x-kom hosting

Brisbane a Windsor

Mattix95
utworzono
utworzono

Witam !

Tak się zastanawiam , który procesor z serii amd athlon 64 x2 6000+ wybrać : Na rdzeniu Windsor co daje mi 2 MB cache ale za to mniejszą żywotność ( większe temperatury , stara technologia 95 nm ) , czy wybrać nowszego z tej samej serii tylko że na rdzeniu Brisbane ( nowsza technologia 65 nm , mniejszy pobór mocy 89 W , mniejsze temperatury pracy ) .

Więc tak :

Słyszałem że procesory 6000+ na rdzeniu Windsor są lepsze jeśli chodzi o podkręcanie i szybciej się ładują gry przez większą ilość pamięci Cache ( czy jakoś tak :) ) zaś oparte na rdzeniu Brisbane mają mniejszy pobór mocy i niższe temperatury i jak przynajmniej niektórzy piszą są lepsze do podkręcania z powodu nowszej technologii .

Nie wiem co o tym myśleć lecz na razie myślałem nad procesorem na rdzeniu Brisbane ponieważ nie będę podkręcał procesora bez potrzeby a dodatkowe ciepło mi nie potrzebne .

Procesor będę brał pod płytę Gigabyte MA78GM-S2H która ma mocno grzejący się mostek albo północny albo wschodni :D Joke ... albo południowy . Na razie zostanę przy zintegrowanej grafie ale potem mam zamiar ją zmienić . Na zasilacz jeszcze się nie zdecydowałem albo Modecom MC-350 350 W albo 400 W .

Który lepszy na moje wymagania ? ;)

dzejsonfm
komentarz
komentarz

możesz też wziąć pod uwagę X2 5400+ Black Edition :)

Mattix95
komentarz
komentarz

Jeszcze raz powtórzę :

nie będę podkręcał procesora bez potrzeby

Tak brałem go pod uwagę lecz niestety nie podkręcać będę dopiero wtedy gdy kupię nową grafikę albo coś ;) . Trochę wydajniejszy jest X2 6000+ bez kręcenia niż 5400+ . Niczym prawie się nie różnią tylko ceną i taktowaniem zegara i ( 5400 BE ) odblokowanym mnożnikiem .

Duban
komentarz
komentarz
Niczym prawie się nie różnią tylko 5400+ BE... nie ma chłodzenia w zestawie ;)
Mattix95
komentarz
komentarz

A to jeszcze gorzej bo jakiegoś super-mega chłodzenia na razie nie będę kupował bo i tak wydatki na kompa się szykują ;) Myślę że na procesor 6000+ wystarczy BOX'owe chłodzenie tylko Jaki procesor wybrać ( z jakim rdzeniem !? )

webber
komentarz
komentarz

A 7750 nie chcesz? Cena właściwie ta sama, a przy 2.7GHz będziesz miał wydajność nie niższą niż 6000+. Podbijesz na BOXie do 3GHz i zostawisz wszystkie 6k+ w tyle. Pobór pradu trochę tylko wyższy niż u 6000+ na Brisie.

Mattix95
komentarz
komentarz

A wiesz że właśnie czytałem o nim opinie i testy ? :P

http://pclab.pl/art34725-8.html ( na tej stronie jestem ) . Właściwie jest nawet tańszy o 3 zł niż ten 6000+ . I nawet L3 cache 2 Mb . Kuszące . Tylko też zauważyłem że seria Black Edition jest lepsza w testach niż zwykła . Tylko pozostaje kwestia chłodzenia jakie na niego wybrać ;) . Pobór prądu jakoś mnie nie interesuje . Słyszałem też że jest to okrojony Phenom ( wyłączone 2 rdzenie czy coś ) .

Właśnie szukam także innych testów i jakiejś dobrej okazji ze sklepów ... Ile może on tak średnio kosztować ( nowy ) . Bo raz widzę 440 zł a raz 330 . Ale znowu TUTAJ ma chłodzenie ;) i chyba go wezmę bo te testy kuszą .

EDIT

Za tyle samo co Athlona 7750 możemy dostać Athlona 64 X2 6000+, taktowanego zegarem 3100 MHz, który pokona go w prawie każdym zastosowaniu.

Mieli rację czy tylko kolejni mega fachowcy zza rogu ?

webber
komentarz
komentarz
Tylko też zauważyłem że seria Black Edition jest lepsza w testach niż zwykła
Bez OC będą takie same.
Słyszałem też że jest to okrojony Phenom ( wyłączone 2 rdzenie czy coś ) .
Tak, Phenom X4 na Agenie z nieaktywnymi dwoma jajami.
Ile może on tak średnio kosztować ( nowy )
325-335zł.

@edit: głupoty.

Mattix95
komentarz
komentarz

Podsumowując :

Ma on 2 jajca ;)

Technologia 65 nm

Większa wydajność w grach

Kupię w Gralu

Pytania :

Jak to jest z jego temperaturami ? Grzeję się mocno na BOX'owym chłodzeniu ?

Czy w zestawie BOX jest dołączona pasta termo-przewodząca ?

To którą lepiej wybrać Black Edition czy Normal Edition :D ?

Wystarczy on na około 2 lata ( jeżeli będzie chodziło o gry itp. ) ? Wiem tego nie przewidzimy ale tak mniej/więcej

Łatwo się kręci czy będą opory na BE ?

Czy będzie dobry do mojej płyty ?

Zapewne większy pobór mocy to przy zmianie grafy nawet 350 W nie starczy ? ( grafy na Radeona 4830 albo coś takiego ;) )

Z góry dzięki za odpowiedzi !

webber
komentarz
komentarz

Jak to jest z jego temperaturami ? Grzeję się mocno na BOX'owym chłodzeniu ?
Znośne, nie rewelacyjne ale BOXowe coolery projektuje się tak, by zapewnić stabilną pracę, nie ma mowy o przegrzewaniu.
Czy w zestawie BOX jest dołączona pasta termo-przewodząca ?
Spód coolera jest posmarowany pastą i zabezpieczony.
To którą lepiej wybrać Black Edition czy Normal Edition ?
Z BE chyba nie ma coolera chociaż część opisów w sklepach twierdzi inaczej. Pytanie czy możesz (finansowo) skusić się na osobne chłodzenie? Jeśli tak, to osobiście brałbym BE.
Wiem tego nie przewidzimy ale tak mniej/więcej
Trudno powiedzieć.
Łatwo się kręci czy będą opory na BE ?
Na BE podbijesz mnożnik do 15x i masz 3GHz, nie musisz przejmować się taktowaniem pamięci czy częstotliwością HT.
Czy będzie dobry do mojej płyty ?
Sprawdź na stronie GB, czy płyta oficjalnie go obsługuje. Jeżeli tak, to nie widzę przeszkód do poprawnej pracy.
apewne większy pobór mocy to przy zmianie grafy nawet 350 W nie starczy ?
Modecom MC podoła 7750 + jakiś 8800GT/GTS bez problemów.
Mattix95
komentarz
komentarz

Tak płyta obsługuję ten typ procesora i decyduję się na tego procka ;) . Wielkie dzięki Webber za pomoc .

+

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.