x-kom hosting

Każdy dysk umiera:/

nikt17
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.

Mój problem polega na tym iż wciągu miesiąca zepsuły Mi się 3 nowe dyski. Dyski nie były oddawane na gwarancje, brałem następne, lecz jeśli w takim tempie to pójdzie to nie zarobie na nie.

Teraz nie piszę z domu i szczerze mówiąc nie znam parametrów pc'eta. Tzn ma mniej wiecej parametry:

Zasilacz 230

Płyty głównej nie znam

Procesor koło amd athlona 1,4-1,8mhz

Karta graficzna ok. radeon 9250

No i dyski były nie znam dokładnie modeli: Maxtor 160gb, Segate 40gb, Maxtor 250gb

nie wiem co robić, resetowałem bios, może to wina zasilacza, albo płyty głównej, nie mam pomysłu. Znam się dosyć na kompach, lecz to Mnie przerasta.

Komp składak, chodził ze 2 lata bez problemu.

Jeśli chodzi dokładnie o to jak pada dysk to w sposób dziwny bardzo:/ Dysk jest widziany przez bios, lecz nie można na nim zainstalować nic, skanowałem jakimiś darmowymi programami do naprawy dysków, lecz nic nie pomogło. Windows nie chcę się instalować, nie wiem czy to PLUS, ALE dysk jest wykrywany jako np.drugi dysk i dane się normalnie kopiują bez problemu. Wiem, że dyski mają chyba mbr(sektor startowy bodajże) może On jest jakoś uszkadzany?

Proszę o poradę.

Proszę bez śmiechów z mojej niewiedzy i oczekuje normalnych odpowiedzi-jesteśmy dorośli.

Pozdrawiam serdecznie,

Dawid:)

dar55
komentarz
komentarz

mówisz , ze bez śmiechów ? ;)

Dyski nie były oddawane na gwarancje,
lekka głupota , bo nie wiesz czy masz zepsute dyski czy nie

o ile Saegate mogę zrozumieć bo to dziadostwo , to maxtor nie psuje się od tak sobie.

mozliwe że :

zasilacz masz podupadły

kanał ide ci szwankuje , sprawdź czy to samo się dzieje z instalacją jak podłaczysz pod IDE_1 i pod IDE_2

skanowałem jakimiś darmowymi programami do naprawy dysków
nie jakieś tylko seatool for dos , to zassaj i przeskanuj
nikt17
komentarz
komentarz

seatool for dos czy seattools to jest nazwa programu czy to nazwa kategorii programu.Chciałbym znać dokładna nazwę jakiegoś programu i fajnie jakbyś mniej więcej napisał jakie opcje wybrać-taki tutorial mały, bo myślę, że sam nie ogarne tego. Może być odnośnik do jakiegoś tematu.

Z góry dziękuję:)

PS.dyski, że tak powiem z pewnych przyczyn nie warto było dawać na gwarancje:)

nikt17
komentarz
komentarz

Ponieważ dopiero jutro koło 16 będę miał dostęp do pc'eta to mam pytanko: Czy jest możliwe czy po prostu coś z płytą główną? nie chodzi o same kanały IDE, ale po prostu?

Ponieważ jutro wypróbuje te metody jak nic nie dadzą to działam od razu dalej :)

Dzięki bardzo za rady:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.