x-kom hosting

Phenom czy Athlon ?

Mattix95
utworzono
utworzono

Witam !

Składam nowego kompa opartego na platformie AMD . Zakupiłem już płytę główną Gigabyte MA78GM-S2H .

Teraz myślę nad nowym procesorem . Zakładałem wcześniej temat który wybrać z 2 rdzeniowych a teraz czytając testy i recenzje zacząłem myśleć nad jakimś 4-rdzeniowym Phenomem .

Sam mam do wyboru :

Amd Athlon 64 X2 7750+ Black Edition BOX

AMD Phenom 9500

Do wydania mam MAX 450 zł . Komputer ma służyć do gier ( Mafia 2 [przyszła] , Gta IV itp. ) . Często przeglądam forum itp . Ale jak już w coś gram to w coś porządnego ;) .

olszak
komentarz
komentarz

1. Procek to nie wszystko, najpierw trzeba dobrą kartę graficzną

2. skoro komputer ma służyć do grania to zrobiłeś błąd bo stare athlony i phenomy nie nadają się do grania

3. lepiej wziąść tego athlona i go kręcić

nitro07
komentarz
komentarz
2. skoro komputer ma służyć do grania to zrobiłeś błąd bo stare athlony i phenomy nie nadają się do grania

bzdura kompletna !

a procka polecam AMD 6000+

damib
komentarz
komentarz

Trochę nie trafny wybór jeśli komputer ma służyć do gier Intel był by lepszy ale jak już wybierać to zostaje Athlon bo na Quada byś musiał wydać jakieś 700zł. żeby można było włożyć jakąś dobrą grafikę która nie była by spowalniana przez procesor. Ja bym brał 6000+. Takie jest moje zdanie.

smily
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to podstawka AM2+ więc do 450zł polecam właśnie AMD Phenom 9500 ale musisz pamiętać żeby komputer posiadał porządną kartę graficzną bo nowsze modele zarówno Ati jak i GeForce przejmują wiele zadań pierwotnie przeznaczonych dla procesora. Ale szczerze mówiąc dałeś plamę z platformą AMD ponieważ wśród procesorów Intela znajdziesz o wiele wydajniejsze rozwiązania za przystępniejszą cenę.

webber
komentarz
komentarz
2. skoro komputer ma służyć do grania to zrobiłeś błąd bo stare athlony i phenomy nie nadają się do grania
Nadają się tylko do rozłupywania orzechów ziemnych.

Ja osobiście brałbym Phenoma, ale zaraz zleci się masa osób twierdzących, że nie warto pod żadnym pozorem brać 4 rdzeni do gier.

damib
komentarz
komentarz
Nadają się tylko do rozłupywania orzechów ziemnych.

Ja osobiście brałbym Phenoma, ale zaraz zleci się masa osób twierdzących, że nie warto pod żadnym pozorem brać 4 rdzeni do gier.

Sam brał bym 4 rdzeniowca ale do tej ceny to dobrego by nie było...

Mattix95
komentarz
komentarz

Spoko ;) Dzięki za odpowiedzi . Pooglądam jakieś testy itp. i napiszę swoje wątpliwości , sugestie pytania i inne .

Dobra ... Ten Phenom odpada ... Przegrywa w testach z głupim 6400+ http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4094-7 . Na wielu testach Phenomy wymiękają że tak powiem i są niedopracowane ... Nie raz pokazują swoją wydajność która góruje nad x2 ale w nielicznych benchmarkach .

Dobra teraz obiecana seria pytań i wątpliwości :

1.Czy Amd athlon 64 x2 7750 BE podkręcony do 3,0GhZ będzie wydajniejszy od 6400+ z zegarem 3.1 GhZ ?

2.Czy można jakoś porównać ( wydajnościowo ) podkręconego do 3 ghz Amd'ka 7750 i niepodkręconego ( z zegarem 2.7 ghz ) ?

