x-kom hosting

Temperatury i podkręcanie

artur1995
utworzono
utworzono

Witam mój e8400 gdy załanczam prime95 ma po 5-6 min 62 stopnie czy to jest normalna temperatura ? Czy moge ten procesor podkręcić do 3,3 i nic sie z nim nie stanie ??? Temperatury mierzyłem speedfeanem .

Hammer
komentarz
komentarz

Przy jakiej częstotliwości i napięciu procesor teraz pracuje ? Temperatura już dość wysoka ale nie tragiczna(65 stopni to taka rozsądna granica). Speedfan może kłamać zmierz temperatury programem CoreTemp.

Do 3,3GHz powinien pójść bez zmiany napięcia, jednak jeśli masz takie temperatury bez podkręcania wstrzymaj się, pokatuj procka Orthosem przez godzinkę 6 minut to za mało

damib
komentarz
komentarz

I jeśli chcesz mieć pewność co do temp. to na dłużej zostaw włączony prime lub orthos. I jeśli przy podkręcaniu nie będziesz zmieniał napięć to temp. nie powinna wzrastać więc możesz próbować.

artur1995
komentarz
komentarz

no to tak podkręciłem proca z 3 na 3,3 napięć nie ruszałem i temperatury przy włonczonym print95 wynoszą 63 a na 3dmark06 wynoszą cos okolo 50 więc nie jest tak źle . Printa miałem włonczonego na 10 min nie widziałem sęsu trzymać go tak dłużej bo i tak temperatury juz nie wzrastały . Musze jeszcze pograc w np GTA 4 przez 2-3h i zobacze jakie będą temperatury . A czy gra będzie tak mocno obciążała kompa jak np Print95 ??? OC dało mi dosyć dużo wcześniej na e8400 3MHz i 9800GTX+ w3Dmark06 miałem niecałe 13 tys a teraz coś powyrzej 14 tys p .

Hammer
komentarz
komentarz
A czy gra będzie tak mocno obciążała kompa jak np Print95

Nie, gry nie obciążają procesora tak jak Orthos czy podobne programy

Postaraj się zbić jakoś temperaturki. Ja po OC procka(takim jak w sygnaturce) nie zanotowałem temperatury wyższej niż 56* pod pełnym obciążeniem przy Intelowskim chłodziwie.

Pokatuj procka Orthosem przez godzinę, nie chodzi tu tylko o temperatury ale również o to czy komputer jest stabilny po OC

artur1995
komentarz
komentarz

a jest jakis program zeby zbić temperatury ???

damib
komentarz
komentarz

Nie ma. Jedynie zmniejszyć napięcie w biosie, a właśnie chyba przestawiłeś napięcie z auto na manual?

Ebola
komentarz
komentarz

Temperatury lepiej sprawdzaj CoreTemp i OCCT....SpeedFan czasami lubi przykłamać. U mnie czasami przekłamywał...a czasami wrecz wariował.

artur1995
komentarz
komentarz

Zmierzyłem temperatury coretemp i wyszło podobnie różnica 1 stopnia . Ja nie ustawiałem nic z auto na manual tylko nad obcją zwiękaszania FSB pisało discabled a ja to zmieniłem na eanabled i wszystko sie odblokowało no i podkręciłem w tedy proca z 333MHz na 367MHz no i mam 3,3GHz . Napięć ani nic innego nie ruszałem .

A43vil
komentarz
komentarz
Temperatury lepiej sprawdzaj CoreTemp i OCCT....SpeedFan czasami lubi przykłamać. U mnie czasami przekłamywał...a czasami wrecz wariował.

Nie prawda z tego co pamietam mi na moim O/C Core Temp przekłamywał temp o 10 * C bo nie ma obsługi 45nm zainstaluj najnowszego Real Temp'a i zobacz czy bedzie róznica powinna być około 10 * C i to bedzie realna temperatura proca.

http://www.brothersoft.com/real-temp-154507.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.