x-kom hosting

Samowyłączanie się komputera.

Nieckowy
utworzono
utworzono

Witam, otóż jak nazwa tematu mówi mam problem z wyłączaniem się komputera. Gdy chcę włączyć jakąkolwiek grę wszystko jest ok przez jakieś 5-6 minut? potem jak gdyby nigdy nic komputer sam się wyłącza. Jednak mogę spokojnie korzystać z internetu co jest śmieszne gdyż wczoraj wieczorem samo wyłączenie komputera było zagadkowe, wszystko było ok, pojawił się ekran WindowsXP Home Edition i komputer.. zgasł :o ponowiłem próbę po godzinie również to samo tyle że już można było zalogować się do systemu. I tak jest non stop, mogę jedynie korzystać z internetu, zero włączania gier ponieważ komputer od razu się wyłącza. Zna ktoś rozwiązanie całej sytuacji? :P Będę wdzięczny za pomoc :D Chciałem dodać że niedawno miałem problem z zasilaczem gdyż dziwnie pracował ale został przeczyszczony i jest wszystko ok.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jasnowidzów u nas nie ma. Napisz co to za sprzęt, w szczególności procesor, grafika i zasilacz (moc i marka).

Nieckowy
komentarz
komentarz

Zasilacz Codegen 400W ATX 2.03(P4) Model:300XX

Karta graficzna Radeon 9200 Series

Procesor Intel® Pentium ® 4 CPU 3.00GHz

Dysk twardy WDC WD800BB-00FJA0 80 GB

Tyle mogę powiedzieć na teraz o parametrach komputera, jakoż iż jestem "ciemny" w tego typu sprawach, bo szczerze nie znam się na komputerach :P zazwyczaj pomagał kuzyn ale w chwili obecnej jego pomoc nie jest dostępna.

DeNeB
komentarz
komentarz
Zasilacz Codegen 400W ATX 2.03(P4) Model:300XX

Najprawdopodobniej wina leży po stronie zasilacza, wymień ten szmelc np.na Modecom MC 350w

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Winowajcą jest zasilacz. Jest na czarnej liście :)

//To już zostało powiedziane

//Uważaj na posty nic nie wnoszące do tematu

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sprawdź również i podaj temperatury procesora i karty graficznej. Równie dobrze przegrzewanie się kompa może powodować restarty. Zasilacz jak wyżej napisano kiepski, raczej do wymiany.

Nieckowy
komentarz
komentarz

Okay, tylko sęk w tym jak już wspomniałem jestem w te klocki ciemny :P jak mam sprawdzić temp. procesora i karty? :/

BlackRaven
komentarz
komentarz

Programem, np. Everest, SpeedFan.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.