x-kom hosting

Spaliłem kartę ?

ravau16
utworzono
utworzono

Tak więc. Posiadam komputer:

Płyta główna Gigabyte GA-7N400-L

Pmięć DDR DIMM 256 MB

procesor AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+

Grafika GeForce4 MX 440 64 MB

Zasilacz Modecom 300 W

Komputer stoi w pokoju siostry ( poza tym mam jeszcze jeden, z którego do was własnie piszę ) wszystko działało ładnie, aż do dzisiaj ;/

Włączam komputer, a monitor wogóle nie startuje. Myślałem że sie monitor zepsuł więc podłączyłem go pod drugi komputer, ale monitor działa. Więc coś musi być nie tak w środku. Czy to karta graficzna ? co jest grane.

Nic nie zepsułem raczej, bo w nim nie grzebałem. Poza tym że wczoraj wyjąłem RAM-y, żeby sprawdzić ile mają MHz, bo dokupuje nowe. Ale potem je wsadziłem z powrotem w to samo miejsce.

Pomoże mi ktoś ? ;)

pm666
komentarz
komentarz

Reset biosa. I wydaje jakieś dźwięki(komputer oczywiście).

Machur
komentarz
komentarz

wyciagnij karte, przedmuchaj slot agp, wsadz spowrtorem. To tak po pierwsze. Po 2 czy zasilacz startuje? Moze to zasilacz?

ravau16
komentarz
komentarz

1. Jak rest biosa ?

2. Wyciągnąłem. przedmuchałem.

3. No wydaje dzwięki. Zasilacz chodzi, procesor też startuje... a może to dysk, bo niby skrobie jak zawsze, ale może to on nie chce wystartować ?

Edit: Podłączyłem inny dysk. Nadal nie działa ;/

Pomoże ktoś ?? :(

lukasz1908
komentarz
komentarz

rozłóż cały komputer i złóż od nowa , przy okazji wyczyść , czasem pomaga .

Ale zanim to zrobisz res bios , musisz na minute wyciągnąć jedną zworkę na płycie .

W książeczce od płyty głownej powinieneś mieć napisze gdzie ona jest .

ravau16
komentarz
komentarz

ale tą zworke wyciągnąć przy wyłączonym kompie ? :D

pm666
komentarz
komentarz

tak i przy wylaczonym zasilaczeu:)

ravau16
komentarz
komentarz

Nic to nie dało.

nawet bateryjke wyjąłem na chwile...

a możesz spróbowac tam włożyć swojego GeForca 9800 GT żeby sprawdzić czy to napewno karta poszła, hm ??

Unitra
komentarz
komentarz
Nic to nie dało.

nawet bateryjke wyjąłem na chwile...

a możesz spróbowac tam włożyć swojego GeForca 9800 GT żeby sprawdzić czy to napewno karta poszła, hm ??

Powiedz mi jak ma to zrobić jak 9800gt jest PCI Expres a komputer w którym jest problem ma AGP ? :| Wyciągnij kartę graficzną i przeczyść wacikiem z spirytusem piny na karcie które wtykasz do portu. Możesz jeszcze delikatnie je oczyścić jakimś delikatnym papierem ściernym żeby zeszła śniedź. Jak to nie pomoże to sprawdź kartę na innym komputerze.

ravau16
komentarz
komentarz

Nic to nie dało ;/ a narazie nie mam jak i gdzie sprawdzić tej karty. A jesli by sie okazało ze jest zwalona, to warto zaryzykować i kupić Radka 9800 XL z Mediona za 49 zł ?

