x-kom hosting

W czym tkwi problem?

abudabi
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.

Mam pewien problem z moim komputerem. Niedawno, jakiś tydzień temu zaczęły mi w trakcie grania w css zawiesił mi się komputer. Po resecie w trakcie załadowywania systemu pojawiły się różnego rodzaju paski pionowe na obrazie i nawet system mi się do końca nie chciał załadować. W końcu uruchomiłem system w trybie awaryjnym i zainstalowałem starsze sterowniki. wszystko było dobrze do następnego dnia. Po 15min grania wyskoczyły mi różnego rodzaju artefakty i komp mi się znowu zawiesił (tzn. pojawił się czarny obraz i komp na nic nie reagował). po kilku restartach włączył mi sie tylko tryb awaryjny, ale nie wiedziałem co zrobić, więc go zostawiłem do następnego dnia. Niestety później komp w ogóle mi się nie włączał, cały czas jest czarny obraz i nawet dźwięku przy włączeniu nie wydaje :/ Z tego co czytałem na forum prawdopodobnie jest to problem z kartą graf. Już myślałem nawet o zakupie, ale wolę się jeszcze kogos z Was spytac o co chodzi.

konfiguracja kompa:

procesor: Athlon X2 3800+

płyta główna: Asus M2N DH

Ram: Goodram ddr2 2gb

karta graf.: asus gf 7300gt silent

zasilacz: modecom feel 400atx

chyba wszystko co potrzebne podałem. dziękuję z góry za pomoc :)

fball
komentarz
komentarz

problem może tkwić w karcie graficznej ze wzgledu na pasywne chłodzenie - mozę być duża temperatura , z zasilaczem jest jeszcze gorzej bo jest to bardzo słaby zasilacz i przez niego mogą wynikac te problemy.Jeżeli uda ci się to sprawdź temperature gpu i cpu , porzycz od kogoś markowe min. 350w

abudabi
komentarz
komentarz

jeszcze jak komputer chodził to w speedfanie temp grafy wynosiła 75 (czasami dochodziło do 80, ale bardzo rzadko) stopni w stresie, a procka ok 35

fball
komentarz
komentarz

cpu dobra , za to gpu - dla mie zdecydowanie za duża temperatura , powiedz czy to temp w idle czy podczas grania? jezeli w idle 75 to w stresie jest pewnie znacznie wieksza a to niedobrze , powinieneś wymienic w niej chłodzenie albo zamontowac wentylatory do budy , choć wina leży też pewnie po stronie zasilacza , to tak jak mówiłem sprawdź jak zachowa sie komp z markową 350-tką

abudabi
komentarz
komentarz

75 stopni w stresie ;) też już się tyle o tym zasilaczu dobrego naczytałem że hej :/ . jednak będe musiał pozyczyc pierw od kogos zasilacz i zobaczymy

tak w ogóle to i tak chcę sobię kupić nowy zasilacz, co myślicie o tym?:

http://allegro.pl/item541637834_okazja_now..._p12s_430w.html

przy czym chcę sobie dokupic lepszą grafikę typu gf9600

pm666
komentarz
komentarz

Zasilacz jest dobry, na pewno lepszy od tego twojego feela. A ten feel to 1, 2, 3 ?

abudabi
komentarz
komentarz

feel 1 :/

pm666
komentarz
komentarz

uuu... To lepiej wymień to raczej przez niego są te problemy. Temperatura kart graficznych może byći 90* C, ale to dla tych nowych niewiem jak ze starymi. Choć niepowinny mieć takiej temperatury. ;)

abudabi
komentarz
komentarz

jeszcze małe pytanko, czy opłaca się do tego proca kupić 9600gt??bo nie wiem czy on nie będzie spowalniał grafy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.