x-kom hosting

Zasilacz czasem piszczy;>

Machur
utworzono
utworzono

Witam!!

Tak jak w temacie czasem zasilacz cichutko piszczy, słyszę to tylko wtedy gdy mam wiatraki na niskich obrotach(albo nasłuchuje przy samym zasilaczu), czy to bardzo zly objaw??

Znajomy powiedział mi że jeśli czasem popiszczy to nie znaczy ze z nim jest cos nie tak.

Zasilacz mam na gwarancji. Czy powinienem go oddac?

Zadnych problemow oprocz piszczenia nie ma, restartów itd. Nie piszczy tez cały czas, tak na minute popiszczy z przerwami.

Proszę o porade

Gość
komentarz
komentarz

Mogą piszczeć cewki :)

Oddaj zasilacz na gwarancje i po problemie ;)

Machur
komentarz
komentarz

no właśnie chodzi o to że nie chce tego robic bo nie mam żadnego zastępczego itd.

Więc czy musze go oddawac? Bo to piszczenie mi nie przeszkadza, tylko czy on sie nie spali itd?

Gość
komentarz
komentarz
no właśnie chodzi o to że nie chce tego robic bo nie mam żadnego zastępczego itd.

Więc czy musze go oddawac? Bo to piszczenie mi nie przeszkadza, tylko czy on sie nie spali itd?

Przez to piszczenie nic nie powinno się spalić ani zepsuć :)

Mattix95
komentarz
komentarz

Ale może ( te piszczenie ) sygnalizować przepięcie cewek czy jak to się nazywa . Wiem tylko że to zły objaw bo zasilacz kolegi tak delikatnie piszczał a potem dead

Gość
komentarz
komentarz
Ale może ( te piszczenie ) sygnalizować przepięcie cewek czy jak to się nazywa . Wiem tylko że to zły objaw bo zasilacz kolegi tak delikatnie piszczał a potem dead

Bardzo rzadko tak się zdarza :)

Zasilacze Corsair'a mają ostatnio wadę (piszczą cewki) i nic się z nimi złego nie dzieje :P

Machur
komentarz
komentarz

ale ja nie mam corsaira;p to ja juz nie wiem. Zdarza się to max sporadycznie. Przez jeden, dwa dni bylo to dosyc czesto a od paru dni wcale nie piszczał, dopiero dzisiaj krótko po włączeniu piszczal 10 sekund przestal i jest spokoj. Co robic;>?

Gość
komentarz
komentarz
ale ja nie mam corsaira;p to ja juz nie wiem. Zdarza się to max sporadycznie. Przez jeden, dwa dni bylo to dosyc czesto a od paru dni wcale nie piszczał, dopiero dzisiaj krótko po włączeniu piszczal 10 sekund przestal i jest spokoj. Co robic;>?

Nic się nie powinno stać zasilaczowi (choć pewniej było by oddać go na gwarancje) :)

Corsair'a dałem na przykład :P

antos
komentarz
komentarz

Po co oddawać skoro dostanie się następnego i znowu może być to samo. Zjawisko to nie jest groźne, tylko denerwujące, wynika one z luźno nawiniętych zwojów albo luźnych rdzeni cewek, które się "telepią". Spowodowane to jest niedbalstwem/oszczędzaniem (niepotrzebne skreślić) producenta.

Żeby uciszyć cewki można je zalać specjalną żywicą, silikonem lub jakim lakierem elektronicznym i wtedy ma się święty spokój i gwarancji też się nie traci.

Machur
komentarz
komentarz

właśnie mi to nie przeszkdza bo to jest tak cichutkie i sporadyczne ze musialbym się wsłuchiwac. Poprostu się zmartwiłem że cos moze być nie tak, a nie chciałbym żeby cos sie spaliło.

Mam nadzieje ze wiecie co mowice i wszystko bedzie ok;p

Jesli tak to uspokoiliscie mnie:) dzięki za pomoc. (+)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.