Unitra
komentarz
komentarz

Medion sux podobnież pamiątki się sypią szybko. Ogólnie nie polecam.

ravau16
komentarz
komentarz

to jaką karte do 50 zł polecacie ?

odkryłem że pali sie dioda "RAM LED" co to znaczy ? ;/

gostek
komentarz
komentarz

to, ze jak wkladales z powrotem ramy to cos nie tak bylo ;p

a tak serio to je wyjmij i wyczysc z kurzu... moze ze po prostu jest spaliles xD dotykales czegos metalowego zanim grzebales? poczules jakby cos strzelilo cie jak dotykales ramow?

ravau16
komentarz
komentarz

Nic nie strzelało. Normalnie włożyłem tam gdzie były ;/

qba_bro
komentarz
komentarz

zobacz czy dobrze wsadziłeś Ramy bo kiedyś ja wsadziłem odwrotnie na siłę i było to samo

ravau16
komentarz
komentarz

dobrze wsadziłem. Nie korbi dalej. Wie ktoś jak mi pomóc ???

damib
komentarz
komentarz
zobacz czy dobrze wsadziłeś Ramy bo kiedyś ja wsadziłem odwrotnie na siłę i było to samo

To chyba na chama...?

Szkoda że płyta nie posiada integry... Polecał bym sprawdzić na innym zasilaczu jeszcze. To FEEL czy MC?

ravau16
komentarz
komentarz

Modecom 300 W

Sprawdze jutro na Chieftec'u 450 W, bo dziś już mam tego dosyc.

Niewiadomo czy to grafika, czy ramy, czy może jak kolega wyzej mówi - zasilacz ;/

Ehh.. ale to dziwne. Komputer chodzi ok, tylko monitor sie nie uruchamia ( a na trzech dziś próbowałem :o ) tylko zielona lampka miga na monitorze. No i poza tym ta dioda Ram_Led która świeci.

Podłączyłęm Chieftec'a. Nadal nie działa. Wszystko kurcze ładnie brzęczy - jak zawsze, ale tak jak by ni wysyłało sygnału do monitora że ma się włączyć ;/

corporaptor
komentarz
komentarz

Raczej sprawdź, czy masz w całości kondensatory i rezystory na płycie głownej(na grafie z resztą też), czy nie wylały, nawet jak masz totalnie sfajczona grafe(co według mnie samo z siebie nie ma prawa się zdazyć w starych GF) to powinien się włączyć POST i BIOS a jeśli masz zintegrowany procesor graficzny w płycie to normalnie system, ale moim zdaniem to płyta jest rozwalona, tez kiedys mialem taka historię, że totalnie nic się nei włączało - napuchnięte kondensatory, a bez nich całość układu jest po prostu niezasilana.

ravau16
komentarz
komentarz

Też mi sie nie wydaje że grafika chyba sie nie spaliła. Przez 5 lat służyła i wszystko było ok.

A tranzystory i rezystory OK, nie są napuchnięte.

corporaptor
komentarz
komentarz

Ok, to sprawdz dokładnie wszystkie kondensatory. Jesli któryś jest choćby wygięty bardzo możliwe, że wylał i może blokować cały sprzęt.

Też prawie 6 lat używałem GF ale dwójkę, piłowalem do granic możliwości i nic się z nim nie działo.

ravau16
komentarz
komentarz

sprawdziłem wszystkie, kazdy wygląda jak zawsze.

Mi sie kończą pomysły. Pomoże mi jakiś znawca ??

moskil
komentarz
komentarz
Też mi sie nie wydaje że grafika chyba sie nie spaliła. Przez 5 lat służyła i wszystko było ok.

A tranzystory i rezystory OK, nie są napuchnięte.

Hehhe żaden tranzystor ani rezystor ci nie spuchnie chyba ze bedziesz go wędził nad ogniskiem, to kondensatory puchną, a i to nie zawsze ;)

Adamwg13
komentarz
komentarz

A u mnie było tak, że chciałem wyczyścić kompa. Wszystko ok wyszyściłem, podłączam kable, włączam monitor i NO SIGNAL. Rozbieram kompa i sie okazało że grafika była źle wsadzona. Podłączam włączam i znowu to samo. Rozebrałem całego kompa i sprawdzałem co nie działa. Okazało się że jedna kość RAM sie spaliła. Nie wiem czy pomogłem ale spróbowałem :P

ravau16
komentarz
komentarz

być może ze Ram sie spalił. W koncu pali sie ta dioda przy Ramie, a jak wszystko działało to sie nie paliła. Kupiłem dziś na aukcji nowe Ram'y 256 MB ( takie jak były ) więc na dniach bede je miał i wtedy się okaże czy to to.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.