x-kom hosting

Głośny wiatrak Radeona 4830 z Asusa

peter1029
utworzono
utworzono

Witam,

Kupiłem z jakieś 2 tygodnie temu kartę graficzną HD 4830 z Asusa. No i od wczoraj, może przedwczoraj mam problem z jej wiatrakiem. Co 2,3 h włącza się głośne bzyczenie, buczenie nie wiem jak to dokładnie sprecyzować. Ten głośny dźwięk jaki wydaje trwa około 2-3 min i później wszystko wraca do normy by po tych 3 h znowu to samo i kolejne 2-3 min. buczenia i znowu wszystko wraca do normy. Zauważyłem jeszcze w Catalyst Control Center, że temperatura karty podczas tego buczenia wzrasta o parę stopni do ponad 60, gdy normalnie jest 50-pare. Karta została nieco podkręcona, GPU Clock z 575 do 605 a memory clock z 1005 na 1015. W tym, że to buczenie z reguły nie odbywa się gdy karta jest w stresie a przy pracy w office czy przeglądaniu neta. Karta oczywiście ma gwarancje i można ją dać do serwisu tylko jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i komp mi jest póki co niezbędny bo gonią mnie terminy z oddaniem rozdziału. Jeżeli ktoś wie, z czego wynika to buczenie i czy konieczne jest oddanie karty do serwisu czekam na odpowiedź pozdr.

dem
komentarz
komentarz

A czy to buczenie występowało kiedy karta była przed OC? Miałem kiedyś podobny problem był spowodowany zabrudzeniem wentylatora i karta właśnie dostawała charakterystycznego rezonansu szczególnie podczas włączania.Dlatego przedmuchaj ja sprężonym powietrzem.

peter1029
komentarz
komentarz

Ale żeby po 2 tygodniach użytkowania aż tak bardzo się zabrudził żeby wydawał z siebie takie głośne buczenie ?? Już go przeczyściłem sprężonym powietrzem i dalej to samo. Jeżeli chodzi o buczenie przed OC to w sumie nie wiem bo od razu ją nieco podkręciłem w tym, że to nie dzieję się od samego początku, więc przez pewien czas była podkręcona i nie buczał wiatrak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.