x-kom hosting

Karta się grzeje 9800gt

slawekzawodowiec
utworzono
utworzono

Przy grze gta 4 karta się grzeje(jest tak gorąca że jak bym dotkną ją palcem to bym się popażył). Się zacina i nie moge grać dalej(musze resetować). Ustawienia w grze zrobione są na low. Chłodzenie karty zalman VF830. Co jest przyczyną grzania się.

tomexior
komentarz
komentarz

kurz,

jak możesz zwiększ obroty wiatraka

slawekzawodowiec
komentarz
komentarz

Karta 9800gt 1Gb

Jak to zrobić?. Amoże kupić lepszego kulera.

nitro07
komentarz
komentarz

podaj pełną nazwe karty, z nazwą producenta i numerem modelu

slawekzawodowiec
komentarz
komentarz

producent gigabyte

falcon1984
komentarz
komentarz

Ile ma dokładnie stopni C ta karta w idle i stress ?

slawekzawodowiec
komentarz
komentarz

Nie wiem zabardzo o co ci chodzi z tymi stopniami( jak to sprawdzić) ale jak się zagrzeje to niej nawet nie dotkne bo bym się poparzył.

falcon1984
komentarz
komentarz

Program Everest, AtiTool lub RivaTuner, sprawdź temp. w idle a potem w czasie gry

A43vil
komentarz
komentarz

@Up falcon był szybciej.

Zainstaluj GPU-z I sprawdź.

slawekzawodowiec
komentarz
komentarz

normalnie 41 stopni

na grze 75 stopni (jeszcze troche bym pograł do bysię zacieło)

W gre grałem prawie 2 minuty

falcon1984
komentarz
komentarz

Trochę wysoko jak na 2 minuty gry

Karta nie jest zakurzona ?

Daj link do tej karty albo jej fotkę

slawekzawodowiec
komentarz
komentarz

Karta jest czyściutka sam zobacz.

Myśle nad nowym chłodzeniem do karty może ktoś by mi polecił jakiieś.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

post-30683-1233407129_thumb.jpg

post-30683-1233407143_thumb.jpg

post-30683-1233407158_thumb.jpg

Bar33t
komentarz
komentarz

Myślę ze nowa pasta termoprzewodząca załatwiła by problem ;)

Moze tez być tak, ze chłodzenie nie przylega dobrze do GPU (luz bądź wada fabryczna)

Kamix
komentarz
komentarz

Zapuść w RivaTunerze wentylator GPU na 100% i zobacz jak będzie.

Bar33t
komentarz
komentarz

O ile mi wiadomo, wentylator na tej karcie chodzi cały czas na 100% (brak mozliwosci regulacji), mysle ze przyczyna jest wlasnie pasta, ale moge sie oczywiscie mylic ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

No to powinien pomóc Zalman STG-1, czyli przesmarowanie karty dobrą pastą. Proponuje dokupić też jakiś wentyl na przód i tył obudowy aby poprawić cyrkulację, to są niedrogie wydatki a powinny pomóc zbić temperatury

slawekzawodowiec
komentarz
komentarz

Dokręciłem karte ku radości przestało się zacinać podczes gry to se ustienia grze wziełem na max. :bigsmile: Byłem tak szcześliwy grałem 5 godzin a tu nagle zonk zacina. :(:( Program rivera wskazał mi temperature 151.48 stopni. Daje zdjęcie żebyście nie pomyśleli że kłamie.

Znalazłem taki wentyl na przód http://www.allegro.pl/item534679194_wydajn...na_sledziu.html

na tył hy zbytnio nie wiem jak ma wyglądać byś mógł coś doradzić. Z góry wielkie dzięki.

4.JPG

post-30683-1233438981_thumb.jpg

falcon1984
komentarz
komentarz

Chodziło mi o zwykłe wentylatory 80 lub 120mm na przednią i tylną ściankę obudowy aby cyrkulacje poprawić

Machur
komentarz
komentarz

151 stopni:O strasznie duzo.

Tak tylko że tej karcie powinno wystrczyc fabryczne chłodzenie, a nie zabawa w wentylatory z przodu i z tylu obudowy. Karta jest na gwarancji? Jesli tak to ja bym odesłał.

Bar33t
komentarz
komentarz

Dokładnie. Poza tym wątpie, żeby GPU przezylo temperature 151 stopni C ;/ . Próg bezpieczenśtwa jest ustawiony duzo nizej. Wydaje mi sie ze:

- brak pasty termoprzewodzącej

- chłodzenie nie przylega dobrze do GPU (sprawdz czy jest dobrze przypiete)

slawekzawodowiec
komentarz
komentarz

Ale na innych grach karta się nie grzeje, tylko na gta się grzeje. Więc to chyba przez tą gierke. Kupie tą paste i jakieś wętylatorki wtedy zobaczymy czy coś pomoże.

Machur
komentarz
komentarz

hm właśnie u mnie na gta karta właśnie nie grzała się specjalnie. Wg mnie cos jest nie tak. I nic te wentylatorki nie dadzą, no chyba że masz jakis wyjątkowy ścisk w obudowie, czego nie podejrzewam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.