x-kom hosting

komp sie ine włącza

Gość
utworzono
utworzono

Witam mam taki problem, otóż gdy podłączam dysk twardy segate 40gb 7200 to komp nie chce sie włączyć i muszę zresetować zasilanie od płyty głównej, dodam ze na moim samsungu 80 działa dobrze, czy da sie coś zrobić? Chciałbym dodac super moderatorowie ze starałem się przestrzegac regulaminu i jak macie sie doszukwiac byle czego to sobie darujcie dziękuje, jbc nie pisze caps lockiem

Daniel W.
komentarz
komentarz

Dysk w ogóle startuje,widzi go BIOS?

pozdrawiam

Daniel W.

Gość
komentarz
komentarz

w ogóle nawet sie komp nie uruchamia

Daniel W.
komentarz
komentarz

Zatem jest zle wyzworkowany,odwrotnie podpiety(stare tasmy nie miały zabezpeczenia przed odwrotnym uruchomieniem)albo padniety...

pozdrawiam

Daniel W.

damib
komentarz
komentarz

Oba dyski podepnij do jednej taśmy tą 80GB bliżej płyty a 40 na końcu taśmy i ustaw ją zworkami na SLAVE a ten pierwszy dysk pozostaw bez zworek.

gruby1e1993
komentarz
komentarz

Zazwyczaj gdy dyski mają źle poprzestawiane zworki to po prostu nie wykrywa i Win nie chce ruszyć . Moim zdaniem może być coś z molex'ami...

Gość
komentarz
komentarz

Wy tylko przypuszczacie i radzicie mu wszystko co wam do głowy wpadnie, a ja po prostu wiem o co chodzi. musisz odkręcić panel dysku twardego i znaleźć takie czarne "coś" :D (nie wiem jak się to nazywa, chyba tranzystor :P ) i to po prostu usunąć (nożem zeskrobać :P ). Miałem identyczny problem ;) pomogło ;)

PS. Musisz się bardzo przyjrzeć, ponieważ uszkodzony "tranzystor" ( :P ) nie wygląda na pierwszy rzut oka na uszkodzony. Najlepiej każdy "poruszaj" palcem. Jak się rozsypie, oznacza, że trafiłeś właśnie na ten uszkodzony :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.