x-kom hosting

Temperatura?

pm666
utworzono
utworzono

Nie mogę się nigdzie doszukać dopuszczalnej temperatury do c2d. Moja wynosi 56 w idle i 72 w stresie wiem, ze to jest za dużo o jakieś 20 stopnie ale zostawilem kompa na 2 tygodnie i takie temp. mi pokazuje :( wyczyscilem radiator a pasty jest nawet sporo. Czytałem wyższe tematy i nic nowego mnie nie nuczyly . Mam procka c2d e2180 był raz podkręcany do 2.4 ale teraz dziala na normalnej czestotliwosci.

wiecie co to moze być ?

Unitra
komentarz
komentarz

Jakim programem sprawdzałeś temperaturę? W core temp pisze max. temperaturę. Pobierz i sprawdź.

pm666
komentarz
komentarz

speedfanem, hwmonitor, occt temperatury zblizone. Tym core temp jest 50 i 47 na 100 stopni ale dziwi mnie jedna rzecz mnożnik mam 1200mhz a powinno byc 1800 mnoznik 200 x6 . Mam procka intel c2d 2180. Doadam ze robile reset biosu

Dodatkowa pytanie czy to http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,22940/ będzie dobre na procka c2d e2180 i płyte gigabyte GA-P31-S3L

damib
komentarz
komentarz
speedfanem, hwmonitor, occt temperatury zblizone. Tym core temp jest 50 i 47 na 100 stopni ale dziwi mnie jedna rzecz mnożnik mam 1200mhz a powinno byc 1800 mnoznik 200 x6 . Mam procka intel c2d 2180. Doadam ze robile reset biosu

Dodatkowa pytanie czy to http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,22940/ będzie dobre na procka c2d e2180 i płyte gigabyte GA-P31-S3L

Zainstaluj Real temp i z niego podaj temp max i najniższą. Najlepiej obciążając procka Orthosem, a co do zmiany częstotliwości procka to jest taka funkcja oszczędności energii można ją wyłączyć w biosie, jak procek jest mało używany to zmniejsza taktowanie. A co do chłodzenia to najlepiej podaj obudowe bo od tego to zależy czy się zmieści ;) (E2180 to Dual Core a nie C2D)

Supel
komentarz
komentarz
a pasty jest nawet sporo

a nie przesadziles przypadkiem z pasta?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.