x-kom hosting

Dziwne pytanie na temat kierownicy.

Odol
utworzono
utworzono

Witam.

Może to pytanie nie tyczy się dokładnie kierownicy lecz " pedałów ". Otóż mam takie dziwne pytanie. Jeżeli powiedzmy leciutko nacisnę pedał gazu to czy pojazd, którym będę jechał powoli ruszy ( tak jak w rzeczywistości ), czy będzie to wyglądało tak jak po wciśnięciu klawisza ( górnej strzałki ) ? Wiem, że to jest idiotyczne wręcz pytanie lecz koniecznie chciał bym to wiedzieć.

Pozdrawiam!

zeniTh
komentarz
komentarz

Ja w swoim logitechu mam tak, że jak nacisnę np parę milimetrów to zaczyna ruszać i jedzie stałą predkością powiedzmy 30km/h no i jak wciskam więcej to przyspiesza ... tak jak prawdziwy samochód ... :)

Odol
komentarz
komentarz

A mógł byś podać mi model tej twojej kierownicy? Chyba, że jest to owiane ścisłą tajemnicą ;).

Edit:

Mógł by ktoś mi podpowiedzieć jaką kierownicę wybrać do 120zł? I czy warto kupować kierownice ze skrzyniami biegów?

Bardzo podoba mi się ta:

http://www.allegro.pl/item541988504_manta_...ps2_psx_pc.html

Nadawała by się?

Odol
komentarz
komentarz

Bardziej interesowała by mnie ta pierwsza aukcja. Warto pchać się w kierownice z skrzynią biegów? Jak to wygląda w grze? Bo przy 2 pedałach: gazu i hamulca to nie widzę jakoś manualnej skrzyni biegów ;D.

dzejsonfm
komentarz
komentarz

poszukaj lepiej Saiteka R440, mam i jest zaglebista, na pewno lepsza niż Logi Formula Force Ex i w tej samej cenie jeśli nawet nie tańsza :) i nie kupuj nic co ma w nazwie 'Vibration Feedback' bo to tylko przeszkadza w jeździe :)

Odol
komentarz
komentarz

No niestety kosztuje ona ponad 200zł. A w czym niby ma przeskadać ten " Vibration Feedback " ? W tej kierownicy co mi podałeś, też to jest ( tak pisze na aukcji ).

Macie jeszcze jakieś propozycje?

webber
komentarz
komentarz

Vibration Feedback to zapewne zwykłe wibracje nie mające nic wspólnego z prawdziwym FF.

Jeżeli powiedzmy leciutko nacisnę pedał gazu to czy pojazd, którym będę jechał powoli ruszy
Nie spotkałem się z kierownicą z cyfrowymi pedałami, to nie miałoby sensu.
Odol
komentarz
komentarz

Czyli gdy nawet minimalnie dotknę pedał to on mi ruszy tak samo jak bym ruszył go za pomocą strzałki?

webber
komentarz
komentarz

Nie, zresztą wytłumaczyłem wszystko na PW. Co do wyboru samej kierownicy - nie schodziłbym poniżej Formula Ex logitecha albo Saiteka R440 podanego przez dzejsonfm. Poczytaj w miejsach, gdzie kierownica jest dla ludzi bardzo ważna, np http://prs.simracing.pl/index.php?ind=revi...view&idev=1

Odol
komentarz
komentarz

Może jednak dało by rade jakoś grać na tej kierownicy Logitecha ( http://www.allegro.pl/item542724886_kierow...sy_i_vibra.html ).

To będzie moja pierwsza kierownica i w razie znudzenia się nią po prostu odstawię ją na bok i nie będzie mi szkoda tych 140zł.

