x-kom hosting

Problem z GeForce 7600 GT Palit

Benex
utworzono
utworzono

Witam,postanowilem zakupic nowa karte graficzna poniewaz moj stary AGP GeForce 440 mx nie wyrabial z nowymi grami.Trafiła się oferta u kumpla mial do sprzedania uzywaną AGP GeForce 7600 GT Palit.Kupilem ja w smiesznej cenie 120 zl.Po powrocie do domu podladzylem wszystko jak trzeba,wszystko ok zainstalowalem sterowniki,temperatura jest optymalna-podczas gry siega 40'C.Grajac w gry np Gothic 3,Spore ukazywały się dziwne wyciagnięcia tekstur,krotko-paski probowalem rowniez z innymi sterownikami.Lecz to rowniez nie pomoglo,postanowilem wymienic zasilacz poniewaz mial tylko 230 v,kupilem warriora 400 vat lecz problem nadal wystepuje.Karta nie jest uszkodzona poniewaz moj kumpel nie mial takich problemow.Grajac w troche mniej wymagajace gry np NFS MW nie wystepuje ten problem.Paski o ktorych mowie to ze tak powiem "wyciecia" tekstury,jest po prostu przezroczysta lub rozciagniecia jej pod katem ostrym od elementow grafiki.Moj sprzet to 2 GB RAM,Zasilacz Warrior 400 vat.Pentium 4 2.4 GHz.Sadze ze to wina tego iz niepousuwalem sterownikow starej karty graficznej lecz niestety niepamietam nazwy tych sterownikow.Prosze o pomoc.przepraszam ze tak bardzo sie rozpisalem chcialem poprostu ulatwic sprawe i wszystko wyjasnic jasno.Prosze o wyrozumialosc poniewaz nie znam sie zbytnio na takich rzeczach.

Machur
komentarz
komentarz

a wg. mnie karta jest uszkodzona i to co Ci się wyświetla to prawdopodobnie artefakty, czyli mozliwe że pamięci karty graficznej są uszkodzone.

Pejak
komentarz
komentarz

może spróbuj poszukać tych starych sterów i je pousuwać i jeszcze pokombinuj z ustawieniami karty oraz ustawieniami VIDEO tych lepszych gier.

Benex
komentarz
komentarz

Aha,jeszcze jedno w kazdej grze takie problemy wystepuja tylko trzeba w nia pograc dobre 40 minut a w te bardziej wymagajace z 20-30.Wiecie chyba znam przyczyne,jest to blachy problem poniewaz wydaje mi sie ze niechcacy kiedys usunolem pewien sterownik grafiki windowsa.Wystarczy format,wgram nowe sterowniki i powinno dzialac ;) dzieki za pomoc lecz jezeli macie jeszcze jakies porady lub mieliscie juz podobny problem,piszcie prosze ... Pozdrawiam i dziekuje serdecznie :)

Machur
komentarz
komentarz

jesli po jakims czasie to wskazuje na temperature. Piszesz ze masz 40 stopni w stresie, co wg mnie jest niemozliwe. Na pewno podczas gry masz 40 stopni? a nie w windowsie?

Benex
komentarz
komentarz

Tak,napewno na Windowsie mam 30-35 C a w stresie cos kolo 40-50 C.

Unitra
komentarz
komentarz

Włącz ATI Tool i scan for Artivacts czy jak to się tam pisze. To Ci na pewno zagotuje kartę. Gdyby się tak działo jak Ty mówisz z usunięciem pliczku z Windowsa to czemu od razu tak się nie robi tylko po czasie?

EDIT: Mój kolega z klasy ma też tą kartę. Wentylator na 50% i ma 73 stopnie w stresie. :o

Benex
komentarz
komentarz

Gdzie znajduje sie ATI Tool ? Ja posiadam tylko VDO Tool.I najwyrazniej problem polega na tym ze karta dziala na slabej sile (niska temperatura) ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.