x-kom hosting

co z tą temperaturą?

Wampir wawelski
utworzono
utworzono

Procesor Sempron 2500+ (1.7ghz)

płyta główna Gigabyte Gigabyte GA-7VT880(-L)

Odkąd pamiętam, mój procesor osiąga temperatury rzędu 70 stopni, w końcu stwierdziłem, że pasuje się dowiedzieć czy to jest normalne?

Piszecie w poradniku na forum, że różne programy podają różne wielkości w zależności od pomiaru T-CORE lub T- CASE.

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia którą temperaturę mi wskazują programy, zawsze jest pokazana jako za wysoka. Temperatura wskazywana jest generalnie zgodnie z odczytem w biosie, czyli pracując normalnie mam ok 70 stopni, z wahaniami 10+-

Jakiś rok temu poprosiłem znajomego informatyka, aby zobaczył mi na ten procesor, czy może wentylator jest za słaby czy tez wspominając o tej paście termo przewodzącej, czy powinienem coś pomaziać? stwierdził, że tego procesora się nie mazia! Nie wiem czy miał rację, dzisiaj rozebrałem ustrojstwo i moim oczom ukazał się układ jak na zdjęciu.

Próbowałem również podkręcić ten wentylatorek (jakiś AMD?) za pomocą speedfana i porad na forum. Niestety żadnej reakcji, jakby miał sam swoją politykę kręcenia się. Mało tego, często podajecie ilości obrotów wentylatorów, rzędu 1500 - 2500 ja mam zawsze ponad 4000 RPM?

Nie znam się, czy ten sprzęt jest jakiś inny czy co? robić coś w tym zakresie czy zostawić w diabły?

DSC00226.JPG

DSC00224.JPG

post-3860-1233748244_thumb.jpg

post-3860-1233748551_thumb.jpg

damib
komentarz
komentarz

Jeśli już masz wszystko rozebrane to wyczyść chłodzenie z kurzu bo widać że trochę go jest i nałóż nową pastę termo przewodzącą, tu masz instrukcje jak to zrobić i jaką kupić pastę KLIK po tym wszystkim temp. powinny się zmniejszyć.

Wampir wawelski
komentarz
komentarz

odkurzyłem zaraz po fotce.

Rozumiem, ze pasta ma być nałożona w miejsce ten nowej, bo sytuacja tutaj jest nieco inna niż w poradniku (jest mniejsza powierzchnia). Rozumiem, że styki i środek tego metalowego :blink:

Poza tym z tego co widziałem, to pasta już była, zatem temperatura i tak nie spadnie o 20-30 stopni. Proszę o radę z meritum sprawy.

damib
komentarz
komentarz

Masz nałożyć pastę na rdzeń w poradniku jest pokazane jako Athlon XP czyli to niebieskie smarujesz pastą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.