x-kom hosting

INTEL XEON X5460P

BananowyObcas
utworzono
utworzono

Bry...

Mam takie pytanie, skąd taka cena tego wynalazku (mianowicie 4 520,00 zł)??!!

Opis Techniczny:

Kod Producenta - BX80574X5460P 894818

Producent - Intel

Rodzina procesorów - Intel Xeon

Typ gniazda Socket - 771

Liczba rdzeni w strukturze procesora - 4

Proces technologiczny - 45nm

Częstotliwość taktowania procesora - 3,16GHz

Częstotliwość taktowania magistrali - 1333 MHz

QPI Magistrala Quickpath - Nie dotyczy

Pojemność pamięci cache L1 - 32 kB

Pojemność pamięci cache L2 - 12 MB

Pojemność pamięci cache L3 - nie dotyczy

Wbudowany kontroler pamięci - Nie

Hyper-Treading - Nie

Hyper-Transport - nie dotyczy

Obsługa instrukcji 32-bit - Tak

Obsługa instrukcji 64-bit - Tak

Pobór mocy - 120W

Dołączony wentylator - Tak

Informacje dodatkowe - Passive

Gwarancja - 36 miesięcy gwarancji

S 771? :P Będzie jeszcze lepszy od 1366? Moc taktowania jednego rdzenia to 3.16Mhz, a przecież są kilkakrotnie tańsze procki z mocą 3 Mhz. Gdzie jest ta super tajemnica tego procesora dzięki której jest taki drogi? :P

Mattix95
komentarz
komentarz

Powiem tyle co wiem :

Procesor Xeon jest procesorem przystosowanym do zastosowań w serwerach . Jest on przystosowany do CIĄGŁEJ PRACY . Jak sam zaznaczyłeś posiada on 12 MB cache co jest bardzo dużą ilością jeżeli by porównywać do procesorów do komputerów typu DESKOP . ( Klasyczny komputer PC ) ( Taka buda najczęściej pod biurkiem ) . Także zauważ iż ma on 4 rdzenie a każdy rdzeń jest taktowany zegarem 3.1 GHZ Co jest bardzo dużym zegarem jak na procesor 4 rdzeniowy niepodkręcany . Daje mu to możliwość wykonywania skomplikowanych obliczeń . Nie kupuje się tych Xeonów do Pecetów bo to bez sensu . Nadają się do serwerów i specyficznej pracy ( 24godziny na dobę ) .

Przepraszam jeżeli coś przekręciłem lecz to jest moja wiedza na temat Xeonów .

Acha jeszcze jedno ( Ważne ) :

3.16Mhz

Może to przejęzyczenie ( na klawiaturze ;) ) Lecz informuję że Mhz ( Megahertz ) jest Megahertzem a GHZ ( Gigahertz ) jest gigahertzem czyli 1 Ghz ma 1000 Mhz .

a przecież są kilkakrotnie tańsze procki z mocą 3 Mhz

Zapewne myślisz o procesorach 2-rdzeniowych typu Intel Core 2 Duo E8400 ( 3.0 Ghz ) . Są one 2 rdzeniowe i przeznaczone do komputerów typu Deskop .

I powtórzę : Nie stosuje się ich w Komputerach tylko tzw. Serwerach . ( Xeony )

Pozdrawiam !

Mateusz

BananowyObcas
komentarz
komentarz

Co do "3Mhz" po prostu piszę jakby skrótami myślowymi.. :P Każdy wie o co chodzi.

Czytać jeszcze umiem i widzę że jest 4 rdzeniowy. Tak samo Q9650 ma 3GHz (:P) i 4 rdzenie, C2d nie mają monopolu... :PP A przecież quad również jest tańszy. No ale skoro mówisz że mają iść na serwy... Ok... :PP Kiedy robiłem w firmie zakładającej kamery kupowaliśmy komputery które chodziły 24h/7d, a składały się ze zwykłego C2D i tez działają do dziś... :PP

Mattix95
komentarz
komentarz
Kiedy robiłem w firmie zakładającej kamery kupowaliśmy komputery które chodziły 24h/7d, a składały się ze zwykłego C2D i tez działają do dziś...

No właśnie nie do końca chodzi o to . Mój stary komputer także chodzi non stop ale nie w tym rzecz . Nie powiedziałem a raczej nie napisałem że C2D nie mogą chodzić 24h/X dób . Lecz Xeony w serwerach są wykorzystywane prawie CAŁY CZAS w 100 % .

Ogólnie tylko tyle wiem na temat Xeonów i wiem że są zaje*iście drogie ;) . Wiem też także że jeżeli procesor ma wysoką temperaturę ( obojętnie czy w spoczynku czy w stresie ) skraca się jego żywotność a Xeony mają jakieś specjalnie także przystosowane do nich chłodzenie które chłodzi komputer specjalnie w stresie .

Pzdr

Mateusz ;)

BananowyObcas
komentarz
komentarz

Hmm... Czego to oni nie wymyślą? :P Dziękuję za poświęcony w celu zobrazowania mi tego czas. ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

Od tego są w końcu fora ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.