x-kom hosting

Athlon Xp 2400+ :/

lolek00
utworzono
utworzono

Przyszedl miu dzisiaj nowy procek a mianowicie athlon xp 2400+ 2.00ghz i wlozylem go do plyty podpiolem chlodzenie wlanczam a tu zonk :/ wiatraki startuja wczysztko chodzi cd wysuwa dysk twardy chodzi bo slychac jak startuje a nic sie nie dzieje nie wlacza sie komp :/ czym to jest spowodowane?? Moze za stary bios obecna moja wersja to TYP BIosu: Phenix-Award BIOS v.6.00PB Informacja z biosu award: k7vta3 v3 v3.0D 09/02/02 ? Zworke Clear robilem i nic czy to za stary bios?? Podajcie mi link do najnowszego BIOSA do plyty ECS K7VTA3 v3.1 :) ??

CZy jezeli pisze mi w everescie ze moja wersja biosu to 3.0D z 09/02/02 a na stronie ECS jest ten sam bios ECS z Data Publikacji 2003/03/28 to czy mam go uaktualniac czy co bo pisze przy nim ze zainstalowanie jego daje mozliwosc Opis aktualizacji 1. Support New CPU for AMD Athlon XP 2400+ and 2600+ czy zaktualizowac go?? prosze o szybkie odpowiedzi :D

Daniel W.
komentarz
komentarz

Tak,zaktualizowac oczywiscie.Pamietaj o jeszcze jednym,po instalacji procka w płycie,reinstalacja Windy konieczna!

pozdrawiam

Daniel W.

lolek00
komentarz
komentarz

A czy moze byc tak ze mam w kompie biosa 3.0D z 09/02/02 a na stornie producenta jest ten sam bios tylko ze nowszy tez 3.0D tylko ze Date Publikacji ma 2003/05/28 ??? CZy jest potrzeba aktualizacji zeby procek ruszyl?? JAkie sa objawy jak procek jest martwy? KOmp sie wlacza i pracuja dyski czy nie wstaje dysk?? Bo u mnie wstaje tylko nie wchodzi dalej :/

Daniel W.
komentarz
komentarz

Widzisz ekran POST?]

EDIT: Czy w ogóle cos na ekranie monitora sie pojawia?

EDIT2:Mimo wszystko zaktualizowałbym ten BIOS

lolek00
komentarz
komentarz

Nic nie pojawia sie na ekranie czarny tylko sie kreca wiatraki i dysk startuje bo slychac i chodzi ale nie idzie dalej :/

Daniel W.
komentarz
komentarz

Tak,zatem trzeba zaktualizowac BIOS.

pozdrawiam

Daniel W.

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

aktualizuj bios, to podstawa. Windowsa nie będziesz musiał przeinstalowywać, bo przy zmianie procesora jest to niepotrzebne, tylko przy zmianie płyty głównej z innym chipsetem.

lolek00
komentarz
komentarz

Updatowalem biosa z 3.0D na 3.0D :P to ten sam bios byl tylko ze inna data byla a okazalo sie ze ta sama 09/02/02 i update nic nie dalo mam ten bios co ma opis Support new cpu 2400+ or 2600+ a mi nie dziala procek :/ czy to moze byc uszkodzenie procka?? czy jak jest walniety procek to sie wlaczy komputer i czy pracuje dysk twardy czy wszystko stoi?? prosze o odp

fazin
komentarz
komentarz

Skoro wszystko pracuje:dysk,cd.karta graficzna itp a na monitorze nic sie nie wyswietla to najprawdopodobniej wina procesora.Tez ostatnio tak mialem i mialem padniety procesor.Dla pewnosci Sprawdz ten procesor na innym kompie ale jestem pewien ze przczyczyna jest padniety procek

lolek00
komentarz
komentarz

Czyli nowy procek musze kupic?? Bios updatowany wczoraj i w opisie jego jak byk pisze tak Support New CPU 2400+ or 2600+ :/ a on nie startuje czyli wina procka, kupie nowego 2400+ za 80zl i bedzie gites :/ czy tak?

Unitra
komentarz
komentarz

Powinno być ok. Następnym razem jak będziesz brał to przed zakupem spróbuj mieć możliwość sprawdzenia go. :)

lolek00
komentarz
komentarz

Aha jeszcze jedno pytanie czy jak procesor jest PRZEGRZANY to czy od spodu procka pod rdzeniem tak gdzie sa te bolce do gniazda to centralnie na srodku jest taka brazowa plama widoczna pod swiatlo czy to jest wina tego ze procesor nie dziala bo jest przegrzany i sie spalil i dlatego jest ta plama brazowa?

Unitra
komentarz
komentarz

Może tak być albo to jakaś wada struktury krzemowej procesora. ;]

lolek00
komentarz
komentarz

CZyli procesor jednym slowem do dupy idzie do wymiany :/

fazin
komentarz
komentarz

Sprawdz ten procesor na innym kompie lub zanies do serwisu niech ci sprawdza koszt ok 10-15 zl i wtedy bedziesz wiedzial na czym stoisz.

Sprawdz ten procesor na innym kompie lub zanies do serwisu niech ci sprawdza koszt ok 10-15 zl i wtedy bedziesz wiedzial na czym stoisz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.