x-kom hosting

Pytanie do eksperta!

elvis321
utworzono
utworzono

Włączyłem grę, wstaje, odchodzę od kompa na 5 min, wracam, patrze a tu czarny monitor i NO SIGNAL. Myślę sobie super pewnie przypadkiem wyłączyłem komputer wstając. Nie przejmując się włączam kompa i git. Gram dalej, gra zaczyna się ładować i tu nagle znowu to samo NO SIGNAL i czarny ekran. Instaluje speed fana temperaturki 90+. Zeszlifowałem starą pastę i nałożyłem nową. Włączam kompa temperatury 75-80 no i git. Żal komp znowu się wyłączył przy ładowaniu gry. Kiedyś miałem taką sytuację, ale po nałożeniu nowej pasty problem znikł, a tu widać, że jednak nie do końca. Co o tym myślicie? Q6600, modecom fell 350W (wiem super zasiłka -.-). Jak coś to używam pasty Spire ponoć dobra. Włączyłem grę, wstaje, odchodzę od kompa na 5 min, wracam, patrze a tu czarny monitor i NO SIGNAL. Myślę sobie super pewnie przypadkiem wyłączyłem komputer wstając. Nie przejmując się włączam kompa i git. Gram dalej, gra zaczyna się ładować i tu nagle znowu to samo NO SIGNAL i czarny ekran. Instaluje speed fana temperaturki 90+. Zeszlifowałem starą pastę i nałożyłem nową. Włączam kompa temperatury 75-80 no i git. Żal komp znowu się wyłączył przy ładowaniu gry. Kiedyś miałem taką sytuację, ale po nałożeniu nowej pasty problem znikł, a tu widać, że jednak nie do końca. Co o tym myślicie? Q6600, modecom fell 350W (wiem super zasiłka -.-). Jak coś to używam pasty Spire. Komputer zaczyna zrzęzić (głośno chodzić), po dłuższym czasie zaczyna chodzić normalnie, ale nie zawsze. Co wy na to :/?

EDIT dałem załącznik z temp rdzeni, przy grach temp sięga od 80+. Chłodzenie mam oryginalne intela. A chłodzenie nie pracuje zawsze ? 2 x 1 GB samsung 667 mhz, płyta GA-946-ds3/s3, karta powercolor ati radeon 2600 pro 512 mb, dysk 500gb nie wiem jaki :P.

EDIT Chyba wiem w czym leży problem, obudowa mało przewiewna :P otworzyłem jedną część i temp spadła o 10C

Bez_tytuĹu2.jpg

Bez_tytuĹu.jpg

post-30418-1233677311_thumb.jpg

post-30418-1233763647_thumb.jpg

damib
komentarz
komentarz
Włączyłem grę, wstaje, odchodzę od kompa na 5 min, wracam, patrze a tu czarny monitor i NO SIGNAL. Myślę sobie super pewnie przypadkiem wyłączyłem komputer wstając. Nie przejmując się włączam kompa i git. Gram dalej, gra zaczyna się ładować i tu nagle znowu to samo NO SIGNAL i czarny ekran. Instaluje speed fana temperaturki 90+. Zeszlifowałem starą pastę i nałożyłem nową. Włączam kompa temperatury 75-80 no i git. Żal komp znowu się wyłączył przy ładowaniu gry. Kiedyś miałem taką sytuację, ale po nałożeniu nowej pasty problem znikł, a tu widać, że jednak nie do końca. Co o tym myślicie? Q6600, modecom fell 350W (wiem super zasiłka -.-). Jak coś to używam pasty Spire ponoć dobra. Włączyłem grę, wstaje, odchodzę od kompa na 5 min, wracam, patrze a tu czarny monitor i NO SIGNAL. Myślę sobie super pewnie przypadkiem wyłączyłem komputer wstając. Nie przejmując się włączam kompa i git. Gram dalej, gra zaczyna się ładować i tu nagle znowu to samo NO SIGNAL i czarny ekran. Instaluje speed fana temperaturki 90+. Zeszlifowałem starą pastę i nałożyłem nową. Włączam kompa temperatury 75-80 no i git. Żal komp znowu się wyłączył przy ładowaniu gry. Kiedyś miałem taką sytuację, ale po nałożeniu nowej pasty problem znikł, a tu widać, że jednak nie do końca. Co o tym myślicie? Q6600, modecom fell 350W (wiem super zasiłka -.-). Jak coś to używam pasty Spire. Komputer zaczyna zrzęzić (głośno chodzić), po dłuższym czasie zaczyna chodzić normalnie, ale nie zawsze. Co wy na to :/?

Zainstaluj program Real Temp i z niego podaj temp. procka. Jakie masz to chłodzenie w ogóle one chodzi od początku czy włącza się samoczynnie gdy procek ma jakąś temp.? i podaj resztę sprzętu.

elvis321
komentarz
komentarz

Omg no pomóżcie.

damib
komentarz
komentarz

Musisz w biosie przestawić żeby chłodzeni chodziło cały czas tylko problem w tym że nie wiem jak się to u ciebie nazywa(może szukaj CPU Fan Kontrol lub coś podobnego)

A pasty dałeś mam nadzieje nie za dużo?

@edit: coś takiego powinieneś mieć

CPU Smart Fan Control ustaw na disabled

Avi
komentarz
komentarz

Masz ustawioną maksymalną temperaturę 90 stopni po czym monitor tak reaguje.

elvis321
komentarz
komentarz

Nom w biosie tak mam ale jakbym miał na 100c np to by się sfajczył. Chłodzenie mam intela. Pastę chyba dobrze nałożyłem, nie za dużo, nie za mało. Ustawiłem na disabled, niestety nic to nie dało temperatura dalej jest ;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.