x-kom hosting

Jak przeinstalować viste do ustawień fabrycznych?!

konik890
utworzono
utworzono

Witam.

Mam taki problem rok temu zakupiłem sobie laptopa TOSHIBA Satellite A200, gdzie od tamtej pory nic z systemem nie było robione (Windows VISTA HOME PREMIUM) i chciałem przeinstalować system tak żeby znowu były ustawienia fabryczne chyba wiecie o co mi chodzi i żeby zostało wszystko na dysku D. Nie wiem jak to zrobić jeśli ktoś wie to niech napisze wszysto krok po kroku jak powinienem to zrobić.

konik890
komentarz
komentarz

Tak jak tu widze jest wszystko pięknie i ładnie opisane a mam takie pytanie wszystkie pliki z dysku D zostaną usunięte czy tak? I jeszcze jedno potrzetrzebna do tego jest jakaś płytka czy coś takiego?

Może źle się wtedy wyraziłem chodzi mi bardziej o przywrócenie ustawień fabrycznych komputera...

krasnal2008
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz żeby to co jest na D zostało to sformatuj tylko C. Jest potrzebna płytka z Vista lub partycja recovery

konik890
komentarz
komentarz

A jak to zrobić żeby sformatować sam dyk C? A i jeszcze jedna rzecz bo słyszałem że przy wł komputera wystarczy nacisnąć klawisz f11 i też sie tak da zrobić chodzi mi ciągle o ustawienia fabryczne komputera ale nie wiem jak.

gfh7x
komentarz
komentarz

Chodzi ci o uruchomienie dysku RECOVERY ale do tego jest potrzebny obraz na dysku lub płyta RECOVERY. Instalator Windows Vista jest tak prosty, że nawet dziecko się tam połapie, więc nie będziesz miał z przeinstalowaniem systemu większych problemów. Jeśli chodzi o twoje pytanie to jak wyświetli ci się okno z wyborem partycji do zainstalowania klikasz na więcej opcji i usuwasz tylko partycję C.

Pozdr.

Seca
komentarz
komentarz

Witam dolacze sie do rozmowy. Mam lapka Lenovo n200 i mam partycje recovery. Ale jak bede chcial teraz sformatowac dysk to co musze zrobic?

Aha i powiedzcie mi jak to jest gdybym chcial zrobic kopie Rescue and recovery na plytki, czy musze to robic przy czystym systemie czy nie robi to zadnej roznicy. Nie chce zrobic kopi calego dysku chodzi mi tylko o kopie tej calej partycji Recovery.

gfh7x
komentarz
komentarz

Formatujac dysk nie usuwasz partyvji RECOVERY ;) Usuwasz tylko partycje logiczne, czyli ssytem + dane ;) Instalujac viste z dysku RECOVERY przy starcie systemu wchodzisz do BIOS i ustawiasz tam botowanie HDD na 1 pozycje ;) Co do tego programy to lepszy jest Norton Ghost (platny - ale jak poszukasz ;)) Lepiej robic kopie czystego systemu, poniewaz gdy masz bardzo zawalony dysk musialbys uzyc pare albo parenascie plytek DVD ;)

Seca
komentarz
komentarz
Formatujac dysk nie usuwasz partyvji RECOVERY ;) Usuwasz tylko partycje logiczne, czyli ssytem + dane ;) Instalujac viste z dysku RECOVERY przy starcie systemu wchodzisz do BIOS i ustawiasz tam botowanie HDD na 1 pozycje ;) Co do tego programy to lepszy jest Norton Ghost (platny - ale jak poszukasz ;)) Lepiej robic kopie czystego systemu, poniewaz gdy masz bardzo zawalony dysk musialbys uzyc pare albo parenascie plytek DVD ;)

Wiec jak teraz zrobię kopie zapasowa (3 miesiące użytkowania) to z całym syfem na dysku tak?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.