x-kom hosting

Procesory bez OC, który wydajniejszy

Pawel91
utworzono
utworzono

Witam, mam pewien dylemat dotyczący procesora. Zastanawiam się który procek (bez OC) będzie najwydajniejszy w połączeniu z kartą GeForce 9800 GT i czy na takiej konfiguracji pogram w zadowalających detalach np w COD 5, Unreal 3, Crysis.

AMD ATHLON X2 7750 AM2+ BLACK EDITION BOX 2.7GHz

AMD ATHLON X2 6000+ Box 3.1GHz

Intel Pentium Dual Core E5200 2.5GHz

myślałem że athlon X2 7750 > Athlon X2 6000+ ale wg testów na http://benchit.pl/procesory/porownanie sam już nie wiem, podobnie zresztą w teście na stronie http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4678-22 wyżej wymienony athlon zdecydowanie przegrywa...czy znaczy to że na AMD ATHLON X2 7750 AM2+ BLACK EDITION BOX 2.7GHz , 4 GB Ram oraz 9800 GT nie pogram we wszystkie najnowsze tytuły?

Ostatnim pytaniem będzie jaka płyta (za około 250 zł) najbardziej nadawałaby się pod AMD oraz czy aby Pentium Dual Core działał na MSI P35 Neo-F lub Gigabyte GA-EP35 DS3L trzeba zmieniać bios?

pozdrawiam

elvis321
komentarz
komentarz

Napewno Intela.

Gość
komentarz
komentarz

Zdecydowanie Intel:)

e5200 przy zegarze 2,5 GHz dorównuje amd przy 3,1 GHz a przecież Intele tak świetnie się podkręca.. :)

loar
komentarz
komentarz

A ktos z was czytal recenzje 7750? -.- gdzies bylo ze po ostrym OC przewyzszyl fabryczne e8400 ;]

Supel
komentarz
komentarz
ostrym OC przewyzszyl fabryczne e8400 ;]

No wlasnie... po ostrym OC, a co jesli E8400 bedzie mial ostre OC? ;] Przeciez E8400 kupuje sie z myla o OC

loar
komentarz
komentarz

Po prostu bez O/c nie stawiałbym ZDECYDOWANIE na intela. Bo sa to procesory o podobnej wydajnosci. Test Test2Jak widac przy podkrecaniu e5200 przewyzsza ale MY TU NIE PODKRECAMY GO :)

Edit: Sorry ale nie wiem jak te linki sie wstawia.. Porównanie tych procków na http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2008...200-oc-review/7

elvis321
komentarz
komentarz
A ktos z was czytal recenzje 7750? -.- gdzies bylo ze po ostrym OC przewyzszyl fabryczne e8400 ;]

Wiesz co.... nas nie interesuje, że ktoś tam coś przeczytał i AMD przewyższył e8400. Intel na pewno lepszy niż jakieś AMD.

Pawel91
komentarz
komentarz

dzięki, w takim razie biore Intela, w przyszłości może podkręce nawet...

pozdro

loar
komentarz
komentarz

elvis321, nie prowokuj mnie pisaniem "Intel na pewno lepszy niż jakieś AMD" bo dzięki niej twój ukochany Intel kosztuje 2x mniej. Wiem że to działa w dwie strony- lecz narazie to AMD jest na przegranej pozycji. Może i zachowuje sie jak jakiś fanboy, nie obchodzi mnie to, ale nienawidzę gdy ktoś podchodzi do sprawy w taki sposób. Nie mam nic wiecej do powiedzenia na ten temat.

Pawel91, na pewno będziesz zadowolony z zakupu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.