x-kom hosting

Wymiana Procesora

Ber
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.

Chciałbym wymienić procesor (~500/600zł) na lepszy, ale kompletnie nie jestem w temacie, dlatego bardzo liczę na waszą pomoc.

Oto moja konfiguracja:

Właściwości procesora:

Producent Intel

Wersja Intel? Pentium? Dual CP

Częstotliwość zegara zewnętrznego 200 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 4000 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 2200 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 1.3 V

Stan Włączone

Typ gniazda do rozbudowy Socket 478

Oznaczenie gniazda Socket 775

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Pentium E2200, 2200 MHz (11 x 200)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G31M-S2L (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31

Pamięć fizyczna 3072 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS'u Award Modular (01/02/08)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 9600 GT

Monitor Monitor Plug and Play [NoDB] (181061460)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Magazyn:

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Storage Controller ASY9Z74X IDE Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny MAXTOR STM3500630AS (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd dysków optycznych SHSPW 89MZ4PM SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych TSSTcorp CDDVDW SH-S203P (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Status dysków SMART OK

DMI:

DMI: producent BIOS'u Award Software International, Inc.

DMI: numer wersji BIOS'u F4

DMI (system): producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

DMI (system): nazwa G31M-S2L

DMI (system): numer wersji

DMI (system): numer seryjny

DMI (system): identyfikator UUID 00000000-00000000-0000001D-7D7C9FB1

DMI (płyta główna): producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

DMI (płyta główna): nazwa G31M-S2L

DMI (płyta główna): numer wersji

DMI (płyta główna): numer seryjny

DMI (obudowa): producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

DMI (obudowa): numer wersji

DMI (obudowa): numer seryjny

DMI (obudowa): metka środka trwałego

DMI (obudowa): typ Desktop Case

DMI (pamięć): całkowita liczba / liczba wolnych gniazd2 / 0

Właściwości płyty głównej:

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

Nazwa G31M-S2L

Nie wiedziałem jakie informacje będą potrzebne dlatego wkleiłem imo to co ważne.

Dodatkowo prosiłbym o ocenę podzespołów (do wymiany, całkiem niezłe, daje rade itp :) )

Z góry dziękuję.

PS. Jeżeli to nieodpowiedni temat to wlepcie mi parę warnów lub bana, ale uprzednio proszę o odpowiedź :)

Gość
komentarz
komentarz

Szukaj E8400

Zobacz czy twoja płyta to obsłuży, bo nie jestem w 100% pewny.

Nocturn
komentarz
komentarz

Może najpierw to podaj moc i markę zasilacza. Szczerze mówiąc to jeśli nie masz zamiaru w najbliższym czasie wymieniać grafiki to ten procesor który masz po O/C - do 3ghz wystarczy w zupełności.

Ber
komentarz
komentarz
Może najpierw to podaj moc i markę zasilacza. Szczerze mówiąc to jeśli nie masz zamiaru w najbliższym czasie wymieniać grafiki to ten procesor który masz po O/C - do 3ghz wystarczy w zupełności.

Zasilacz FEVER LC-8400BTX 400W.

Czy O/C wiązałoby się z kupnem jakiegoś lepszego chłodzenia (teraz temperatura skacze maksymalnie do 45C) i ewentualnie nowego zasilacza (słyszałem, że ten jest badziewny) ?

dem
komentarz
komentarz

Z zakupem chłodzenia to pewne ponieważ pewno masz box'a więc wiele na nim nie poszalejesz. A zasilacz może jakiegoś szefa 450 ważne żeby dawał stabilne napięcie.

Ber
komentarz
komentarz

Teraz sprawdziłem temperatury przy poceniu się procka (programem OCCT) i doszły do 70C więc jednak chłodzenie będzie konieczne.

Hmmm może ktoś by mi polecił konkretny procesor C2D w okolicach 500, 600zł, ale taki który spokojnie będzie można podkręcić do 3Ghz, a do tego jakieś konkretne chłodzenie i konkretny zasilacz? :D

Wiem, że google i te sprawy, ale ja się na tym kompletnie nie znam i nie chciałbym wybrać jakiegoś crapu, a że tutaj jest pełno specjalistów to pozwolę sobie zapytać :)

dem
komentarz
komentarz

E8400 + CHIEFTEC 450W GPS.

smily
komentarz
komentarz

Na razie najlepszy pod względem ceny i jakości C2D to E8500 masz z góry 3,16 Ghz które przy firmowym chłodzeniu podkręcisz spokojnie ponad 3,5 Ghz ale jego cena wynosi około 700zł więc polecam również to co napisał kolega wyżej E8400 jest niewiele słabszy a można go dostać już od 600zł.

Ber
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się na taką kombinację:

Płyta głowna GIGABYTE GA-EP35-DS3 INTEL P35 S. 775, zasilacz chieftec 450W i E7500 (ktoś wie ile można go podkręcić na takiej karcie) i jakieś chłodzenie za ~100-150zł. Myślę, że podkręcając tego E7500 dojdę do 3,5Ghz (może więcej?) i zaoszczędzę na chłodzenie wybierając ten model, a nie 8400 :)

Dobrze myślę?

Piotr1312
komentarz
komentarz

Lepiej zrobisz, jeżeli kupisz E8400. Prawie każda sztuka idzie na box'owym chłodzeniu na co najmniej 3.6 GHz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.