x-kom hosting

Obraz się nie wyświetla, komputer się zawiesza

Cyper
utworzono
utworzono

Witam!

Ostatnio komputer zaczął mi się zawieszać. Ostatnio już 3 raz po zresetowaniu (teraz za każdym razem) jednostka włącza się normalnie, jednak monitor nie reaguje. Wyświetla się napis: no signal detected (nie wiem czy dobrze napisałem). Po wielu resetach, odłączaniu i ponownym odłączaniu od prądu, ponownym podłączaniu kabli wreście wszystko uruchamia się poprawnie. Aż do zawiechy. I wtedy monitor znowu nie reaguje.

Kable są dobrze podczepione, monitor działa przy innej jednostce, wiatraczki się kręcą, ram dobrze przyczepione, jednostka dokładnie wyczyszczona wewnątrz.

Celeron 2,8

512 GB RAM

karta GeForce 6.200

monitor BENQ 17'

Z zasilaczem nigdy nie miałem problemów.

Udało mi się go właśnie włączyć, ale nie wiem jak długo potrwa zanim znowu się zawiesi.

Jeśli nie znajdę pomocy oddam go do serwisu (gwarancja mi się skończyła), ale jedyny w mojm mieście jest trochę "marny". Słyszałem, że drobną awarię naprawiają kilka miesięcy i biorą za to nawet kilkaset zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Jakiej firmy ten zasilacz?

Cyper
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to nazwa firmy, ale na zasilaczu pisze: PC POWER SUPPLY, TAKE ME, model TAKE ME 400, MAX 180 V.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Słaby wadliwy zasilacz , prawdopodobnie w tym tkwi problem ,

dla pewności pożycz od kogoś coś porządnego na 3 dni i sam oceń .

Cyper
komentarz
komentarz

Dzięki, niedługo dam znać jak działa ;) Pozdrawiam.

No niestety nie mam możliwości pożyczenia zasilacza i muszę go kupić. Czy to na 100% zasilacz? Dodam, ze czym mniej urządzeń jest podpiętych do jednostki, tym częściej się włącza monitor. po podlaczeniu w czasie gdy poprawnie działa to często sie zawiesza.

Nigdy wcześniej nie miałem z nim problemów. Proszę o przeniesienie do działu o zasilaczach.

Wyliczyłem, że komputer potrzebuje 180 w ale chyba nie wszystko uwzględniłem.

Daniel W.
komentarz
komentarz

Wnioskuje zatem,ze to zasilacz...Jednak jeszcze karta graficzna..Te zawieszenia moga byc spowodowane jej przegrzewaniem,w celu eliminacji..Prosze podaj jej temperatury...W stesiku oczywiscie,o ile zdołasz...

pozdrawiam

Daniel W.

Cyper
komentarz
komentarz

jaki stesik? co to jest? Jak mam zmierzyc?

Kropacz
komentarz
komentarz

zagraj w jakas bardziej wymagajaca gre dla twojego sprzetu, uruchom GPU-Z przejdz do zakladki Sensors i podaj temperature

Cyper
komentarz
komentarz

Normalnie temperatura wynosiła 56 C (GPU TEMPERATURE). Jednak po włączeniu na początek mało wymagającej gry (Rajd na berlin, wymagania naprawdę niskie) po chwili gry komputer mi się wyłączył. Sam, tak jakbym odciął zasilanie. Po prostu zgasł. To zdarza mi się niemal zawsze po włączeniu gry, nawet w klasycznym Gothic'u (I cz.). Oczywiście przed kilku dni wszystko było jak należy. ;(

Teraz po włączeniu temperatura wynosi 58 C. Wszystkie "niepotrzebne" programy są wyłączone. A teraz 57 C.

Sprawdziłem. Zaraz po włączeniu naprawdę mało wymagającej gry (Rajd na berlin) po włączeniu losowej misi po kilku sekundach sprawdziłem temperaturę. Wynosiła 62 C. Po około 20-40 sek. gry znowu sprawdziłem. Teraz wynosiła 66 C. A zaraz po wyłączeniu wynosiła 67 C. Teraz (około pół minuty po wyłączeniu wynosi 62 C.

pm666
komentarz
komentarz

Niewiem jak z tymi starymi kartami, ale to troche dużo. Odkurz delikatnie w srodku obudowe, wymien pasty termoprzewodzace itp. dodatkowy wentylator by nie zaszkodzil, a to wydatek z 20 zł I jakie masz chłodzenie na karcie ? PAsywne czy aktywne? Zakładam, że czujniki są dobre ;)

Cyper
komentarz
komentarz

No niestety nie za bardzo wiem o co chodzi. Jeśli karta graficzna to właśnie to co myślę, to nie widzę na niej żadnego chłodzenia, żadnego wiatraczka. Jest ona w jednym ze slotów w prawej dolnej części jednostki, na slocie lekko wysuniętym, jednak nie widzę karty dźwiękowej. Obie nie powinny być zintegrowane. Jutro rano wrzucę zdjęcie.

PS: Do tej karty jest podłączony kabelek od wtyczki na kabel od monitora, więc to chyba ona.

PS2: Mam chłodzenie pasywne. Czy wszystkie dodatkowe wiatraczki będą pasować do mojej karty (GeForce 6200)?

Daniel W.
komentarz
komentarz

Załatw od kogos karte pod swoja płyte...Sprawdzimy tylko czy działa..Jezeli bedzie smigac poprawnie zamontujemy jakis wiatraczek 45x45 pod Molex'a i bedzie grac. Jezeli na innej grafie dalej nic to nie wiem...Dziwne nieco

Cyper
komentarz
komentarz

Wychodzę kupić ta pastę. Kartę wyczyściłem ściereczką i odkurzyłem. Mam ją umyć za pomocą wódki? Jak duże ilości nakładać?

Szukałem w google, ale niestety nie znalazłem.

pm666
komentarz
komentarz

NIE . alkocholem przeczyszcz się tylko styki a z resztą poczytaj to http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=66621 i wszystko jasne.

Cyper
komentarz
komentarz

Niestety pasta będzie dopiero po następnej dostawie. Ale za to jest fajny wiatraczek za 14 zł. Niestety zżera on 10 W. Zasilacz mam 180W, a po obliczeniu na jakiejś stronie wyszło, że mój komputer pobiera właśnie tyle. Chyba od wyniku trzeba odjąć około 6, ale nie wiem czy uwzględniłem wszystkie podzespoły. Na lepszy zasilacz na razie nie mogę sobie pozwolić. Parametry kompa napisałem w 1 poście. Czy zasilacz pociągnie mi takie obciążenie i czy będzie on pasował do mojej karty? Nazwy firmy nie pamiętam. Końcówka od kabla ma takie 3 dziurki. Jak go kupie to mam go po prostu położyć na kartę?

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Pozdrawiam!

Dzisiaj jakoś wszystko działa dobrze. Może już po problemie. Jeśli nie napiszę w ciągu 3 dni o powrocie problemu to prosze o zamknięcie tematu. Pozdrawiam.

+ rozdane

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.