x-kom hosting

[CD-ROM] Odczytuje wszystkie plyty jako Audio

Blanche
utworzono
utworzono

Mój CD-Rom odczytuje wszystkie płyty jako pliki audio! Możliwe,ze ja coś tam źle kliknęlam ale co teraz z tym zrobić?? Zna się ktoś na tym? Błagam o pomoc. Mam system Windows XP. To dla mnie bardzo ważne. Z góry dziękuję.

//Ostani raz zmieniam nazwe Twojego tematu

//Przemek

Przemek
komentarz
komentarz

Blanche, nie chce Cie zalamywac ale wychodzi na to ze naped padl :/ Mozna jeszcze sporbowac go odratowac plyta czyszczac

Blanche
komentarz
komentarz
Blanche, nie chce Cie zalamywac ale wychodzi na to ze naped padl :/ Mozna jeszcze sporbowac go odratowac plyta czyszczac

Wiesz co? Teraz sprawdziłam i okazuje sie,ze on czyta źle tylko dwie płyty, przy których widocznie musiałam kliknąć,zeby pokazywał je jako pliki audio. Da sie to jakoś odwrócić? Bo inne płyty czyta w porządku, czyli napęd jest ok. To chyba coś w ustawieniach trzeba zmienić, tylko nie mam pojecia jak i gdzie.

Dzieki za odpowiedź.

Przemek
komentarz
komentarz

Zaloze sie ze te plyty sa bardzo zajechany czyt. porysowane i watpie zeby dalo sie cos z nimi zorbic

Blanche
komentarz
komentarz

Wlaśnie nie, to nowe płyty, jedna z instrukcją obsługi drukarki a druga instalacyjna do myszy i klawiatury bezprzewodowej. Po prostu chyba musiałam kliknąc,żeby sie otwierały jako pliki audio i teraz nie wiem,co z tym zrobić.:((

LIDER
komentarz
komentarz

Jak dostawałem całe serie CD-ROMów do naprawy z niemiec to wpadały takie zlomy które dane czytały jako audio :? Szczerze nie pamiętam czy czyszczenie dużo dawało, bo było tylko kilka takich sztuk. Spróbuj może laser przeczyścić, jeśli CD-ROM stary i bardzo zjechany to można laser podkręcić, ale to kosmicznie żywotnośc skraca ;]

Gość
komentarz
komentarz

LIDER, Ten CD-ROM już umiera, więc i tak jego dni są raczej policzone.

Blanche
komentarz
komentarz

Ten CD-Rom jest fabrycznie NOWY,ma dopiero tydzień. Dajcie spokój, przecież to jest cos w systemie porąbane, chyba przypadkowo przypisałam tym dwóm płytom sposób odczytywania ich jako audio i teraz pytam czy to sie da odkręcić. Jeśli wasze rady polegają na tym,żeby mowić,że CD-Rom jest stary i zjechany, to dziękuję, gdyż jest to bzdura.

Gość
komentarz
komentarz

Blanche, Nie wiem dlaczego napisałaś to dopiero teraz? Od tego powinnaś zacząć!

LIDER
komentarz
komentarz
Ten CD-Rom jest fabrycznie NOWY,ma dopiero tydzień. Dajcie spokój, przecież to jest cos w systemie porąbane, chyba przypadkowo przypisałam tym dwóm płytom sposób odczytywania ich jako audio i teraz pytam czy to sie da odkręcić. Jeśli wasze rady polegają na tym,żeby mowić,że CD-Rom jest stary i zjechany, to dziękuję, gdyż jest to bzdura.

Jeśli to CD-ROM i jest firmy LG, Samsung lub Lite-On to się nie dziw i wyrzuć go do kosza, bo u tych to normlaka, że coś się chrzani. A tak poza tym myślałem, że CD-ROM'ów już nie produkują, bo kto to kupuje :D Nie kojarze, żeby w systemie była zmiana formatu odczytywania płyt, raczej mi to się działo przy uszkodzonych napędach. Sprawdź płyty na innych napędach, jak będą działać to napęd na gwarancje :lol:

Gomez
komentarz
komentarz

hmm napisal o tym pare postow wczesniej. A co do odkrecenia to jedyne co mi na mysl przychodzi to prawym na cd-rom wlasciwosci autoodtwarzanie i tam zmienic ale to chyba nie to...

lucjuk
komentarz
komentarz
Nie kojarze, żeby w systemie była zmiana formatu odczytywania płyt, raczej mi to się działo przy uszkodzonych napędach.

A tym bardziej dwóch wybranych płyt...

tazman
komentarz
komentarz

Spróbuj przeczyścić laser, jeśli to nic nie pomoże to reklamuj .

Gość
komentarz
komentarz

tazman, Laser po tygodniu nie będzie zabrudzony, a kupować płytkę czyszczącą - bo tylko tak można to zrobić bez utraty gwarancji - to kolejny wydatek! Ja bym go reklamował.

LIDER
komentarz
komentarz
tazman, Laser po tygodniu nie będzie zabrudzony, a kupować płytkę czyszczącą - bo tylko tak można to zrobić bez utraty gwarancji - to kolejny wydatek! Ja bym go reklamował.

Dokładnie, poza tym, płyta czyszcząca prawie nic nie daje w porównaniu do ręcznego czyszczenia. Też bym reklamował.

Blanche
komentarz
komentarz

Chyba Was niechcący wprwoadziłam w blad, pisząc,ze jest to CD-ROM, bo ja to tak nazwałam. To jest Nagrywarka LG Super Multi DVD +/- R 18x, DVD + RW8x i coś tam jeszcze, LIght scribe, bulk.

Czy to coś zmienia? Nadal te dwie płyty z danymi widzi jako plyty audio. Inne odtwarza w porządku.

Sorry, jeśli cos przedtem pokreciłam.

Dzieki z góry za pomoc :).

Gość
komentarz
komentarz

Blanche, Tylko te dwie? Czy jakieś inne także? Możliwe, że ta nagrywarka nie radzi sobie dobrze z płytkami danych producentów, a inne będą chodzić ok.

Blanche
komentarz
komentarz

Też nie to,bo ta plyta, ktorej nie czyta, to jest instrukcja obsługi do urządzenia. Ten sam producent załączył jeszcze dwie inne plyty z innymi danymi i one chodzą.

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź, czy ta płyta nie jest porysowana, lub tłusta - czyli zabrudzona.

Blanche
komentarz
komentarz

Obie plyty, kiedy kliknę na ich wlaściwości są pokazywane jako winamp media file a po odinstalowaniu Winapma, przez chwilę było ok, tzn. czytały sie ale teraz już nie, bo pokazują się jako Windows media player file.

Co to za cholera???

Gość
komentarz
komentarz

A jak klikniesz drugi przycisk myszy (prawy) na ikonce napędu i wybierzesz eksploruj?

Blanche
komentarz
komentarz

Próbowalam, wyświetla się ikona WMPlayera i pod nią Track 1 :(((( Nie rozumiem,co jest grane. To na pewno nie wina nagrywarki, bo jest nowa i inne płyty czyta bez zarzutu. To ja musiałam coś kliknąć przy otwieraniu ich, bo zawsze najpierw, przed uruchomieniem płyty mam okno dialogowe, co zrobić z tą płytą i jest tam m.in,żeby otworzyc w programie muzycznym. Przy tych płytach to okno juz sie nie pojawia, przy innych tak, czyli zapisało się gdzieś na stałe w systemie,że to są plyty audio.

Da sie coś zrobić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.