x-kom hosting

Windows 98 nie działa

Doomer47
utworzono
utworzono

Witam mam problem. Zacząłem się brać za mój stary komputer z 2004 roku. Wszystko ok zrobiłem tylko mam problem z Windowsem. Czy to XP, czy to 98 to jest coś takiego. Włącza się normalnie wszystko wyskakuje bios i zaczyna wczytywać Windows'a. Przy 98 zatrzymuje się na logu (inne opcje nie pomagają), a XP to wyskakuje ekran "Przepraszamy, ale system Windows przestał działać...". Wybieram obojętnie jaki tryb i robi się czarny ekran i restart (loga XP nie widać). O co chodzi ?

Durango24
komentarz
komentarz

jezeli instaluj sie wszystko normalnie, bez problemowo to znaczy ze sprzet działa...radze zmienic płytę z windowsem na nową...nagraj se nejlepiej XP z SP3 i tyle...

Doomer47
komentarz
komentarz
jezeli instaluj sie wszystko normalnie, bez problemowo to znaczy ze sprzet działa...radze zmienic płytę z windowsem na nową...nagraj se nejlepiej XP z SP3 i tyle...

Podczas instalacji są problemy, ponieważ najczęściej wyskakuje Blue Screen, lecz czasami daje rady ;). Z 98 podczas instalacji też jest problem, ponieważ po formacie wpisuje setup komende i mam tylko czarny ekran. Blue Screen na XP wyskakuje w bodajże 13-17 minutach do końca instalacji

Durango24
komentarz
komentarz

wiec zrob zdjecie blue screena i zapytaj sie na forum zeby ktos Ci powiedział czego on dotyczy.

tofik177
komentarz
komentarz

Sprawdz dysk czy nie jest uszkodzony w sesie czy nie ma bad sectorów to moze byc przyczyna przerwania instalacji na pewnym etapie. Mialem cos takiego na starym kompie nie szło zadnego systemu postawic, po wymianie dysku instalka poszła.

Doomer47
komentarz
komentarz

Coś mi się wydaję, że to przez sektory ;) Przed blue screen'em słyszę tyknięcie i koniec instalki wyskakuje BSoD

EDIT: A no jeszcze... Podłączyłem dysk pod inny PC i się normalnie zainstalował i włączał :/

tofik177
komentarz
komentarz

No dziwne.

Ostatnio z kumplem mocowalismy sie z jednym kompem co działał kilka godzin i sie resetował co jakiś czas.. jak chcielismy zrobic reinstalke systemu to było tak jak u ciebie szło ładowanie sterow nagle zgrzyt i restart. Na poczatek sprawdzilismy dysk i były bady wiec kupilismy na allegro jakis 20 gb, ale na tym to samo, dosłownie identyczna sytuacja. Płyta troche stara myslelismy ze moze to przez nią bo kondensatory były mocno napuchnięte.. Sprawdzaliśmy dosłownie wszystko. Nie zgadniesz co pomogło...

Wymiana karty graficznej miałem akurat gf2 teraz ten komp działa bez problemów. Dziwne to troche..

Doomer47
komentarz
komentarz

hmm... dziwne, ale żeby się instalator w Windowsie włączał, a sam Windows nie ? Kartę kupię jakąś na licytacji allegro i sam sprawdze

tofik177
komentarz
komentarz

Ja ci nie sugerowałem żebyś kupił kare graficzna bo akurat u ciebie to moze byc wina czegoś innego.

Doomer47
komentarz
komentarz

Nawet nie kupywałem ;) Dzisiaj do kumpla idę po FX5500 i Voodoo3

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.