x-kom hosting

Podkręcanie GeForce 9800 GT

gryf_87
utworzono
utworzono

Wiatm. Do jakiego rozsądnego poziomu moge podkręcić karte MSI GeForce 9800 GT 512 MB? Aktualnie pracuje na takich parametrach :

Core Clock 660 MHz

Shader Clock 1625 MHz (jeżeli wiecie co to i do czego to prosze o wyjaśnienie ;))

Memory Clock 1900 MHz

Jeżeli to się przyda posiadam zasilacz OCZ 500W StealthXStream.

Pozdrawiam.

pm666
komentarz
komentarz

Ściągnij riveratuner i podkręcasz tak jak w poradniku. I co jakiś czas włączasz gre i oglądasz czy nie ma "artefaktów". Jak są to dajesz na mniejszy z reszta, co ja Ci będę mówił przeczytaj poradnik too będziesz wszystko wiedział.

Machur
komentarz
komentarz

podkręcasz co 10mhz (tak bezpiecznie jest) i sprawdzasz 3dmarkiem i jakąś grą czy nie występują błędy w grafice. To jest wolny proces ale skuteczny, osobiscie nigdy się tak nie bawiłem i podkręcałem co 30-50mhz.

pm666
komentarz
komentarz

Osobiście też tak podkręcałem i pewnego dnia karta mi nie wstała ;)

Machur
komentarz
komentarz

no jest to pewne ryzyko, dlatego Ci tak nie polecam;p trzeba tez to robic na wyczucie na samym początku można podkręcać o wiekszą ilosc mhz, ale pozniej juz stopniowo co 5 - 10

BananowyObcas
komentarz
komentarz

Dopiero teraz zobaczyłem że ZOTAC GF 9800GT ma 2 wyjścia cyfrowe. Są jakieś przejściówki na zwykły Com? :P

Wybaczcie ale jestem jeszcze świeży dosyć.. :(

pm666
komentarz
komentarz

Chyba powinieneś mieć w zestawie takie "zabawki" ;)

Machur
komentarz
komentarz

dostaniesz przejsciowke w komplecie do karty;) i to nie jest com;p

BananowyObcas
komentarz
komentarz

DSUB... Sorki.. :PP

gryf_87
komentarz
komentarz

Ok przeczytam sobie poradnik. Dzięki pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.