x-kom hosting

listwa zasilająca

antonioASNL
utworzono
utworzono

Witam,

Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc postanowiłem tutaj... Mam pytanie czy zabezpieczenie przeciwprzepięciowe w mojej listwie zasilającej może być niesprawne gdy nie świeci dioda na załączniku (przepaliła się pewnie)? :-) Chodzi mi dokładnie o to czy ona jest niezbędna w tym mechaniźmie przeciwprzepięciowym.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe to najczęściej zwykły bezpiecznik, nie ma nic wspólnego z diodą która sygnalizuje włączenie/wyłączenie listwy.

Michał Paluch
komentarz
komentarz
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe to najczęściej zwykły bezpiecznik

Nie zgodzę się z tym. Czy słyszałeś o takich elementach jak warystory? To głównie dzięki nim napięcie trzyma stałą określoną wartość. Nie będe Ci o nich pisać, poczytaj tutaj

Bezpiecznik to zabezpiecznie (jakby to powiedzieć...) przeciwzwarciowe

BlackRaven
komentarz
komentarz

Słyszałem, nie wiedziałem jednak że są używane w listwach. Ciekaw jestem czy w mojej jest (mam jakąś starą, z dwoma bezpiecznikami). W każdym razie dzięki za info ;)

antonioASNL
komentarz
komentarz

Ja już nie wiem czy kupić nową listwę czy zostać przy tej? :-) Nie chcę za niedługo poczuć zapachu spalonego zasilacza czy coś takiego :P Nie wiem już czy ta dioda jest swojego rodzaju.. "Ozdobą" czy jest niezbędna do tego żeby to zabezpieczenie działało?

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Dioda często jest ozdobą i pokazuje czy listwa (czy cokolwiek innego :P) jest włączone. Myśle że możesz spokojnie pracować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.