x-kom hosting

GF 9800GTX czy Radeon 4870?

Odol
utworzono
utworzono

Witam.

Tak jak w temacie. Która karta będzie wydajniejsza? Asus 4870 czy GF 9800GTX?

Będzie to pod takim zestawem:

Intel Core2 Duo E8400 3,00Ghz (S775) BOX

Płyta głowna: Asus P5Q SE

Kości ram: OCZ Technology 2x1GB DDR2 800MHz Platinum CL4

Samsung Spin Point F1 500GB

Nagrywarka: LG GH22LS30

Obudowa: Cooller Master Elite 334

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI.

Chodzi mi o to, która karta będzie wydajniejsza. Głównie zastanawiałem się nad kupnem Radeona lecz obejrzałem dziś test karty graficznych przy grze GTA IV gdzie ten GF ostro przebijał Radeona.

Mógł by ktoś wyjaśnić mi to?

Pozdrawiam!

gostek
komentarz
komentarz

jesli jeszcze nie kupiles kompa to zmien dysk na 640, bo jest lepszy (nie tylko wielkosc ale wydajnosc, awaryjnosc i glosnosc)...

a ile masz kasy dokladnie na grafike?

Odol
komentarz
komentarz

Pomyśle z tym dyskiem.

Nie mam ograniczonej ceny dla grafiki. Chciałbym się zmieścić w 2600zł. Chodzi mi tylko o to, która karta jest wydajniejsza? GF czy Radeon?

gostek
komentarz
komentarz

radeon jest lepszy, ale zalezy czy mozesz kupisz lepsza wersje (niereferencyjna) czy normalna...

artur1995
komentarz
komentarz

No to tak ja miałem HD4870 i powiem szczerze że karta jest bardzo dobra ale ma dwie wady grzeje sie do ponad 95stopni i sterowniki mi przeznie nie chciał załonczyć sie komputer ( ruszył powiedzmy za 5 razem ) tak samo było z HD4850 którego też posiadałem . Teraz mam EVGA9800GTX+ i zadnych problemów karte podkręciłem i procka również ( C2D e8400) na 3,3 i w 3Dmark06 mam podad 14 tys p . GF grzeje sie do 60 stopni maksymalnie !!! Więc 9800GTX+ moge szczerze polecić , morze redeon wydajniejszy ale GF pewniejszy .

Odol
komentarz
komentarz

Radeona brał bym referencyjną ( czyt. normalną ).

gostek
komentarz
komentarz
No to tak ja miałem HD4870 i powiem szczerze że karta jest bardzo dobra ale ma dwie wady grzeje sie do ponad 95stopni i sterowniki mi przeznie nie chciał załonczyć sie komputer ( ruszył powiedzmy za 5 razem ) tak samo było z HD4850 którego też posiadałem . Teraz mam EVGA9800GTX+ i zadnych problemów karte podkręciłem i procka również ( C2D e8400) na 3,3 i w 3Dmark06 mam podad 14 tys p . GF grzeje sie do 60 stopni maksymalnie !!! Więc 9800GTX+ moge szczerze polecić , morze redeon wydajniejszy ale GF pewniejszy .

dlatego jak radek to nie referent, bo nvdia ma dobry schładzacz referencyjny....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.