x-kom hosting

Jaki Procek

AdaaM_
utworzono
utworzono

Witam,

od dluzszego czasu chce kupic nowy procek. I teraz pytanie jaki ?

zastanawiam sie nad core 2 quad Q8200 - 650zł

chodzi mi ogolnie zeby wszystkie najnowsze gry chodzili bezproblemowa.

ktore polecacie ?

Pozdrawiam :D

Gość
komentarz
komentarz

Jak do gier to weź procesor Intel Core 2 Duo E8400 :)

Jammin69
komentarz
komentarz
Witam,

od dluzszego czasu chce kupic nowy procek. I teraz pytanie jaki ?

zastanawiam sie nad core 2 quad Q8200 - 650zł

chodzi mi ogolnie zeby wszystkie najnowsze gry chodzili bezproblemowa.

ktore polecacie ?

Pozdrawiam :D

Tak jak wyżej ;) Core2 Duo E8400 będzie najlepszy :P

Avi
komentarz
komentarz
Jak do gier to weź procesor Intel Core 2 Duo E8400 :)

Tak, ale np. Do gta 4 już nie, ponieważ ta gra wykorzystuje 4 rdzenie. Jeśli chcesz aby procek był na przyszłość do najnowszych gier bierz czterordzeniowca.

kalliber
komentarz
komentarz

Wcale procek 4 rdzeniowy nie jest aż tak dobry ... zresztą to nie jest max , posiadam 2 zestawy komputerowe , jeden na Athlonie 64 AM2 6400 , a drugi na najnowszym procku Intela i7 bloomfield, który ma 4 rdzenie natywne i jakby to powiedzieć 4 emulowane czyli jakby 8 . Ale Testy zapisu na pamięć , odczytu i oczekiwania wygrywa zestaw Athlona :] , za to w testach Cpu queen itp , oraz FPU wygrywa Intelowski procesor :)

GTA 4 nie jest wcale taką grą która ciągnie resztki mocy z kompa , czy na tym czy na tamtym kompie chodzi bez żadnych przycięć , są gry z PSX3 , które mają większe wymagania , a i tak wszystko pięknie śmiga .

Polecam Athlona 64 AM2 lub Intel Core 2 . i7 nie ma sensu narazie bo jednostka dość droga , a kupiłem bo muszę mieć wydajnego kompa do własnych potrzeb :)

Do tego płyta główna powyżej 800 zł , Ramu ile wlezie , najlepiej zamawiać ze stanów bo tam są 4 GB w jednej kości , i 2 grafy w ati crosie i masz kompa jak znalazł :) zasilacz dużej mocy i dajesz czadu :)

Avi
komentarz
komentarz
na tym czy na tamtym kompie chodzi bez żadnych przycięć

Lecz na 2rdzeniowym masz mniej FPS.

Koniec OT.

/e

Teraz będą wychodzić gry które będą wykorzystywać 4 rdzenie. Polecam Q6600 i Q9950

GTA 4 jest przykładem :P

JackassJGC
komentarz
komentarz

Tylko, że Q8200 to wykastrowany quad. Niskie taktowania i słabe oc. Jeśli Quad to tylko Q9550.

Zresztą dla jednej gry kupywać procka 4 rdzeniowego-bezsens.

Dracoo
komentarz
komentarz
Teraz będą wychodzić gry które będą wykorzystywać 4 rdzenie. Polecam Q6600 i Q9950

Teraz nie będą takie gry wychodzić...

Gry które będą wykorzystywać w pełni 4 rdzenie może zaczną wychodzić w 2010 roku w co i tak wątpię

Bierz E8400

Gość
komentarz
komentarz
Tak, ale np. Do gta 4 już nie, ponieważ ta gra wykorzystuje 4 rdzenie. Jeśli chcesz aby procek był na przyszłość do najnowszych gier bierz czterordzeniowca.

Błagam Cię przestań nabijać te posty :(...

Myślisz , że quad w gta iv z 30 fps zrobi ci 60!?[ ,, zrobi '' hehe ;P ]

popatrz na ludzi jak np warrior siedzą na tym forum i się znają jak oni mówią , że e8400 to e8400..

zresztą jedynymi procesorami lepszymi od c2d było by i7 które kosztuje majątek =/

Jammin69
komentarz
komentarz
Tak, ale np. Do gta 4 już nie, ponieważ ta gra wykorzystuje 4 rdzenie. Jeśli chcesz aby procek był na przyszłość do najnowszych gier bierz czterordzeniowca.

Coś mi się nie wydaje, że GTA IV nie będzie dobrze działać... Wszyscy moi znajomi, który mają tą gierkę, grają na 2 rdzeniówce i jakoś nie narzekają na słabą jakość :P

loar
komentarz
komentarz

W GTA IV da sie grać na bardzo mocnym jednordzeniowcu, przecież to nie smok. :)

qnick
komentarz
komentarz
Do tego płyta główna powyżej 800 zł ,

A za 300 dobrych nie ma?? Może za 5000?

Ramu ile wlezie ,

Jasne. Tylko po co?! 2x2 w zupełności starczy

2 grafy w ati crosie i masz kompa jak znalazł

Bez sensu. Jak już pakować 2 koła w grafike ro 4870x2 albo GTX295. CF i SLI są jeszcze kiepsko dopracowane.

Najbardziej rozsądnym wyborem do gier jest 8400, najlepszym 8600. Nie zaczynajcie ze E8400 jest najlepszy bo tak nie jest

tajfun30
komentarz
komentarz
Najbardziej rozsądnym wyborem do gier jest 8400, najlepszym 8600. Nie zaczynajcie ze E8400 jest najlepszy bo tak nie jest

Najlepszym do gier i nie tylko będzie Phenom II X4 940 ale na razie drogi tak więc taki E8400 w zupełności wystarczy, ale jak trzeba za niego dać 650 zeta to lepiej się głęboko zastanowić nad nowymi Phenom 2 ? Nie dajmy się zwariować na takim http://icomp.pl/produkty.php?sid=procesory-217 też wszystko ładnie pójdzie tylko do tego trzeba dobrej grafiki i lekkiego oc.

AdaaM_
komentarz
komentarz

właśnie mam pentium 4 3,06ghz i chodzi mi dobrze tylko na poczatku zamula. ale jak juz pogram z 15 minut to wszystko ok. Chodzi mi o to ze jak wyjdzie mafia 2 to zebym nic nie musial zmnieniac, zebym byl spokojny ze pojdzie gładko. i dlatego chce kupic jakies dobrego procka ,tylko bez szalenst nie chce na niego wydawac szalonych pieniedzy . :huh:

lebron123
komentarz
komentarz

A jaka masz plyte glowną?

Gość
komentarz
komentarz
Najbardziej rozsądnym wyborem do gier jest 8400, najlepszym 8600. Nie zaczynajcie ze E8400 jest najlepszy bo tak nie jest

Ja zaraz sie popłacze:( ja już się nie udzielam zaraz usłyszę , że P4 jest lepszy od e8400...

e8400 jedno znacznie i tyle , nowe phenomy zobacz ich testy , bardzo zbliżona wydajność do phenomów I które nawet nie dorastają e8400 do pięt...

najbardziej opłacalny jest e8400... wydajność do ceny , chyba że i7 które kosztuje 1k + ....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.