x-kom hosting

Głośność pracy zasilacza.

comatose
utworzono
utworzono

Witam!

Powoli przymierzam się do wymiany mojego starego zasilacza, jestem teraz w posiadaniu jakiegoś starego Chiefteca 350W wyposażonego w malutkie wiatraczki doprowadzające mnie i moją dziewczynę do szewskiej pasji bo ciągle buczy, chrupie i skrzypi :angry: komp często musi przez noc być włączony i się spać nie da ;/ Przeglądając temat o zestawach komputerowych trafiłem na zasilacz BeQuiet StraightPower 700W. I teraz zasadnicze pytanie - jaka jest granica (w decybelach) żebym nie słyszał tego zasilacza w czasie pracy? I tak samo tyczy się to dysku twardego i napędów optycznych - zależy mi na ciszy. I jeszcze jedno teraz będzie to zasilać moje stare pudło w skład którego wchodzi: asus a7v600, wd80GB, athlon XP 2500+, 768MB ramu. W przyszłości posłuży jako zasilacz do nowego kompa - coś w stylu Intel E8400, albo coś mocniejszego, dysk 750GB - 1TB, radeon 4870 itp. Nie będzie chyba problemu z przeniesieniem tego? wtyczki są kompatybilne? wybaczcie te pytania, ale ja się nie znam :P Ewentualnie jak to się nie będzie nadawać to poproszę o inne propozycję. Tylko ma być cichy.

mis456
komentarz
komentarz

Skoro do takiego zestawu i na przyszłość wystarczy 550W max. Ale, jeśli zależy ci an ciszy bardzo i masz kasę to polecam pół pasywnego Tacens Valeo II 600W (koniecznie II, mniejszego niż 600W nie ma). Test:

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art79

Wiatrak w w ogóle nie będzie się kręcił an twoim kompie, a po wymianie tylko przy graniu się włączy!

A be quiet więcej niż 15dba nie powinien mieć

comatose
komentarz
komentarz

mis456

dzięki wielkie za odpowiedź, ten zasilacz z pierwszego posta wziąłem z zestawów komputerowych polecanych tutaj na forum o podobnych parametrach jak bym chciał w przyszłości mieć i tam właśnie 700W było wstawione - chciałbym uniknąć sytuacji, że za kilka miesięcy złożę kompa i zasilacz będzie za słaby. Ten przykład który podałeś jest bardzo fajny i cena też ok, zaraz biorę się do kompleksowego przeczytania tej recenzji.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie - czy obudowa ma wpływ na głośność pracy całego zestawu? są jakieś modele "wygłuszone"

No i ponawiam pytanie z pierwszego posta - jaka jest dranica głośności (w decybelach) przy której nie słychać pracy urządzenia? Chciałbym to wiedzieć bo będzie to główne kryterium w przyszłości przy zakupie części - dysk, napęd, radiator na procesor...

BlackRaven
komentarz
komentarz

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie - czy obudowa ma wpływ na głośność pracy całego zestawu? są jakieś modele "wygłuszone"
Im grubsza blacha tym lepsze wytłumienie drgań (wentyli, dysków twardych, napędów).
No i ponawiam pytanie z pierwszego posta - jaka jest dranica głośności (w decybelach) przy której nie słychać pracy urządzenia? Chciałbym to wiedzieć bo będzie to główne kryterium w przyszłości przy zakupie części - dysk, napęd, radiator na procesor...
To złe podejście, gdyż nie ma ujednoliconego sposobu pomiaru głośności wentylatorów i innych podzespołów komputera. Lepiej polegać na marce, testach i opiniach użytkowników, niż na marketingowym bełkocie.
mis456
komentarz
komentarz
dzięki wielkie za odpowiedź, ten zasilacz z pierwszego posta wziąłem z zestawów komputerowych polecanych tutaj na forum o podobnych parametrach jak bym chciał w przyszłości mieć i tam właśnie 700W było wstawione - chciałbym uniknąć sytuacji, że za kilka miesięcy złożę kompa i zasilacz będzie za słaby. Ten przykład który podałeś jest bardzo fajny i cena też ok, zaraz biorę się do kompleksowego przeczytania tej recenzji.

Zawsze możesz wziąć wersję 700W Valeo II. Ogólnie w ciągu najbliższych 2 lat 600W powinien wystarczyć do każdego zestawu

comatose
komentarz
komentarz

Ten Tacens Valeo II 600W jest chyba nieosiągalny, znaleźć go nie mogę :/

BlackRaven

To możesz wymienić producentów robiących ciche części?

Są jeszcze jakieś inne zasilacze które mogę brać pod uwagę?;]

BlackRaven
komentarz
komentarz
BlackRaven

To możesz wymienić producentów robiących ciche części?

Musiałbym cały artykuł/poradnik na ten temat napisać (co jest chyba zbędne, poszukaj, wiele już o tym pisano). Co do zasilacza, napewno będziesz zadowolony z konstrukcji firm BeQuiet, Seasonic, Enermax, Corsair (kolejność nieprzypadkowa).

EDIT: w moim zestawie (sygnatura) najgłośniejszy jest... dysk twardy, zasilacza nie słychać w ogóle, podobnie wentylatorów (Arctic Cooling) które reguluję SpeedFanem (w idle minimalne obroty), wentyl na grafice jest ledwo słyszalny.

mis456
komentarz
komentarz
Ten Tacens Valeo II 600W jest chyba nieosiągalny, znaleźć go nie mogę :/

Zenfist.pl

Tam jest

BeQuiet, Seasonic, Enermax, Corsair (kolejność nieprzypadkowa).

ja bym to ułożył inaczej:

enermax, seasonic, be quiet, corsair

Ale fakt, faktem że między pierwszą trójką różnicę ciężko dostrzec

Gość
komentarz
komentarz
enermax, seasonic, be quiet, corsair

Ja bym na drugą pozycję wrzucił jeszcze Zalmana.

rafalluz
komentarz
komentarz

Corsair HX 520 i 620 to są Seasonici przecież (M12 bodaj). 450VX to też Seasonic, reszta to CWT.

BeQuiet SP i Zalmany to Fortrony GLN.

mis456
komentarz
komentarz
Corsair HX 520 i 620 to są Seasonici przecież (M12 bodaj). 450VX to też Seasonic, reszta to CWT.

Ale tu się liczy głównie wiatrak zamontowany i jakość kontolera obrotów w zależności od tempów (zapomniałem fachowej nazwy)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Corsair HX 520 i 620 to są Seasonici przecież (M12 bodaj). 450VX to też Seasonic
Nie Seasonic, tylko robione przez Seasonic. Sporo egzemplarzy tych zasilaczy cierpiało na piszczące cewki, co nie zmienia faktu że to dobre zasilacze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.