x-kom hosting

czy są nauczyciele programowania?

Suzie_Lee
utworzono
utworzono

cześć,

od jakiegoś czasu chodzę z myślą, żeby nauczyć się programować (oczywiście w nie w C/C++, tylko coś 'lżejszego' na początek.

Marnie widzę naukę z jakimś podręcznikiem, chociaż jest ich tyle na rynku. Pomyślałam, żeby znaleźć kogoś, kto by mi pokazał, co i jak... a z 2 strony, czy ma to sens, jeśli ktoś nie jest super - obeznany z komputerem?

Rozumiem, że nie ma żadnych kursów programowania?

Nic takiego nie znalazłam... może ktoś słyszał w Warszawie?

GoBi
komentarz
komentarz

Na sam początek polecam żebyś wzieła sie za Turbo Pascala... bo to są podstawy.. jeśli opanujesz bardzo dobrze to reszta języków pójdzie Ci już z górki... Ja teraz opanowywuje pascala... ( do tego trzeba lubić matme i mięc łebski łeb ). Spróbuj może z kursów dostepnych w internecie www.google.pl sie nauczyć...

lucjuk
komentarz
komentarz

W sumie to czy ja wiem czy jest sens brać się za Turbo Pascala?

Nie lepiej zacząć od C? - nie ma tam jakiejś wielkiej magi, a potem łatwo przeskoczyć na C++, a może i Jave jeżeli koleżanka będzie miała ochotę.

GoBi
komentarz
komentarz
W sumie to czy ja wiem czy jest sens brać się za Turbo Pascala?

Dużo osób twierdzi że pascal jest bezużyteczny, że jest stary itd... ( stary ale jary ) a tak na serio ten język jest używany i bedzie... nawet dzisiaj jeszcze tworzy sie najlepsze programy przy pomocy tego języka, a po drugie dużo rzeczy z innych języków zostały zaczerpniete z starego jarego pascala.. Więc jesli własnie nauczy sie ktoś pascala to reszta języków to tylko kwestia czasu żeby załapać o co chodzi.. :) Takie jest moje zdanie...

Fafu
komentarz
komentarz

A ja oczywiście mówie swoje :D Polecam ci na początek Delphi, w internecie ejst pełno poradników. Ten jest najbardziej chyba dla początkujących http://swiatinformatyki.ovh.org/delphi.php

lucjuk
komentarz
komentarz
Dużo osób twierdzi że pascal jest bezużyteczny, że jest stary itd... ( stary ale jary ) a tak na serio ten język jest używany i bedzie... nawet dzisiaj jeszcze tworzy sie najlepsze programy przy pomocy tego języka, a po drugie dużo rzeczy z innych języków zostały zaczerpniete z starego jarego pascala.. Więc jesli własnie nauczy sie ktoś pascala to reszta języków to tylko kwestia czasu żeby załapać o co chodzi.. :) Takie jest moje zdanie...

Ja w żadnym miejscu nie stwierdziłem, że Pascal jest bezużyteczny, to tak dla jasności. Ale raczej nieprzypadkowo Pascala uczy się dziś góra w liceum wszystkich, nawet tych "o głowach nieinformatycznych". Wyżej raczej zaczyna się od C.

Masz rację, że wiele rzeczy jest zaczerpniętych na wzór Pascala, ale przeważnie w lepszej, udoskonalonej formie.

Wydaje mi się, że C stwarza większe możliwości, a nie powinno być trudniejsze w uczeniu.

Tyle ode mnie.

GoBi
komentarz
komentarz
Wydaje mi się, że C stwarza większe możliwości, a nie powinno być trudniejsze w uczeniu.

Zgadzam się... Nawet jeśli ktoś chce się uczyć C to chociaż podstawy pascala ( sam dla siebie ) powinnien sie nauczyć... :) I to właśnie lubie w forum że każdy wypowiada swoje zdanie, swoje doświadczenie :)

Suzie_Lee
komentarz
komentarz

cześć,

GoBi

Dużo osób twierdzi że pascal jest bezużyteczny, że jest stary itd... ( stary ale jary)
dodałabym, że bardzo dużo :D
nawet dzisiaj jeszcze tworzy sie najlepsze programy przy pomocy tego języka

najlepsze- to chyba przesada, ale zgadzam się, że warto od niego zacząć

po drugie dużo rzeczy z innych języków zostały zaczerpniete z starego jarego pascala..

to naprawde ciekawe- możesz podać jakiś przykład?

lucjuk

W sumie to czy ja wiem czy jest sens brać się za Turbo Pascala?

Nie lepiej zacząć od C?

od C? i tobie się to udało? Gratulacje, ja niestety nie jestem aż tak 'kumata' :D

GoBi
komentarz
komentarz
najlepsze- to chyba przesada

Może mała.. ale pozostańmy przy dobrych programach

możesz podać jakiś przykład?

