty dysk bez systemu ???

maxsp2
komentarz
komentarz

prawdopodobnie masz bad sector i nie moze go sformatować..

Poszukaj na innym forum cos takiego jak zerowanie dysku moze pomoze..

SverigeSE
komentarz
komentarz

Co do tego programu, rozpakowałem pierwszom zawartość, i na drugim zapakowanym pliku jest notatka ( Please boot from this CD! ) Ja mam na płyte nagrać ten plik skompresowany na płycie ??? jestem troche ciemny w te sprawy xD

program to MHDD32ver4.6

Daniel W.
komentarz
komentarz

Sciągnij prosze z internetu narzędznie Hirens Boot-Wypal jako obraz,Zbootuj przed systemem.

W zakładce-Hard Disk Tools,znajdz dedykowany program do swego dysku,uruchom,przetestuj.Jednak zapewne masz boot-sectory.Sprawdzic nie zaszkodzi

pozdrawiam

Daniel W.

P.S Wyprzedze twe pytanie.Tak,da sie je naprawic,nawet tą samą płytką(HDD regenerator)Jednak jest to jedynie połowiczna,chwilowa naprawa.Dysk tak czy siak znów padnie,prawdopodobnie w najblizszym czasie^^

dar55
komentarz
komentarz

zassaj to http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm#DFT Drive Fitness Test, nagraj na CD i nim sprawdź dysk

o ile masz bad sector to nim naprawisz , jak będzie uparty to opcja Erase Disk i dysk będzie jak nowy :D

SverigeSE
komentarz
komentarz

A czy mozna nagrać jakiś program do naprawy dysków na płycie CD, tak żeby startował na surowym dysku jak XP-k ???

No i jak sie robi obraz na płycie, tego programu MHDD, bo jakoś nigdzie tego nie ma, żadnej instrukcji.

Daniel W.
komentarz
komentarz
czy mozna nagrać jakiś program do naprawy dysków na płycie CD, tak żeby startował na surowym dysku jak XP-k ???

Przeczytaj ponownie mój post..Wystarczy nagrac i bootowac

SverigeSE
komentarz
komentarz

Ok naprawiłem :D dzięki za pomoc :) a już myślałem że się nie obejdzie bez nowego, a jednak. Dysk działa normalnie i nic nie wskazuje na to żeby się popsuł. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.