x-kom hosting

Zasilacz AT

zdzichu
utworzono
utworzono

Witam !

A mianowicie: w moim zasilaczu AT mam dwie wtyczki zasilania płyty głównej

dsc00773.jpg

Problem dotyczy wtyczki P8, której nie mogę podłączyć prawidłowo do płyty głównej przez małą wypustkę (większą od pozostałych) znajdującą się na końcu wtyczki

dsc00774.jpg

Po podłączeniu wtyczek odwrotnie, wszystko ładnie wchodzi i znajduje się miejsce także na tą większą wypustkę

dsc00775.jpg

Jednak o ile mi dobrze wiadomo to takie podłączenie jest nieprawidłowe, ponieważ wtyczki powinny być podłączone w taki sposób aby kable masy były obok siebie (w ten sposób pokazałem je na 1 zdjęciu). Proszę o pomoc. Czy mogę spiłować/uciąć tę wypustkę?? Czy może ja nieprawidłowo próbuję podłączyć??

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i przepraszam za jakość zdjęć :D

Durango24
komentarz
komentarz

osobiscie pierwszy raz spotykam sie z takowym podłączeniem zasilanie płyty głównej...

PS: jezeli nie masz juz gwarancji na ta płyte główną to mozesz sprobowac spiłowac

a sproboj tez podłączyc tak jak pasuje czyli jak na 1 zdjeciu..raczej nic sie nie stanie jak podłączysz odwrotnie, komp poprostu nie odpali.

Popraw mnie jesli sie myle!

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Odwrotne podłączenie tych wtyczek spowoduje spalenie płyty głównej. Masy muszą być na środku! Jeszcze nie spotkałem się aby coś nie wchodziło. Aby poprawnie wpiąć wtyczki musisz je przechylić pod kątem aby te zaczepy trafiły w odpowiednie miejsca.

zdzichu
komentarz
komentarz

Już sobie z tym dawno poradziłem (spiłowałem, to co nie potrzebne). Ale dzięki za odpowiedź :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.