x-kom hosting

Brak 5 gb na dysku

Matiiaz
utworzono
utworzono

Witam. Mam pojemność dysku okolo 40 gb. Podzielone jest to na 3 parycje i partycja E: ma pojemnosc 18,6 gb wolnego mam 4,5 gb a foldery zajmują mi okolo 8 gb. Gdzie się podziało około 5 gb i jak je odzyskać ?

Gość
komentarz
komentarz

nie za bardzo łapie o co chodzi, trochę to namotane

aha no i żaden dysk który kupisz, np 40gb nie będzie miał równo tych 40gb

Lolitka
komentarz
komentarz

Ogólnie to żaden dysk nie ma pełnej liczby która jest podana ale czy aż o 5GB może tak być bo 1GB to 1024MB a dużo osób myśi, że to 100MB więc wsyzstko jest nie pełne:)

Matiiaz
komentarz
komentarz

postaram się bardziej szczegółowo opisać po kolei:

1. Klikam na partycje E i widzę:

Wolne miejsce : 4,50 GB

Całkwity rozmiar: 18,6

Z tego można wnioskować, że zajęte miejsce jest 14,1 gb i tak też pisze po kliknięciu we własciwości

Problem pojawia się jednak taki, że wchodząc do partycji i zaznaczajac all foldery klikajac na właściwości wychodzi że zajmuja one 8,64 gb

I rachunki się nie zgadzają : 18,6 - 8,64 -4,50= 5,46

I tu jest moje pytanie: Gdzie podziało się to 5,46? (powinno być wolnego 9,96 z obliczeń)

arusi1
komentarz
komentarz

Nie możliwe żeby brakowało ci 5Gb pamięci może masz wykonaną zapasową wersję systemu

Lub

dane które widzisz nie są zgodne z prawdą

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz
Z tego można wnioskować, że zajęte miejsce jest 14,1 gb i tak też pisze po kliknięciu we własciwości

Błędny tok rozumowania! Zauważ, że dyski twarde są podzielone na tzw. klastry. Jest to najmniejsza część dysku, która może zostać odnaleziona. W wypadku zapełnienia wszystkich klastrów do samego końca, to ilość zajęta przez programy prawie bt się zgadzała ale: przy dużej ilości małych plików spora część klastrów jest niezapełniona i nic z tym nie zrobisz. Poza tym część tysku jest zarezerwowana na tablicę partycji, która zawiera wszystkie informacje o położeniu pliku w danych klastrach, o jego nazwie, wielkości itp. Na dodatek producenci dysków twardych podają wielkość dysku przyjmując, że 1Kb jest równy 1000 bajtów, a systemy operacyjne są oparte na systemie dwójkowym dlatego 1Kb jest równy 1024 bajty. To, że "zniknęło" Ci 5Gb, to jest torzecz całkiem normalna.

Matiiaz
komentarz
komentarz

TO lipa a nie da się chociaż z 2g z tego uciułać ? bo potrzebuje i jestem w kropce ;/

Jest możliwośc przeżucenia z dysku D na E 2 gb wolnego miejsca bez naruszania plików ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.