x-kom hosting

WD6400AAKS zagadka i wielki problem

plazgut
utworzono
utworzono

Witam,

kilka miesięcy temu kupiłem dysk WD6400AAKS. Wczoraj odpiąłem od niego złącza, żeby podpiąć inny dysk. Później spowrotem go podłączyłem, ale bios już go nie wykrył a w dodatku zachowywał się tak:

-komputer się włączał

- talerze w dysku zaczynały się obracac, a potem 4-krotne stukanie

-po przeskanowaniu RAMu zaczynał się mulić

-skanowanie dysków zajmowało dobrą chwilę

- talerze ponownie zaczely sie obracac i znowu stukanie

Objaw taki jakbym go potraktował młotkiem :( Dodam jeszcze, że dysk jest na SATA II a moja płyta głowna obsluguje SATA I, więc dysk wymagał zworki. Po odpięciu mojego dysku podpiąłem inny dysk, który także pracuje na SATA II jednak nie zmieniałem tego dysku zworką na SATA I (nie wiem nawet czy była taka mozliwosc). Komputer go nie wykrył, wiec wylacyzlem kompa i dopiero po tym podpialem spowrotem moj dysk, ktory niestety dziwnym trafem się uszkodził. Dodam jeszcze, że po pewnym czasie talerze się chyba zatrzymują...

Spotkał się może ktoś z taką sytuacją? Strasznie zależy mi na danych - jest mozliwosc, ze serwis mi go naprawi (o ile da rade - np. wymiana elektroniki) i dane pozostana na dysku?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Próbowałeś zresetować bios, oraz podpiąć dysk innym kabelkiem, lub do innego złącza Sata? Jeśli nie pomoże sprawdź na innym komputerze czy działa prawidłowo.

plazgut
komentarz
komentarz

Próbowałem. Podpiąłem go też pod inny komputer. Objawy identyczne...

Nikt się z tym nie spotkał? Może jakieś rady?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.