x-kom hosting

Nietypowa karta

PhatAlBred
utworzono
utworzono

Witam w zeszłym roku postanowiłem kupić nowy komputer (przeznaczone mialem 3000zł na samą skrzynke) .Wziąłem zeszyt i czytając wypowiedzi na forum po tygodniu miałem listę części gotową.Zaniosłem do sklepu aby ktoś kto się zna przeanalizował moją listę.

Lista:

Procesor : amd athlon 6000+ x64

Płyta Główna : asus M2n32sli deluxe

pamięć : 4gb 800 mhz - (producenta niepamiętam-średnia półka)

zasilacz : Chieftec 450 W (niepamętam reszty parametrów)

dysk : Seagate Barracuda 500GB 7200rpm 32MB SATA/300 NCQ (ST3500320AS)

I tu lezy problem

Wybrłem grfike 8800 (jakąś tam niepamęta :P ) i tu pan który podjął się złożenia tego komputera wykreślił to z listy i wpisał (Asus GeForce 8600 GTS 512 mb 128 bit) teraz przyszedł czas że chciałbym sobie włożyć drugą grafike i połączyc obie.W sklepie którym kupowałem powiedział mi pan (nie ten co składał) ze karta musi być identyczna taka jaką mam .

Czy to jest prawda ?

Jeżeli nie to proszę o wskazanie jakichś rad jakie karty moge połączyć z tą którą już

Szukm informacji w interneci na temat mojej karty i .. no właśnie nieznalazłem żadnych na temat takiej samej. :unsure:

rafalluz
komentarz
komentarz

Ten Pan Cię po prostu zrobił w konia. 8600GTS jest znacznie słabszy od każdej karty z 8800 na przodzie. Sprzedawcy w sklepach często żerują na klientach.

Co do identyczności, to nie jest do końca prawda. Karty muszą mieć ten sam rdzeń. Producent może być inny, taktowanie może być inne, ilość pamięci też, ale wtedy np. karta szybsza będzie mieć takty wolniejszej albo karta z większą ilością RAM będzie korzystać z jej części tylko.

Do tego nie bawiłbym się w SLI przy niezbyt silnych kartach. Lepiej sprzedać i kupić coś silniejszego (na oko to 9800GT/4830 powinien być do tego procka, choć to niech jeszcze ktoś zweryfikuje).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.