x-kom hosting

Niestabilne sterowniki 8800GTS G92

Nocturn
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. Jako iż mój Abit odszedł wyposażyłem się w Biostara TP45 HP, a na otarcie łez 2x2Gb A-data EE i CM Hyper 212. Sterowniki poinstalowałem, do grafiki 181.20, jednak po instalacji co chwile traciły stabilność - czarny ekran, dźwięki normalnie nadal słychać. Ściągnąłem ciut nowsze 181.22 i to samo, spróbowałem z 178.24 to samo. Jedynie sterowniki z płytki - 169.xx działają na razie przyzwoicie. Wiele nie myśląc zrobiłem format i wgrałem czysty system, jednak problem pojawia się nadal. Czy ma ktoś jakieś pomysły?

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Witam serdecznie. Jako iż mój Abit odszedł wyposażyłem się w Biostara TP45 HP, a na otarcie łez 2x2Gb A-data EE i CM Hyper 212. Sterowniki poinstalowałem, do grafiki 181.20, jednak po instalacji co chwile traciły stabilność - czarny ekran, dźwięki normalnie nadal słychać. Ściągnąłem ciut nowsze 181.22 i to samo, spróbowałem z 178.24 to samo. Jedynie sterowniki z płytki - 169.xx działają na razie przyzwoicie. Wiele nie myśląc zrobiłem format i wgrałem czysty system, jednak problem pojawia się nadal. Czy ma ktoś jakieś pomysły?

Miałem taki sam problem jak Ty.

Proponuje wyłączyć obsługe physx.

Podaj temperatury na wszelki wypadek.

Nocturn
komentarz
komentarz

temperaturki - 40 idle 60 max stress. Gdzie mógłbym wyłączyć obsługę physx? Będę bardzo wdzięczny za pomoc

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
temperaturki - 40 idle 60 max stress. Gdzie mógłbym wyłączyć obsługę physx? Będę bardzo wdzięczny za pomoc

To zależy od wersji sterowników, opcje są dwie.

1. PPM na pulpit > Panel sterowania Nvidia > Ustaw konfiguracje przyśpieszania efektów Physx.

2. Panel sterowania > Nvidia Physx.

Nocturn
komentarz
komentarz

Niestety problem występuje nadal. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Wyrzuciłem wszystko nvidii z autostartu.

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Niestety problem występuje nadal. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Wyrzuciłem wszystko nvidii z autostartu.

Mam wrażenie że to może być wina zasilacza, pożycz mocniejszy zasilacz i sprawdź czy problem nadal występuje.

Nocturn
komentarz
komentarz

Myślę, że zasilacz mogę od razu wyeliminować. To Corsair i ma jeszcze zapas mocy.

Dodam, że przy sterownikach innych niż z płyty od XFX'a grafika w AtiTool'u po chwili wyświetla artefakty. Przy sterownikach od XFX'a jest prawidłowo. kartę podkręcałem jakiś czas temu, ale czysto hobbystycznie. Podkręcona pracowała parę godzin. Przy instalacji sterownikow z płyty wyskakuje komunikat, że windows nie jest wstanie zweryfikować ich.

Karta pod obciązeniem wydaje dziwne odgłosy. Takie jakby trzeszczenie

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Myślę, że zasilacz mogę od razu wyeliminować. To Corsair i ma jeszcze zapas mocy.

Dodam, że przy sterownikach innych niż z płyty od XFX'a grafika w AtiTool'u po chwili wyświetla artefakty. Przy sterownikach od XFX'a jest prawidłowo. kartę podkręcałem jakiś czas temu, ale czysto hobbystycznie. Podkręcona pracowała parę godzin. Przy instalacji sterownikow z płyty wyskakuje komunikat, że windows nie jest wstanie zweryfikować ich.

Co do zapasu mocy to napewno ale mi raczej chodziło o jakieś jego fizyczne uszkodzenie.

Kiedyś spotkałem się z problemami z tą płytą, były bardzo podobne lecz dotyczyły innej karty ( Radeona 4870 ).

Komputer był niestabilny i okazało się że owa karta źle współpracuje z tą płytą główną, niestety nic nie dało się zrobić.

Masz 6 GB ramu, probówałeś wyciągać te nowe kości ?

Możesz sprawdzić kartę na innym sprzęcie? to wyeliminuje jej uszkodzenie.

To trzeszczenie pojawiło się dopiero dzisiaj ? Może wentylator jest zakurzony.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.