x-kom hosting

Podkręcanie Radeon 9550

Wampir wawelski
utworzono
utworzono

Właśnie próbuje wycisnąć coś z mojej karty graficznej, zgodnie z poradnikiem na forum zamieszczonym. Zastanawiam się, czy ktoś z was ma taką kartę i próbował z nią przedstawionych sztuczek.

Pobrałem program ATITool 0.0.22. Jestem ciekaw ile wam sam z siebie podciągnął Core i Memory? Bo szczerze patrze się i ciarki mi przechodzą, czy mi coś nie wybuchnie :)

Bar33t
komentarz
komentarz

Z referencyjnych 250/400 podkręciłem do stabilnych 340/501 (miałem przyklejone radiatory na kości pamięci) ;)

Ta karta to tak naprawdę Radek 9600 z mniejszymi taktami, więc ma spory potencjał do OC ;)

tomekk600
komentarz
komentarz
Z referencyjnych 250/400 podkręciłem do stabilnych 340/501 (miałem przyklejone radiatory na kości pamięci) ;)

Ta karta to tak naprawdę Radek 9600 z mniejszymi taktami, więc ma spory potencjał do OC ;)

z 9600 prawda. od jakiego producenta masz?? rdzen powinien spokojnie do 400 na kazdym modelu (na moim sapphire poszedł na 530) a pamieci to zalezy mi poszły tylko o 15mhz (hynixy) podkrecaj atitoolem daj find max memory i gpu i po kłopocie

potem ustaw takie i daj zapisz profil i właczaj go tylko do gier (nie opłaca sie jej katowac w 2d) ja bym sie na twoim miejscu nie bawił w zamiane biosu bo po co jak mozna przez winde

Bar33t
komentarz
komentarz

Zalezy jakie masz kosci pamieci, bo na tych kartach byly montowane 2 rodzaje: 4 ns i 5 ns. ;)

4 ns sie kręcily duzo lepiej.

Mi rdzeń wyżej niz na 340 nie poszedl :/ . Moze to wina kiepskiego chłodzenia albo kiepskiej pasty ;)

Wampir wawelski
komentarz
komentarz

ATITool właściwie zakończyło podciąganie suwaków na takim poziomie jak na zdjęciu.

Uruchomiłem zgodnie z instrukcją z forum 3Dmarka, ale coś dziwnego wyszło z testów, po podciągnięciu właściwie nie było wielkiej różnicy, tylko, że te paramterty to jakieś "małe" :(

bez_tytuĹuok.jpg

bez_tytuĹu.jpg

post-3860-1233602818_thumb.jpg

post-3860-1233603126_thumb.jpg

Lipton
komentarz
komentarz

Nie dziw, się jak masz wersje 9550SE!

Jest to okrojona wersja, jak się nie mylę z 64 bitową szyną danych. Podkręcając tą kartę nic nie zyskasz.

Wampir wawelski
komentarz
komentarz

SE pomijałem, bo myślałem, że to nic istotnego.

Kurcze, to złe wiadomości. Chyba muszę zbierać na coś nowego, bo grać już się na niczym nie da.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.