x-kom hosting

AMD Athon 3500+ 939 4 ułamane nóżki.

Unitra
utworzono
utworzono

Witam! Ułamałem przez przypadek 4 nóżki w moim procesorze. Dało by się to jakoś naprawić. Mam tylko jedną z nich. :/ Zamieszczam foto socketu. Na żółto ułamane nóżki.

939_nóşki.JPG

post-33395-1233319890_thumb.jpg

Gość
komentarz
komentarz

a proc odpala? bo pamiętam miałem takie jaja w athlonie xp że bez 2-3 pinów i tak działał poprawnie...

Unitra
komentarz
komentarz

No niestety nie odpala i to jest problem. :S :angry:

webber
komentarz
komentarz

Marne szanse na jego zmartywychwstanie.

Unitra
komentarz
komentarz

No najgorsze jest to że jest mało miejsca. W Socket A przylutowałem nóżkę i się trzyma i śmiga a tutaj nie mogę grota zmieścić. :/

Morgan87
komentarz
komentarz

Tu masz oznaczenia, zresztą wszystko jest w tym PDFie co Ci kiedyś dawałem http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._docs/31411.pdf

939.png

Dobry złotnik naprawi to bez problemu

Unitra
komentarz
komentarz

Emm... a dobór nóżek dla złotnika bo oryginalną mam tylko jedną?!

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Masz problem. Po pierwsze, jeżeli chcesz to zrobić sam, a nie masz doświadczenia (inaczej byś nie pytał), to tego nie zrobisz bez odpowiedniego sprzętu. Jeżeli chcesz, żeby zrobił Ci to ktoś za kasę, to koszty naprawy przewyższą wartość procesora. Moim zdaniem nie warto się tym zajmować. Z lutownicą miałem do czynienia wielokrotnie i lutowałem ścieżki na płycie głównej pod lupą,. bo normalnie nie były widoczne. W tym przypadku możesz zapłacić za naprawę tyle, co drugi taki procesor.

Unitra
komentarz
komentarz

A jaką lutownicą to robiłeś?

Twoje " Masz problem. " Nie jest zbyt pomocne. Ja Ci powiem tylko jedno. Kto pyta nie błądzi.

Morgan87
komentarz
komentarz

"nóżki" to też nie problem, możesz "pożyczyć" od jakiegoś starego rupiecia ;)

są firmy co takie rzeczy naprawiają ale ceny też firmowe mają.

u złotnika jak ładnie poprosisz to może nawet za free to zrobi, bo roboty przy tym zbytnio nie ma, tym bardziej że są ułamane od brzegu

Unitra
komentarz
komentarz

tylko nie mam dawcy organów. :S

Mattix95
komentarz
komentarz

Nie wiem czy będą pasowały nóżki od Intel Celerona ( Tualatin ) 1200 mhZ . Mógłbym zrobić aukcję na allegro i Ci go pchnąć za 5 zł ;) + koszty wysyłki ( koperta itp . ) .

Pisz na PW ...

No chyba że nie będą pasowały to proszę innych o napisanie tego ale procesor mam do sprzedania .

nitro07
komentarz
komentarz

też miałem taką sytuację i powiem Ci tak bez precyzyjnej lutownicy nawet się za to nie bierz, zanieś procek do jakiegoś elektronika i przylutuje nóżki bez problemu - jeśli nie masz nóżek to przylutuje inne powinien mieć od jakiegoś innego procka,

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.