Pozdrawiam!

dzejsonfm
komentarz
komentarz
Nie spotkałem się z kierownicą z cyfrowymi pedałami, to nie miałoby sensu.

zapewniam Cię webber, są takie :) znajomy musiał przez to odpuścić starty w lidze bo nie da się jeździć w F1 bez TC :)

Odol - chcesz kupić Saiteka r440 ? :D

EDYTA mówi, że żartowałem, jak to pierwsza Twoja kierownica to ją bierz, ostrzegam tylko że ma ŻAŁOSNE pedały niestety, więcej o niej nie wiem bo testowałem tylko od Saiteka R440 wzwyż ;)

willi2000
komentarz
komentarz

Odol nie bierz kierownicy Logitech Vibration Feedback Wheel sam ją mam i jest straszna. Te przylepki przy mocniejszym szarpnięciu się odklejają, kierownica sie przesuwa na biurku a pedały to tragedia nie dość że strasznie mała ta podstawka i nie da sie trzymać na niej 2 stóp naraz to jeszcze sie przesuwa na podłodze i jeszcze jedno jak sie trzyma ją na kolanach to bardzo często wypada wtyk pedałów z kierownicy.

Nie polecam.

Mis776
komentarz
komentarz

I nie bierz żadnej Manty bo ich produkty zą zwykle klasą zero...

dzejsonfm
komentarz
komentarz

willi2000 dobrze mówi, ja nie miałem kiery w rękach (zresztą sam na nią bym nawet nie spojrzał :D), także jedyne co mogę zaproponować jako pierwszą kierownicę to Saitek ale R220, to samo prawie co R440 tylko bez FF, znacznie tańsza, mogę polecić :)

Odol
komentarz
komentarz

Pod jakim względem ma żałosne pedały? Nie ma tych cyfrowych pedałów?

willi2000
komentarz
komentarz

z tymi cyfrowymi pedałami chodzi ci o to czy prędkość się zwiększa im mocniej naciśniesz pedał? Jeżeli tak to ma one te cyfraki. A pedały jak wcześniej mówiłem są tragiczne, dodam jeszcze co zapomniałem wcześniej za lekko się je wciska i jeszcze jak się lekko puknie albo chociaż wciśnie pedał to słychać brzdękające sprężyny w środku. W sumie to żałuję że nie kierownicy co stała obok mimo tego ze to było apollo czy manta, nie pamiętam już ale na pewno grało by sie na niej wygodniej niż na tym logitechu. A co do komentarzów które się zaraz posypią typu "manta to shit" itd to powiem jedno : Panowie od czego jest gwarancja? Co do używanych markowych kierownic, nigdy nie wiesz ile była jeżdżona, możesz trafić w stanie prosto z salonu a czasami możesz trafić na "zajeżdżoną" więc w nie bym się nie pakował, już bym wolał wziąć tą mantę i wiedzieć że ma się gwarancje a nie jakąs markowa bez gwary i później wkurzać się, że kierownica nie działa i wyżywać się na wszystkim co jest w pobliżu, że ktoś ci sprzedał złoma.

Tyle ode mnie.

Aha jeszcze jedno kierownica ma tez takie upierdliwe coś, że jak ją puścisz to wraca do prostej pozycji. Innym może sie to podobać a innym nie ale dla mnie to strasznie wkurzające jest.

Odol
komentarz
komentarz

No do tej kierownicy Saitek R220 był bym skłonny jeszcze dopłacić. Martwi mnie to, że nie ma ona żadnych przycisków ( owszem są ale tylko 4 ).

Jednak coś odrzuca mnie od tej firmy. Pierwszy raz mam z nią do czynienia i jakoś tak dziwnie jest nastawiony. Według mnie to ani to jakiegoś wyglądu nie ma. Wolał bym coś w stylu tego Logitecha. Był bym nawet skłonny go wziąść, lecz ma trochę za małe pedały. Mogli byście jeszcze mi coś podesłać do 130zł? Wiem, że to mało na taki sprzęt lecz reszta kasy jaką mam idzie na nowy komputer ;).

