x-kom hosting

problem, kłopot.

pm666
utworzono
utworzono

Witam, oddałem na gwrancji podkrecana kartę gf 8600gt i naprawili mi ja. Wkładam kartę w gniazdo, ładuje sie windows i po chwili długi ciągnący się sygnał dopuki nie wyłącze kompa. Dodam jeszcze, że przed oddaniem karty też tak było więc odrazu wyłączyłem kompa. Ram sprawdzałem wszystko OK. Przed zepsuciem się karty nic nie było po prostu jednego dnia zaczęły się te sygnały i tyle. Reset biosa na mobo robiłem .

Mój komp :

Intel core 2 duo e2180

segate barracuda 160 gb 7200.10

gf 8600 gt  Asus silent 256 mb

gigabyte Ga-p31-s3lmodecom feel III 350w

Może czujnik temperatury ? Może bateria bios(zużyta) ? niewiem. Podajcie swoje pomysły z góry dziękuję.

Dobra sprawdziłem w Everscie temperatury i zaszokowała mnie temperatura płyty głownej bo 76*C przy uruchamianiu się systemu. Jak ją obniżyć ?

A43vil
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to zasilacz, sama nazwa już mówi dużo.

Wymień zasilacz albo pożycz od kogoś innego i zobacz czy będzie to samo.

Bar33t
komentarz
komentarz

Raczej to wina zasilacza, ale może to być też płyta główna :(

pm666
komentarz
komentarz

Ale przeciez feele 3 to nie sa takie zle zasilacze. Nie miejcie uprzedzen z serii 1 i 2 .

Bar33t
komentarz
komentarz

Jest to raczej zasiłka ze średniej półki, czasami może brakować mu mocy (w końcu to 350W) ;). Porównywalnej mocy Chieftec bez problemu dawałby rade ;)

pm666
komentarz
komentarz

No raczej powinien dać rade bo tego kompa kupowłem w komputroniku i oni umia raczej ulozyc zestaw. Pozatym na lini 12V ma on 270W, a ta karta zuzywa jakieś 40W. Więc nawet nie potrzebuje dodatkowego zasilania, a pozatym slyszlem, że bardziej wymagajece zestwy ciągnal ten zasilacz. I chyba temp. 80*C mobo to nie jego wina .

Bar33t
komentarz
komentarz

Nie no, na pewno pobiera więcej niż 40W ;). Może tez się zasilacz psuć (np. cewka), wtedy są resety przy większym obciążeniu i problemy z uruchomieniem.

EDIT:

Sorx, nie doczytałem ;).

Sprawdź czy pod radiatorem na chipsecie płyty głównej jest pasta.

pm666
komentarz
komentarz

a jak się zdejmuje radiator z chipsetu? ale te dzwieki sa z glosnika biosu.

Bar33t
komentarz
komentarz

Dźwięki z biosu, który informuje być może o zbyt wysokiej temperaturze ;) . Pewnie masz radiator na kołkach, więc zdjęcie go nie będzie takie proste :( . Trzeba by było odkręcić płytę główną i podważyć kołki z drugiej strony.

pm666
komentarz
komentarz

No teraz widze, ze są te kołki. Ale raczej będzie pasta bo na procku jest jej nawet sporo ;)

Bar33t
komentarz
komentarz

To czy jest jej sporo to jedno, a to jakiej jest jakości to drugie ;).

Czyli nie pozostaje Ci nic innego jak demontaż płyty głównej :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.