x-kom hosting

Czy zasilacz da radę?

Konik_90
utworzono
utworzono

Witam! Mam zamiar zmienić grafikę na jakiegoś Radeona z serii 4xxx. Wiele kart z tej serii potrzebuje zasilacza min. 400W (tyle że firmówki). Stąd też rodzi się moje pytanie, czy mój obecny zasilacz sprostałby takiej grafice, np. (HIS Radeon 4670 IceQ 512MB GDDR3).

Mój obecny zestaw to:

Płyta główna: ASRock 775Dual-VSTA

Procesor: Intel Pentium D (2x2,8GHz)

RAM: GoodRam 2GB DDR2 667MHz

Karta graficzna: NVidia GeFORCE 7300GT

Dysk: WDC WD1600AAJS (160GB, 7200rpm)

Tuner TV WinFast 2000XP Expert.

Obudowa: ATX TRO-252 DUKE 400W

Pytam, ponieważ nie chciałbym żeby wynikły jakieś komplikacje, np. coś by mi się w kompie spaliło czy coś w tym stylu (właśiwie to sam nie wiem co by mogło się stać!

Proszę o szybką i fachową pomoc!

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

kajzer
komentarz
komentarz

konieczna jest wymiana. zajrzyj do polecanych -> <<klik>>

moim zdaniem minimum to Chieftec GPS 450W, ewentualnie Corsair z przedziału 151-200zł.

Konik_90
komentarz
komentarz

A czy zasilacz Modecom MC500W starczyłby?

kajzer
komentarz
komentarz

tak, tylko koniecznie MC, nie Feel.

Konik_90
komentarz
komentarz

Skoro tak to pewnie się zdecyduję na tego Modecom'a MC500W. Ale chciałem się jeszcze dowiedzieć, czy Pentagram 430W też mógłby być? Bo znajomy ma na sprzedaż.

Gość
komentarz
komentarz

Do Radeona HD4670 starczy zasilacz 350W :P

Nie wiem po co radzisz kupić zasilacz min. 450W :blink:

Konik_90
komentarz
komentarz

No to sam już nie wiem co robić. Ale czy tak czy tak tego Tracera 400W co teraz mam muszę wymienić?

Gość
komentarz
komentarz
No to sam już nie wiem co robić. Ale czy tak czy tak tego Tracera 400W co teraz mam muszę wymienić?

Tak, tracera musisz wymienić jak najszybciej :)

karx
komentarz
komentarz

Tak musisz wymienić. 350W od Fortona albo ModeCom MC (koniecznie MC) wystarcza spokojnie. Nie słuchaj się laików, którzy mówią, że potrzeba tu zasilacza o nie wiadomo jakich mocach i jak bardzo drogich. Przykład:

konieczna jest wymiana. zajrzyj do polecanych -> <<klik>>

moim zdaniem minimum to Chieftec GPS 450W, ewentualnie Corsair z przedziału 151-200zł.

To jest totalna głupota!

Kup Fortona 350W za 50 zł. z allegro, albo jeszcze tańszą Deltę 300W za 30 zł.

kajzer
komentarz
komentarz

sorry, faktycznie przeholowałem. wyszedłem od tego, że Tracer jest na pewno do wymiany, a z kolei nie uwzględniłem, że nie musi to być aż tyle.

posypuję głowę popiołem.

Konik_90
komentarz
komentarz

Spoko!

Dzięki wszystkim za pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.