x-kom hosting

ATI Radeon HD 3850 Pomocy !

brzuzyy
utworzono
utworzono

Witam .

Od ponad miesiąca posiadam nowy komputer , przez pierwszy tydzień po zainstalowaniu Windowsa wszystko chodziło bardzo dobrze ,

Lecz od dłuższego czasu mam problemy przez kartę graficzną . Oczywiście dostałem na płycie sterowniki do graficznej itp.

Problem występuje gdy włączam jakąś grę wtedy komputer jakby się zawiesza i po chwili robi się czarny ekran a na monitorze wyskakuje "Eterning sleeping mode" I pomaga tutaj tylko restart kompa . Nie dzieje się to tylko gdy gram również gdy przeglądam jakieś strony .

Miałem też kilka razy , że zrobiła się zawiecha a po chwili pokazał się niebieski ekran i wyczytałem ze problem dotyczy "ati2dvag.dll" . Przeinstalowywałem kilka razy już sterowniki formatowałem kompa nic nie pomaga . Od 2 dni korzystam z orginalnego Windowsa XP Professional błąd nie wyskakiwał przez 2 dni a potem znowu .

Co może byc tego przyczyną ? Proszę was o jak najszybszą pomoc.

Nie wiem co za informacje potrzebujecie więc pisac

Sprzęt :

Procesor - AMD Phenom 9550 Quad-Core

Karta Graficzna - ATI Radeon HD 3850

#Edit

Zasilacz - Qoltec SilentLine Power Q400

#Bar33t

Jestem całkiem zielony w takim czymś powiedz mi jak mogę to zrobic?

Bar33t
komentarz
komentarz

Jakiej firmy ten zasilacz jest? ;)

EDIT:

Sprawdź temperatury karty w w obu trybach (2D i 3D) ;)

EDIT:

Temperatury sprawdź programem ATI TOOL bądź Speedfanem lub Everestem ;). Nie edytuj juz wiecej tego posta tylko napisz pod spodem nowego ;)

brzuzyy
komentarz
komentarz

Mam Everesta ale nie potrafie się nim obsługiwac i nie wiem co mam tam zrobic

Bar33t
komentarz
komentarz

Everest > Komputer > Czujnik

Tam bedziesz miec temperatury podzespołów ;)

brzuzyy
komentarz
komentarz

Zrobiłem tak ale pisze tylko

Własciwosci czujnika ---

Typ Czujnika HDD

A43vil
komentarz
komentarz

Odkurzałeś kompa ? może masz za dużo kurzu. Próbowałeś na najnowszych sterownikach ?

Edit

http://i41.tinypic.com/14tr3q.png Nie masz tam takiego czegoś jak ja ?

Bar33t
komentarz
komentarz

W zakładce CZUJNIK powinieneś mieć temperatury podzespołów. obroty wentylatorów i napięcia.... Nie masz tego wszystkiego? ;)

brzuzyy
komentarz
komentarz

Komputer ma dopiero miesiąc ale już go odkurzałem i dalej problem występował najnowsze sterowniki nie próbowałem

#Bar33t

Nie nie mam nic tam

Bar33t
komentarz
komentarz

To sciagnij program ATI Tool i sprawdź w nim ;)

A43vil
komentarz
komentarz

Bądź GPU-z

I spróbuj moze te sterowniki, ale jestem niemal pewny ze grafa się grzeję.

fball
komentarz
komentarz

myślę że to nie jest wina temperatur , 3850 są robione w bardzo dobrej technologi 55nm i prawie wogóle sie niegrzeją , natomiast ja stawiałbym na zasilacz bo nie jest to jakiś super zasilacz , i jeszcze pytanie czy podłączyłeś wtyczkę 6pin do karty?

edit : jeżeli qoltec i q-tec to jest to samo to zasilacz znajduje się na czarnej liście zasilaczy , wiec wymien go jak najprędzej.

Bar33t
komentarz
komentarz

Są robione w procesie 55, ale i tak się nagrzewają ;).

Ale zgodzę się z tym, że to raczej wina zasilacza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.