dzejsonfm
komentarz
komentarz

4 przyciski - 1 prośba o pitstop, 2 pit-limiter, 3 sprzęgło/ kontrola startu/ coś innego, 4 zostaje wolny :P tzn ja tak mam ustawione w R440 a ma tyle samo przycisków, co do wyglądu to ja jak kupowałem swoją kiere też byłem negatywnie nastawiony ale teraz mnie to nie obchodzi bo przecież nie patrze na kierownice jak jeżdże :P a poza tym lepiej się prezentuje na żywo niż na fotkach (przypominam że R220 to R440 bez FF :) ), a co do firmy, to Saitek jest jedyną konkurencją Logitecha na rynku kierownic z niższej (R220) i średniej półki (R440, R660), jeśli chodzi o niezawodność, to kiera+pedały są wyposażone w optyczne potencjometry, co oznacza, że jeżeli nie będziesz nimi rzucał, to się nie zepsują :)

a jeśli chodzi o zużycie to czegoś takiego w przypadku Saiteka po prostu nie ma :) (tzn jak się już przyzwyczaisz do kierownicy to będzie Ci się wydawało, że może się wyrobiły pedały czy kółko, ale to jest tylko wrażenie)

willi2000 "Aha jeszcze jedno kierownica ma tez takie upierdliwe coś, że jak ją puścisz to wraca do prostej pozycji. Innym może sie to podobać a innym nie ale dla mnie to strasznie wkurzające jest." bo kierownice się trzyma :)

Odol
komentarz
komentarz

Jednak jakoś bardziej podoba mi się ten Logitech. Nie chcę za dużo kasy władować w to bo pewnie i tak po pewnym czasie mi się to znudzi ;).

A mógł byś mi powiedzieć jaki jest promień skrętu w tym Saitek R220? Podejrzewam, że 180st. ale wolał bym się upewnić.

dzejsonfm
komentarz
komentarz

saitek ma 180 ale łącznie, tzn z pozycji naturalnej obrócisz kierownice o 90* w lewo i prawo, początkowo przeszkadza ale łatwo się przyzwyczaić :) jeżeli od razu zakładasz że kierownica Ci się znudzi to bierz najtańszego apollo za 60 zł ;)

EDYTA mówi, że rozglądałem się i :

http://www.komputronik.pl/Kontrolery_Gier/...pelny,id,34641/ - możesz szukać tej, ma 250* obrotu a kierownica jest pokryta skórą (dużo przyjemniej się trzyma niż plastik)

http://www.komputronik.pl/Kontrolery_Gier/...pelny,id,64301/ - wygląda jak prawdziwa kierownica z F1 ale podobno szybko się psuje

a jak chcesz się męczyć to kup sobie Logi Vibration Feedback, tak jak mówię, za tą cenę najlepszym wyborem będzie Saitek R220, a jak Ci się znudzi to zawsze możesz sprzedać

Odol
komentarz
komentarz

Bardzo podoba mi się ta: http://www.komputronik.pl/Kontrolery_Gier/...pelny,id,34641/. Posiada może ktoś ją?

Sklep " Komputronik " mam prawie, że pod blokiem także zakup w tym sklepie był by dla mnie najlepszym wyborem.

Pozdrawiam!

dzejsonfm
komentarz
komentarz

EDIT : dobra nie zauważyłem :) nie miałem jej ale wygląda solidnie, 250* obrotu, skóra, można powiedzieć że flagowy produkt SpeedLinka :) fakt że i tak ma VF a nie FF ale jeśli nie potrzebujesz nic lepszego to możesz ją brać, pedały wyglądają porządnie (zresztą każdy pedał próbuje porządnie wyglądać :D) aha no i jeśli chodzi o mocowanie to prawdopodobnie będziesz musiał przykręcać kiere pod kątem, w przestrzeń między nią a biurkiem będzie trzeba wcisnąć jakąś wate czy coś, bo jak ją przykręcisz normalnie to będzie strasznie niewygodnie.

Odol
komentarz
komentarz

Jest to kierownica z pierwszego linku, który podałeś.

2in1 Force Vibration Leather Wheel

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.