x-kom hosting

problem z dyskiem

Gość
utworzono
utworzono

Witam.Mam problem bo oddałem kompa do naprawy (wymiana płyty głównej i dodanie ram) to co się zdziwiłem mam dysk o pojemności 80gb ;/ a mialem tam wsadzona jeszcze 320gb i teraz takie o to moje pytanie czy to wlasnie jest ta 320gb i zmniejszyli jej jakos pojemnosc czy poprostu ukradli dysk.Jeśli ukradli co w takiej sytuacji mam zrobić ?

comatose
komentarz
komentarz
Witam.Mam problem bo oddałem kompa do naprawy (wymiana płyty głównej i dodanie ram) to co się zdziwiłem mam dysk o pojemności 80gb ;/ a mialem tam wsadzona jeszcze 320gb i teraz takie o to moje pytanie czy to wlasnie jest ta 320gb i zmniejszyli jej jakos pojemnosc czy poprostu ukradli dysk.Jeśli ukradli co w takiej sytuacji mam zrobić ?

Rozkręć obudowę i sprawdź co napisane masz na dysku, jest tam oznaczenie pojemności. Jak się nie będzie zgadzać z tym co było pierwotnie to najpierw polubownie z serwisantem próbuj załatwić, a jak będzie cwaniak to zgłoś to na policji - prawda jest taka, że nie zrobią mu nic, bo taki dysk jest mało wart i do tego używany jeszcze, ale już zacznie się mu smród robić. pozgłaszaj to jeszcze do PIH i własciwego urzędu skarbowego - oni zawsze znajdą nieprawidłowości :) Zgaduję, że jest to jakiś punk serwisowy więc koleś prowadzi działalność gospodarczą - gwoździem do jego trumny będzie kontrola BHP. Pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

na oznaczeniu pisze "WD3200AAKB" A MAM pojemnosc dysku okolo 80gb co to moze byc??

BlackRaven
komentarz
komentarz

na oznaczeniu pisze "WD3200AAKB"
To jest dysk 320GB.
A MAM pojemnosc dysku okolo 80gb co to moze byc??
Widocznie masz utworzoną jedną partycję o takim rozmiarze. Start -> panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem ->zarządzanie dyskami - utwórz tam z wolnego miejsca drugą partycję (o ile masz Win XP, w Viscie nie wiem czy ścieżka jest taka sama).
Gość
komentarz
komentarz

zobacz fotke i sam ocen jak mam z 80gb zrobic wiecej ;)

zfhggcd1yseagzoe6i4.jpg

noi co mam zrobic? mam 80gb a na dysku jest wyraznie napisane 320 ;)

comatose
komentarz
komentarz

Reszta wisi sobie nieużywana i jej nie widzisz ;] ściągnij sobie jakiś program do zarządzania przestrzenią na dysku np. partition magic i będziesz wtedy mógł tak poustawiać wszystko, że całość będzie w użyciu.

Gość
komentarz
komentarz

jedna partycja ma juz max pojemnosc czyli 38gb a druga partycja ma 38gb z mozliwoscia rozszerzenia do 48 gb ;) i co więc mam zrobic ?? jak chcecie zrobie fotke tego dysku i sami ocenicie.

EDIT://

sluchajcie sprawa miewa sie nastepujaca.sprawdzilem teraz i sa 2 dyski :P jedna 80gb i drugi 320gb. i wszystkie kable od nich sa podlaczone i nie wiem w czym moze byc problem.

dar55
komentarz
komentarz

nir rób sobie jaj bo tego nie lubię

test na inteligencję -pomyśl , masz dwa dyski - jeden 80 drugi 320, widzisz 80 gb to co może być ?

Gość
komentarz
komentarz

nie wiem co moze byc ;) ja się na tym nie znam :P

BlackRaven
komentarz
komentarz

LOL, trzeba było od razu że masz dwa dyski FIZYCZNE. Sprawdź czy ten drugi (320GB) jest prawidłowo podłączony, spróbuj na innym kabelku jeśli trzeba.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.