x-kom hosting

Problem z dyskiem Seagate

bartEEEk
utworzono
utworzono

Otóż posiadam zewnętrzny Seagate 500Gb. Wszystko było dobrze, ale do czasu. Gdy podłączam zasilacz i kabel USB, suwak przestawiam z OFF na ON zapala się dioda sygnalizująca, że jest prąd... ale co z tego, jeśli dysk wcale nie startuje. Nie jest możliwe jego otwarcie w PC. Sprawdzałem już na innych komputerach, czyli nie jest to wina mojego blaszaka. Dodam, że wykrywa go w Mój komputer > Właściwości > Sprzęt > Menedżer urządzeń, jako Masowe urządzenie magazynujące USB, jednak nic nie da się z tym zrobić.

Potrzebuję szybkiej pomocy, gdyż jutro zamierzam go wysłać na gwarancję, a nie chcę utracić danych, które mam na nim, bo są dla mnie bardzo ważne.

Jak myślicie - gdybym podłączył go normalnie w kompa kabelkiem SATA mogłoby zadziałać ?

Ps. Plusy za szybką i dobrą pomoc.

gruby1e1993
komentarz
komentarz

Może poprostu potrzeba do niego jakiś specjalnych sterowników. Wejdź na stronę producenta i poszukaj, może coś będzie

bartEEEk
komentarz
komentarz

Co ty mi gadasz... @_@

Co tej pory wszystko chodziło ok bez żadnych sterowników, więc jak może z dnia na dzień nagle ich zapragnąć ? ...

gruby1e1993
komentarz
komentarz

No to może były jakieś skoki napięcia na usb . Ja przy starej zasiłce spaliłem fast porty w 2 telefonach k550i.

Machej666
komentarz
komentarz
zewnętrzny Seagate 500Gb.

miał bardzo wadliwą serie pod względem awaryjności, sam się z takim modelem spotkałem ale psuł sie w inny sposób.

Jak myślicie - gdybym podłączył go normalnie w kompa kabelkiem SATA mogłoby zadziałać ?

komp sie nie zepsuje można sprawdzić.

co do danych to już musisz na gwarancji zapytać, ale teraz nie powinno być problemów z danymi.

No to może były jakieś skoki napięcia na usb . Ja przy starej zasiłce spaliłem fast porty w 2 telefonach k550i.

może źle wyciągałeś kabel z kompa i zamiast na pasku startu zakończyć działanie wsadzonego sprzętu

(bezpieczne wyłączanie) wyjmowałeś jak chciałeś ;)

Daniel W.
komentarz
komentarz

Firmware padło? Tak mnie cos to bodzie,szukaj własnie w te strone

pozdrawiam

Daniel W.

bartEEEk
komentarz
komentarz

Sprawa wygląda następująco:

Podłączyłem dysk do komputera, tylko że zanim znalazłem sposób, to szkoda gadać. Oto jak jest podpięty p1010864sl6.th.jpg

No i ok, działa. Komputer go widzi, lecz występuje inny problem - gdy chcę skopiować pliki wyświetla mi się błąd, wygląda to tak p1010864de4.th.jpg

Dodano: Ok, z tym kopiowaniem sobie poradziłem - wina antywirusa.

Teraz tylko chciałbym wiedzieć czy dobrze podłączyłem ten dysk.

ernmagic101
komentarz
komentarz

Nie wiem , ale takie coś chyba wymaga formata dysku albo spróbuj przepiąć do innego gniazda SATA i niewiem na 100% czy w biosie niedało się ustawic tak wyjścia SATA żeby było tylko do odczytu.

bartEEEk
komentarz
komentarz

Wszystko ok, ale czemu jak mam podłączone oba dyski - WD 320Gb AAKS i tego właśnie Seagate 500Gb to komputer wolniej pracuje ? Programy otwierają się wiele dłużej niż w przypadku jednego dysku.

Też mnie dziwi, dlaczego WD puszczony w HD Tune w benchamrku ma dziwne spadki, zobaczcie . Czy takie coś jest normalne ? Chodzi mi o te spadki chwilowe...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.