Konrotnego przykładu Ci nie powiem... powiem Ci ogólnie... Duzo jest takich procedur które tak samo się nazywają a nawet jeśli innaczej sie nazywają to mają to same działanie... i robi sie tak samo jak z starą nazwą... Na forum Przemek uczy sie C++ a ja jak mówiłem pascala.. i jak sie kiedyś zgadalismy to doszliśmy do tego wniosku :)

lucjuk
komentarz
komentarz
W sumie to czy ja wiem czy jest sens brać się za Turbo Pascala?

Nie lepiej zacząć od C?

od C? i tobie się to udało? Gratulacje' date=' ja niestety nie jestem aż tak 'kumata' :D[/quote']

W LO miałem Pascal przez semestr. Właściwie semestr to nawet przesada bo połiowę z niego n-cielka była na zwolnieniu. Na dziś nie wiele z niego pamiętam, ale przyznam, że nie mam takiej potrzeby.

Także prawdziwą naukę zacząłem od C.

W żadnym wypadkunie uważam, że jestem w nim ekspertem, do tego baaardzo wiele mi brakuje, chciałem tylko podkreślić, że spokojnie od C można zacząć wg mnie :)

lolek1553
komentarz
komentarz

u mnie w liceum nauke programowania zaczeli od od c++:)

lucjuk
komentarz
komentarz
u mnie w liceum nauke programowania zaczeli od od c++:)

Poważnie!!

W sumie jak dla mnie to jakiś absurd, a dla osób, które nie miały wcześniej żadnego kontaktu z programowaniem spore wyzwanie. W końcu nie każdy musi być mega mózgiem w tej dziedzinie i wszystko od razu łapać.

Jednak łatwiej zacząć od proceduralnego niż obiektowego języka.

Teraz ciekawe kto zaczął od Javy ;)

Suzie_Lee
komentarz
komentarz

hej

lolek1553

u mnie w liceum nauke programowania zaczeli od od c++:)
serio? chylę czoła... ale to chyba jakieś bardzo renomowane lic. z akademickim profilem informatycznym, co? Eh, świat idzie do przodu....

A tak na marginesie dlaczego tu tyle kaczek i pingwinów :P

lucjuk
komentarz
komentarz
A tak na marginesie dlaczego tu tyle kaczek i pingwinów :P

U mnie odpowiedź jest prosta.

PiS to moja ulubiona partia (wiem, raczej mało popularne wśród młodych, ale nigdy nie kryje swoich poglądów na żaden temat) :)

  • 2 miesiące później...
Rosiu
komentarz
komentarz

Ja bym jednak stał za Pascalem bo jak dla kogoś kto nie miał żadnej styczności z programowaniem ten język jest przejrzysty i klarowny, mimo iż jest bardziej prymitywny i nie stwarza tyle możliwości co C i C++ lub Delphi to moim zdaniem łatwiej go przyswoić

Lisu_09
komentarz
komentarz

Jak się chce to się potrafi :) Ja zacząłem od C++ i nie żałuje :)

mln
komentarz
komentarz

a ja programowania musiałem się uczyć sam ;/ bo mój "profesor" od informatyki to leszcz i przez cały rok szkolny robiliśmy TYLKO worda/excela i jedna lekcja z html ;/ n/c

Lisard
komentarz
komentarz

Sam nie dawno zacząłem się uczyć programowania i jednak proponuje na początek jakiś ambitniejszy język niż Pascal. Zacząłem właśnie od Pascala czytając forum na którym ktoś genialny doradził żeby od niego zaczynać, ale wydał mi się tak prymitywny że po dniu zrezygnowałem i przerzuciłem się na c++ jak na razie nie żałuje decyzji, a sam język nie wydaje mi się jakoś wybitnie trudny tak jak to jest często jest opisywane, albo po prostu jeszcze nie dotarłem do tych ciężkich zagadnień

Rosiu
komentarz
komentarz
wydał mi się tak prymitywny że po dniu zrezygnowałem i przerzuciłem się na c++

No nie wiem czy jest aż tak prymitywny jak ci się wydaje, skoro uczyłeś się go 1 dzień i zakończyłeś swoją edukację na writeln('hello world');

(bez obrazy ale jak przypominam sobie jak większość mojej klasy płakało po kątach i siedziało do późna w nocy pisząc programy z zamieniania systemów to aż mnie skręca)

Lisard
komentarz
komentarz

Nie napisałem że jest prymitywny tylko że na pierwszy rzut oka mi sie taki wydał, co mnie do niego zniechęciło i dzięki temu zająłem się C++. A poza tym z tego co wiem to Delphi jest bardzo podobny do Pascala a ma dużo większe możliwości, dlatego myślę że jak już ktoś nie chcę się rzucać na C czy C++ to lepiej mu chyba zacząć od Delphi ;]

Rosiu
komentarz
komentarz

Moim zdaniem najlepiej przerobić najważniejsze elementy pascala bez przestarzałych funkcji, bez grafiki itd to nie zajmie dużo czasu a później rzucić się w świat C++

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.