x-kom hosting

Pobór mocy przez różnego typu komputery

mnichex
utworzono
utworzono

Mam 1 komputer. Standard PC z zasilaczem 350W. Oraz komputer hp vectra z zasilaczem okolo 100W. I czy ten komputer hp pobiera mniej mocy czy w tych komputerach typu desktop inaczej sie liczy tą moc?

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Ten z 350-wattowym zasilaczem może pobierać więcej mocy niż ten ze 100W mocy.

Inaczej mówiąc - HP nie pobierze z sieci energetycznej więcej jak 100W, podobnie ten drugi - nie pobierze więcej jak 350W. Oba mogą pobierać po 100W, ale to raczej mało możliwe.

Weź to na logikę - zasilacz dobiera się tak, by było trochę zapasu mocy (ogólnie) powiedzmy że ze 100W (dla standardowego PC) niż komponenty mogą ogólnie pobrać. Dla HP możliwe że jest to dobrane, tak aby moc pobierana przez komponenty była połową mocy zasilacza (tak się konstruuje zasilacz dla wzmacniacza audio :P, biore na logikę).

Reasumując - desktopy są z reguły wydajniejsze niż (jak się domyślam po HP) lapki. Desktop będzie potrzebować więcej mocy niż lap do poprawnego, stabilnego działania.

Mam nadzieje, że rozjaśniłem chociaż trochę ten problem ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.