x-kom hosting

Pytanie do eksperta

realme
utworzono
utworzono (edytowane)

witam.otoz w zeszlym tygodniu zakupilem nowy dysk do laptopa (seagate momentus 320gb 7200.3 sata).na drugi dzien laptop sie zawiesil 2 razy i pojawil sie niebieski ekran. po czym robilem testy roznymi programami do sprawdzania kondycji dysku.pierwszy hhd life for notebooks 3.1 ktory wykazal sprawnosc dysku 47%.nastepnie hd tune pro 3.50 ktory tez pokazal jakies bledy w dziale health podswietlone na zolto i na koniec hard drive inspector pro 3.1 ktory pokazuje mi jakies ostrzezenie.nie wiem co o tym myslec ? moj system do vista 64 bit. czy powinienem reklamowac dysk ? czy cos z nim jest nie tak ? w zalaczniku wysylam screny z programow.

HARD_DRIVE_INSPECTOR.jpg

HARD_DRIVE_INSPECTOR_2.jpg

HD_TUNE_PRO.jpg

post-12109-1233623977_thumb.jpg

post-12109-1233623989_thumb.jpg

post-12109-1233623997_thumb.jpg

lukasz1908
komentarz
komentarz

Nie wiem co to za program , ale coś czuje że z dyskiem coś jest nie tak .

Zrób jeszcze skanowanie programem HD tune i pokaz .

BlackRaven
komentarz
komentarz

Twój dysk ma wartości SMART podobne do mojego Seagate'a, z tym że mój ma już jakieś 5-6 lat :P Prawdopodobnie Twój dysk ma jakieś problemy z mechaniką. Jaka jest temperatura dysku po kilku godzinach pracy?

realme
komentarz
komentarz

ok 50 stopni. robilem dzis test programem seagate SeaTools. :check s.m.a.r.t" wyszedl - SMART FAIL .co to znaczy ?

seatoolss.jpg

post-12109-1233699187_thumb.jpg

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jak dla mnie dysk do reklamacji, ewidentnie dzieje się z nim coś niedobrego (prawdopodobnie z podsystemem mechanicznym dysku).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.