3. Jaki ram wybrać do tego procesora ? OCZ 800 Mhz czy OCZ 1066 Mhz ?

webber
komentarz
komentarz

1.Czy Amd athlon 64 x2 7750 BE podkręcony do 3,0GhZ będzie wydajniejszy od 6400+ z zegarem 3.1 GhZ ?
Chyba 6000+? Tak, będzie wydajniejszy.
2.Czy można jakoś porównać ( wydajnościowo ) podkręconego do 3 ghz Amd'ka 7750 i niepodkręconego ( z zegarem 2.7 ghz ) ?
Kup > przetestuj> podkręć > przetestuj > porównaj :)
Mattix95
komentarz
komentarz
Chyba 6000+?

No nie do końca są 2 typy procesorów z serii 6xxx.

Kup > przetestuj> podkręć > przetestuj > porównaj

Łatwo mówić ... :) Czyli co ostatecznie wybrać tego 7750 czy pośród procesorów kryje się jakiś mega-wydajny 4 rdzeniowiec który kosztuje do 500 zł i o którym nic nie wiem ? Znajdzie się taki ? :D

A ten niepodkręcony 7750 będzie na poziomie chociaż e8200 ? A podkręcony na poziomie e8400 ? ;) ( to chyba nie możliwe ... ;))

olszak
komentarz
komentarz
bzdura kompletna !

bzdura bo?

od dawna jest znane to że athlony i phenomy nie są najlepsze do grania, za taką cenę można mieć lepszy zestaw z intelem na pokładzie

Mattix95
komentarz
komentarz

Nie chce słyszeć więcej o jakimkolwiek INTELU . Ludzie kupiłem już płytę poleconą mi przez użytkownika o nicku Lipton i mam ją już w szufladzie czekającą na procesor AMD !!!! Nie sprzedam jej .

Prosiłem tylko o odpowiedzenie mi na kilka pytań ! Często nie gram a chciałbym żeby Call of Duty 5 , UnderCover , Gta 4 miało chociaż te ( sory ale ) cholerne 30 FPS ! Zdaje sobie z tego świetnie sprawę iż Intele są wydajniejsze ale co z tego ?! Stało się mam płytę pod Am2 i nie będę jej sprzedawał !

Więc nie piszcie czegoś w stylu

od dawna jest znane to że athlony i phenomy nie są najlepsze do grania, za taką cenę można mieć lepszy zestaw z intelem na pokładzie

Pozostało tylko pytanie :

A ten niepodkręcony 7750 będzie na poziomie chociaż e8200 ? A podkręcony na poziomie e8400 ?

I na jakim poziomie W PORÓWNANIU do intela jest niepodkręcony 7750 i podkręcony do 3.0 Ghz .

Z góry dzięki i proszę o niepisanie nic w stylu intel jest wydajniejszy .

EDIT :

I proszę o konkretne uzasadnienie swojej wypowiedzi .

nitro07
komentarz
komentarz

polecam ten procek, każda z wymienionych przez Ciebie gier na nim pójdzie bez problemu Link

Mattix95
komentarz
komentarz

Tylko szkoda że jest on droższy od 7750 ... Biorę jednak tego całego 7750 tylko jak to jest z jego wydajnością ?! Odpowiedzcie na pytania 2 posty wyżej ! ;)

Hammer
komentarz
komentarz

http://pclab.pl/art34725-9.html <-- Link do testu

Wynika że niepodkręcony AMD 7750 jest porównywalny do Intela E5200

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4678-19

Tutaj natomiast po podkręceniu do 3,3GHz zbliża się do Intela E8200 który taktowany jest standardowym zegarem czyli 2,66GHz

Mattix95
komentarz
komentarz

Sorki Hammer lecz ja widziałem już te recenzje . Nie zawsze mówią one prawdę :( Ostatnio widziałem że 6000+ bije tego 7750 na głowę we wszystkim a na forum słyszałem że to stek bzdur :D . Czyli po podkręceniu skok jest duży .

A wtedy ten athlon 6000+ na jakim poziome jest jeżeli porównywałbym z Intelem ?

I najważniejsze który jest wydajniejszy w końcu ?!!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.