x-kom hosting

Q8200 vs E8600

smily
utworzono
utworzono

Mam zamiar zmienić komputer i zastanawiam się nad wyborem procesora. Chodzi mi o wydajność w najnowszych grach. I tu nasuwa się pytanie 2 x 3,33 czy 4 x 2,33 Ghz. Wiele słyszałem że Core 2 Duo E8600 jest jedną z najbardziej wydajnych platform jakie są dostępne (po za i7 oraz 2 Extreme). Ale nie jestem pewny czy poradzi sobie z najnowszymi grami takimi jak Far Cry 2, GTA IV i CoD: WoW. Będą współpracowaly z GeForce GTX 280 oraz 4Gb RAM ddr3 1333mhz.

EDIT:// Do ilu można kręcić oba procki przy jakimś porządnym firmowym chłodzeniu?

olszak
komentarz
komentarz

bierz E8600 i kręć ile możesz, nawet nie myśl o q8200 bo to "gówno", bez problemu poradzi sobie on z tymi grami...

krystian478
komentarz
komentarz

ja też bym brał E8600 ;)

bush
komentarz
komentarz

Ja bym brał Quada.

Po prostu "ma się moc pod maska" tej mocy narazie nie wykorzystasz, ale w najnowszych aplikacjach/grach bije na głowę C2D.

Ale jak grasz i możesz potem wymieniać procesor kupuj c2d

szagus
komentarz
komentarz

Ja bym nie brał żadnego z powyższych.

Brałbym E8500 albo Q9550.

E8600 jest póki co za drogi. Nie ma wielkiej różnicy między nim, a E8500 (0.17GHz). Za jego cenę możesz kupić Q9550, to byłoby najlepsze rozwiązanie ;)

Czabi
komentarz
komentarz

Jezeli chcesz 4 rdzeniowca to bierz Q9550 bo Q8200 jest beznadziejny. A jeżeli wystarczy ci 2 rdzeniowka to bierz E8500 kup dobry wentylator (np. Scythe Mugen) i kręć. E8600 jest narazie nieoplacalny z powodu jego ceny.

Ivo1982
komentarz
komentarz

Wez kup sobie jakis model Q9XXX sa o wiele lepsze od tego q8200 :)

Jokeer
komentarz
komentarz
Wez kup sobie jakis model Q9XXX

Pod uwagę brałbym tylko Q9550 ;)

TCNieI
komentarz
komentarz

weź E8500 albo czekaj jak intel wypuści nowego E8700 to wtedy E8600 spadnie z ceny ;] będzie wtedy w cenie ~180$ :D Nowy E8700 będzie miał 3,5Ghz :P ~259$

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.